Discussion Group

Moderator: gothwolf

Irusia
Real Name: Ira
Country: UA Ukraine (Україна)

Re: Discussion Group

Postby Irusia » 2017-04-14, 14:08

gothwolf wrote:Здравей, Ира и добре дошла сред нас.
Радвам се,че намираш родния ни език интересен. Ако имаш нужда от помощ или съвет, пиши - с радост ще ти помогнем. :)

Благодаря! Сега не имам проблеми с български, ала ако имам некакви въпроси, ще питам тях тук :)
Български не е труден, но много необикновен.
Жалко, че няма много хора тук на българския форум.

Не знаеш ли, има ли в интернета добър български-украински речник?

Flowedge
Country: BG Bulgaria (България)

Postby Flowedge » 2017-04-24, 19:14

Не знаеш ли, има ли в интернета добър български-украински речник?

Здравей, Ира. Онлайн българско-украински речник май не съществува, обаче има хартиени речници, един издаден 2013г. и няколко други по-стари. Не написа дали се интересуваш от хартиени издания и затова не сложих връзка към тях.

Irusia
Real Name: Ira
Country: UA Ukraine (Україна)

Postby Irusia » 2017-05-31, 13:57

Flowedge wrote:Здравей, Ира. Онлайн българско-украински речник май не съществува, обаче има хартиени речници, един издаден 2013г. и няколко други по-стари. Не написа дали се интересуваш от хартиени издания и затова не сложих връзка към тях.

Кой е автор на това речник? Включва ли той граматични форми от думите? Аз намерих един речник, ала в него има само български думи и преводите им.

gothwolf
Language Forum Moderator
Real Name: Християн Бонев
Country: BG Bulgaria (България)

Postby gothwolf » 2017-06-05, 18:25

Irusia wrote:
Flowedge wrote:Здравей, Ира. Онлайн българско-украински речник май не съществува, обаче има хартиени речници, един издаден 2013г. и няколко други по-стари. Не написа дали се интересуваш от хартиени издания и затова не сложих връзка към тях.

Кой е авторът на този речник? Включва ли той граматични форми на думите? Аз намерих един речник, ала в него има само български думи и преводите им.

Здравей,
Това, което съм виждал по книжарниците тук, е само украинско-български речник и не знам колко ще ти е полезен. Струва към 15 евро и не съм сигурен дали включва и граматическите форми на думите. Силно се съмнявам, тъй като е предназначен по-скоро за превод от украински и служи за българи, изучаващи украински. Ето линк все пак: http://www.knigabg.com/index.php?page=book&id=32989.
Ти най-вероятно говориш за този българско-украински речник - https://auction.bg/Auction/1812132?

Return to “Bulgarian (Български)”