Slovenščina - gothwolf

Moderator:Ashucky

User avatar
gothwolf
Language Forum Moderator
Posts:2455
Joined:2006-04-15, 6:33
Gender:male
Location:Sofia
Country:BGBulgaria (България)
Contact:
Re: Slovenščina - gothwolf

Postby gothwolf » 2013-11-04, 20:34

Hvala lepa za pomoč in nasvete. :) Super sta!

LackOfFuel wrote:4 Dosežek je moškega spola.


Hm, ne vem, zakaj pa sem mislil, da je ženskega spola, beseda je očitno moškega... :oops:

Ashucky wrote:
gothwolf wrote:Izgubili so svojo prvotno funkcijo in sedaj jih lahko uporabljamo za vse: ne samo da smo v stiku drug z drugim, ampak tudi da brskamo po internetu, da plačamo račune, da je naš navigator (za navigacijo) in tako naprej.
Slovnično povsem pravilno, je pa stilistično rahlo nerodno. Vse, kar sledi dvopičju bi se s veliko bolje skladalo s tistim pred dvopičjem, če to malo parafraziraš: "ne samo za stike z drugimi, ampak tudi za brskanje po internetu, plačevanje računov, za navigacijo in tako tako naprej." V originalni povedi bi ti tudi tukaj skoraj raje svetoval uporabo nedoveršnega "plačevati" (torej, "da plačujemo račune") namesto dovršnega "plačati", in sicer iz istega razloga kot že zgoraj omenjeni "predstavljati si" (iterativnost, saj račune plačujemo vsak mesec).


Ja, zveni logično. Dobro je, da bolgarščina tudi pozna dovršne in nedovršne glagole in lahko počutim razliko. :yep:

Ashucky wrote:Odlično besedilo, drugače! :)


Hvala :oops:

Ashucky wrote:
gothwolf wrote::Se opravičujem, da zadnje čase ničesar nisem napisal, ampak sem se zaljubil v enega fanta. On tudi zahteva del mojega prostega časa in tako, nimam časa za slovenščino. :)


Ni panike! :) Pa čestitke, torej! Se že veselim kakšnih slik ali kaj takega ... :mrgreen:


Haha, sva še na začetku in ne vem, kako se bodo razvili dogodki. Devet mesecev sem ga čakal in do sedaj vse gre prelepo. :)

Zdaj pa prihajata dve dolgočasni besedili... ampak vseeno. Takšne so zahteve učbenika. :)

VABILO

Projekt MRK 2011, ki ga soorganizirata Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport ter Zavod Republike Slovenije za šolstvo,

vabi na 8. mednarodno izobraževalno računalniško konferenco MRK 2011
od 15. do 17. maja 2011
na Osnovni šoli Srečka Kosovela v Ljubljani

Tema predavanja:
Uporaba informacijske in komunikacijske tehnologije pri poučevanju in učenju, izobraževanju in usposabljanju

Na tej konferenci bo predstavljeno 60 referatov v obliki predavanj, delavnic in okroglih miz. Pričakujemo vaše prijave za udeležbo preko naše elektronske pošte do 30. aprila 2011.

OBVESTILO

Spoštovani sosedi!

V petek 27.11.2013. bomo obnavljali kopalnico v našem stanovanju. Zato bi želeli vas obvestiti, da bodo ta dela začela ob 12.00 in končala predvidoma do 17.00. Na žalost bo v času obnove hrupno in bo dve uri zaprta tudi voda. Prosim vas za razumevanje in iskreno se opravičujemo za morebitne nevšečnosti. Če bodo nastale kakršnekoli težave v tej zvezi, lahko nas pokličete.

Hvala in lep pozdrav.

User avatar
LackOfFuel
Posts:787
Joined:2011-02-25, 14:00
Real Name:Domen
Gender:male
Location:Celje
Country:SISlovenia (Slovenija)

Re: Slovenščina - gothwolf

Postby LackOfFuel » 2013-11-06, 20:47

gothwolf wrote:Hvala lepa za pomoč in nasvete. :) Super sta!

LackOfFuel wrote:4 Dosežek je moškega spola.


Hm, ne vem, zakaj pa sem mislil, da je ženskega spola, beseda je očitno moškega... :oops:

Ashucky wrote:
gothwolf wrote:Izgubili so svojo prvotno funkcijo in sedaj jih lahko uporabljamo za vse: ne samo da smo v stiku drug z drugim, ampak tudi da brskamo po internetu, da plačamo račune, da je naš navigator (za navigacijo) in tako naprej.
Slovnično povsem pravilno, je pa stilistično rahlo nerodno. Vse, kar sledi dvopičju bi se s veliko bolje skladalo s tistim pred dvopičjem, če to malo parafraziraš: "ne samo za stike z drugimi, ampak tudi za brskanje po internetu, plačevanje računov, za navigacijo in tako tako naprej." V originalni povedi bi ti tudi tukaj skoraj raje svetoval uporabo nedoveršnega "plačevati" (torej, "da plačujemo račune") namesto dovršnega "plačati", in sicer iz istega razloga kot že zgoraj omenjeni "predstavljati si" (iterativnost, saj račune plačujemo vsak mesec).


Ja, zveni logično. Dobro je, da bolgarščina tudi pozna dovršne in nedovršne glagole in lahko počutim občutim/vidim razliko. :yep:

Ashucky wrote:Odlično besedilo, drugače! :)


Hvala :oops:

Ashucky wrote:
gothwolf wrote::Se opravičujem, da zadnje čase ničesar nisem napisal, ampak sem se zaljubil v enega fanta. On tudi zahteva del mojega prostega časa in tako, nimam časa za slovenščino. :)


Ni panike! :) Pa čestitke, torej! Se že veselim kakšnih slik ali kaj takega ... :mrgreen:


Haha, sva še na začetku in ne vem, kako se bodo razvili dogodki. Devet mesecev sem ga čakal in do sedaj vse gre prelepo. :)

Zdaj pa prihajata dve dolgočasni besedili... ampak vseeno. Takšne so zahteve učbenika. :)

VABILO

Projekt MRK 2011, ki ga soorganizirata Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport ter Zavod Republike Slovenije za šolstvo,

vabi na 8. mednarodno izobraževalno računalniško konferenco MRK 2011
od 15. do 17. maja 2011
na Osnovni šoli Srečka Kosovela v Ljubljani.

Tema predavanja:
Uporaba informacijske in komunikacijske tehnologije pri poučevanju in učenju, izobraževanju in usposabljanju

Na tej konferenci bo predstavljenih 60 referatov v obliki predavanj, delavnic in okroglih miz. Pričakujemo vaše prijave za udeležbo preko naše elektronske pošte do 30. aprila 2011.

OBVESTILO

Spoštovani sosedi!

V petek, 27.11. 2013, bomo obnavljali kopalnico v našem stanovanju. Zato bi vas želeli vas obvestiti, da se bodo ta dela začela ob 12.00 in končala predvidoma do ob 17.00. Na žalost bo v času obnove hrupno in bo dve uri zaprta tudi voda. Prosim vas za razumevanje in se iskreno se opravičujemo za morebitne nevšečnosti. Če bodo v zvezi s tem nastale kakršnekoli težave v tej zvezi, nas lahko nas pokličete.

Hvala in lep pozdrav.


Ni problema, z dolgočasnimi besedili imam vsak dan opravka v šoli, zato sem že navajen. :mrgreen:
Smisel življenja je ležanje na plaži. 8-)


Return to “Slovenian (Slovenski)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron