ajánlás egy regényről

Moderator:france-eesti

Wicker808
Posts:8
Joined:2005-12-28, 23:44
Gender:female
ajánlás egy regényről

Postby Wicker808 » 2012-03-16, 16:25

Szia,

hosszabb olvasással szeretnék folytatni a magyar nyelvű tanulásomat, de két problémám van: nem ismerek jó, nem túl nehéz könyvet, és mivel nem vagyok Magyarországon, nem tudom, hol olyan könyveket vásárolni. Ezért számítok rátok. Tud valaki ajánlani valamilyen kezdőnek megfelelő magyar regényt vagy novellagyűjteményet? Jóbb lesz, ha a könyv ingyen elérhető a hálózaton. :)

Köszönöm előre!

J

kotrcka

Re: ajánlás egy regényről

Postby kotrcka » 2012-03-16, 20:19

Szia,
probaly meg gyerek konyveket talalni vagy blogokat olvasni.

pauluszk
Posts:55
Joined:2011-10-07, 12:40
Real Name:Krisztián P.
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: ajánlás egy regényről

Postby pauluszk » 2012-03-17, 7:26

Szia!
Szerintem, nem jó ötlet gyerek könyveket olvasni :).Hidd el nekem, h elég hamar ráunnál, a Micimackó kalandjai stb-re.Keress olyan könyvet ami érdekel, amit az anyanyelveden is olvasnál.Hidd el sokkal érdekesebb anyanyelvűeknek írott dolgokat olvasni, és sokkal nagyobb sikerélményt ad, ha nem is értesz meg minden mondatot, de a lényegét meg a történetet megérted.Ill. ezáltal a szókincsed is nagyon megugrik.Akkor is megéri ha csak passzívan.Én ugyanezt a módszert csinálom angolból, amiből "csak" középfokon vagyok.Verem be az új szavakat és kifejezéseket...Ill azt is megfigyeltem, h mivel sok mindent olvastam anyanyelvűektől abban a témában ami érdekel (nyelvtanulás).Olyan szókincsem lett, h szerintem le tudnék zavarni egy felsőfokot is, ha pl. ebből kéne beszámolnom.
Arra kell figyelni, h újabb könyvet találjál magadnak, mert a régi nyelvezetet nagyon nehéz megérteni és a köznapi szituációkban teljesen hasztalanok.

Remélem segítettem és sok sikert :D
native: [flag]hu[/flag]
B2-C1: [flag]en-us[/flag]
A2: [flag]eo[/flag] [flag]de[/flag]
focusing: [flag]en-us[/flag] [flag]de[/flag]
wanna learn, lacks time: [flag]ro[/flag] [flag]nl[/flag] [flag]eo[/flag][flag]id[/flag]

User avatar
axaxaxasz mlö
Posts:355
Joined:2007-12-18, 20:35
Gender:male
Country:HUHungary (Magyarország)
Contact:

Re: ajánlás egy regényről

Postby axaxaxasz mlö » 2012-03-18, 6:34

Így hirtelen három szerző jutott az eszembe, konkrét művekkel:
Csukás István: Keménykalap és krumpliorr - remek film készült belőle, a youtube-on is megtalálható.

Mándy Iván: Csutak és a szürke ló - bár ez is ifjúsági irodalomként van nyilvántartva, én felnőtt fejjel sokkal jobban élvezem.

Örkény István: Egyperces novellák - örök kedvenc, legalább tízszer végigolvastam.

Wicker808
Posts:8
Joined:2005-12-28, 23:44
Gender:female

Re: ajánlás egy regényről

Postby Wicker808 » 2012-03-19, 8:31

axaxaxasz mlö, köszönöm a konkrét ajánlásokat! Éppen olyan svövegeket kerestem.

pauluszk, egyet értek veled, hogy gyerek könyvek unalmasak lehetnek.

User avatar
Lalaith en Noldor
Posts:387
Joined:2009-05-03, 18:12
Gender:female
Location:Budapest
Country:HRCroatia (Hrvatska)

Re: ajánlás egy regényről

Postby Lalaith en Noldor » 2012-03-26, 6:49

axaxaxasz mlö wrote:Örkény István: Egyperces novellák - örök kedvenc, legalább tízszer végigolvastam.

Aaa, Egyperces novellák! :) Néhány novellákat ebből a könyvből kaptam a tanárnőmtől, nekem nagyon tetszett. Nem értettem mindent, amikor elöszőr olvastam, de azokat a szavakat, amelyet nem tudtam, a szótarban kerestem meg. Novellák szimpatikusak, ajánlom!
(hr) - native, (en) - proficient, (hu) - advanced, (pl)- dabbling in, (de) - love-hate relationship

User avatar
Levo
Posts:3231
Joined:2006-10-29, 10:22
Gender:male
Location:Tallinn
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: ajánlás egy regényről

Postby Levo » 2012-04-16, 22:45

Hú, az volt a kedvencem!
Nos, sokat mi se értünk ám :) Bár nem a nyelvtan miatt. El kell olvasni párat, mire az ember belejön.
Én egyszer láttam belőle színházi előadást. Nagyon fain volt ;)

User avatar
Kenny
Posts:4919
Joined:2008-08-22, 20:51
Real Name:Gábor
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: ajánlás egy regényről

Postby Kenny » 2012-04-17, 17:07

Színház egypercesekből? Na azt megnézném, biztos adja.* :)

*nem tudom, ez mennyire elterjedt máshol és más korosztályokban, az én "köreimben", tehát a velem egykorú barátaim, ismerőseim körében szinte mind ismerik és használják is ezt köznyelvi kontextusban, kb. annyit tesz, hogy (régebbi szlenggel élve) "király", "sirály". (A saját kis tikkem meg az, hogy állandóan mindenre azt mondom, hogy "patent". :))
** Pécsen tanuló barátaim pedig azt jelentették, hogy elterjedőben van az "ellenkező értelmű" ige ilyen fajta használata, tehát "kapja" :D


Return to “Hungarian (Magyar)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests