Vseobecne cvicenie - iba slovencina

kwalijkje
Posts:66
Joined:2010-03-25, 8:57
Gender:male
Location:London
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:
Vseobecne cvicenie - iba slovencina

Postby kwalijkje » 2013-05-29, 9:30

Vlani som byval na slovensku v meste co sa vola Pezinok. Bolo to tam velmi pokojne a teraz mi strasne chyba. Byvam v Londyne tento rok, a neni tu vela slovenskeho ludi, a moja slovencina sa pokazi. V Juli idem do pohody, tak chcem sa praktizovat. Vsetky opravy su vitany. :whistle:

Ide niekto tu do Pohody?

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Re: Vseobecne cvicenie - iba slovencina

Postby UNI-Lukas » 2013-05-30, 23:49

kwalijkje wrote:Vlani som byval na Slovensku v meste, co sa vola Pezinok. Bolo to tam velmi pokojne a teraz mi strasne chyba. Tento rok byvam v Londyne, a neni nie je tu vela slovenskeho slovenskych ludi, a moja slovencina sa pokazi kazi/zhorsuje. V Juli idem do pohody na Pohodu, tak chcem sa praktizovat precvicovat. Vsetky opravy su vitane. :whistle:

Ide niekto tu na Pohodu?


Ja sa na Pohodu osobne nechystam, nakolko na Slovensku nezijem, ale par mojich kamaratov tam ide. Ako dlho planujes na Slovensku v Juli zostat?

Co sa tyka frazy "slovenskych ludi", radsej pouzi "Slovakov"... cize "nie je tu vela Slovakov".

"Neni" je nespisovne. Spravne sa povie "nie je".

"Praktizovat" sa v tomto zmysle nepouziva. Praktizovat mozes napriklad nabozenstvo/vieru ("to exercise faith"), ked sa vsak jedna o jazyk alebo vedomosti alebo schopnosti, pouzivame "precvicovat" alebo "cvicit". :D

V poslednej vete by som este vymenil slovosled: "Ide tu niekto na Pohodu?" znie lepsie ako "Ide niekto tu na Pohodu?"

Okrem toho, great job! :wink:
[flag]sk[/flag] [flag]cs[/flag] [flag]en[/flag] [flag]de[/flag] [flag]es[/flag] [flag]nl[/flag] [flag]fi[/flag] [flag]el[/flag]


Return to “Slovak (Slovenský)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests