Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Moderator:france-eesti

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)
Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby Unknown » 2011-11-23, 3:17

Szia, fogok sok jelentéseket magyar nyelven ezen fórumon, és ha hibák tennek, kérjük, javítsa meg. Nem hiszem, hogy én jól magyarul beszélek, mert könnyű nekem, hogy sok hibák tenni. Denem szeretném nyelvek "kemény" felhívni, csak magyarul nagyon nehezen. Azt is írni, hogy nekemjelentését más nyelveken mellett angol, az én magyar javítsa, mint a bolgár, spanyol, stb. Köszönöm.

Hi, I'm going to write a lot of posts in the Hungarian language on this forum, and if I have errors, please correct me. I don't think I speak good Hungarian, because it is easy for me to make a lot of mistakes. But I do not want to call languages ​​"hard", but Hungarian is very complex. You can also write to me in other languages besides English to correct my Hungarian such as Bulgarian, Spanish, etc. Thanks.

pauluszk
Posts:55
Joined:2011-10-07, 12:40
Real Name:Krisztián P.
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby pauluszk » 2011-11-23, 7:40

Cesare M. wrote:Szia, fogok sok jelentéseket magyar nyelven ezen fórumon, és ha hibák tennek, kérjük, javítsa meg. Nem hiszem, hogy én jól magyarul beszélek, mert könnyű nekem, hogy sok hibák tenni. Denem szeretném nyelvek "kemény" felhívni, csak magyarul nagyon nehezen. Azt is írni, hogy nekemjelentését más nyelveken mellett angol, az én magyar javítsa, mint a bolgár, spanyol, stb. Köszönöm.

Hi, I'm going to write a lot of posts in the Hungarian language on this forum, and if I have errors, please correct me. I don't think I speak good Hungarian, because it is easy for me to make a lot of mistakes. But I do not want to call languages ​​"hard", but Hungarian is very complex. You can also write to me in other languages besides English to correct my Hungarian such as Bulgarian, Spanish, etc. Thanks.


Szia!
Igy szebben nezne ki.(Thus would look more beautyful) :)

*Sok hozzaszolast fogok irni magyarul ezen a forumon, és ha ejtenék hibákat*, kérlek javitsatok ki.Nem gondolom, hogy jol beszelek magyarul, mert könnyen eleg sokat hibazok*.En nem akarom a nyelveket "neheznek" hivni, de a magyar nagyon bonyolult. Az angolon kivul mas nyelveken is irhatsz nekem, mint a bulgár, spanyol stb. Köszi.

*ejtenék hibákat=
A magyarban sok ige van sajat jelentessel es nem egy igehez kötött mint az angolban.Ilyen pl. a "hibakat ejteni" ami a make mistakes-nek felel meg.

In the hungarian there are a much of verbs, have an own meaning and not made by one verb.(Like make or take) like in the english. For example the "hibákat ejteni" what is the hungarian version of the "make mistakes".

But there also is a verb with the same meaning "hibázni".I think that it will be an easier one for you.:)

I'm not hungarian teacher but I'm gonna help u if it's needed.And sry but my keyboard is american with american alphabet, so the hungarian characters aren't everywhere alright or missing:).

bests krisztian!
native: [flag]hu[/flag]
B2-C1: [flag]en-us[/flag]
A2: [flag]eo[/flag] [flag]de[/flag]
focusing: [flag]en-us[/flag] [flag]de[/flag]
wanna learn, lacks time: [flag]ro[/flag] [flag]nl[/flag] [flag]eo[/flag][flag]id[/flag]

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby Unknown » 2011-11-23, 16:13

Köszi a korrekciókat. Megkérdem talán eleg sokat kérdésekat. Először is, szeretném tudni, általában azt a magyarok is nyelvüket, hogy zavaros és bonyolult figyelembe? Kérem ezt, mert eleg sokat magyar barátak a Skype, és mindannyian újra meg újra mondani, hogy a magyarok általában úgy gondolja is, hogy nyelvük zavaró. Szóval akarom tudni. Köszi.

Thanks for the corrections. I'll probably ask a lot of questions. Firstly, I want to know, in general, would Hungarians also consider their language to be confusing, and complex? I ask this, because I have a lot of Hungarian friends on Skype, and they all tell me over and over again that Hungarians generally also think that their language is confusing. So, I just want to know. Thanks.

pauluszk
Posts:55
Joined:2011-10-07, 12:40
Real Name:Krisztián P.
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby pauluszk » 2011-11-23, 16:32

Cesare M. wrote:Köszi a korrekciókat. Megkérdem talán eleg sokat kérdésekat. Először is, szeretném tudni, általában azt a magyarok is nyelvüket, hogy zavaros és bonyolult figyelembe? Kérem ezt, mert eleg sokat magyar barátak a Skype, és mindannyian újra meg újra mondani, hogy a magyarok általában úgy gondolja is, hogy nyelvük zavaró. Szóval akarom tudni. Köszi.

Thanks for the corrections. I'll probably ask a lot of questions. Firstly, I want to know, in general, would Hungarians also consider their language to be confusing, and complex? I ask this, because I have a lot of Hungarian friends on Skype, and they all tell me over and over again that Hungarians generally also think that their language is confusing. So, I just want to know. Thanks.


Helyesen/Correctly
Köszi a korrekciókat. Valószinüleg elég sok kérdést fogok feltenni. Elösször is, akarom tudni, hogy vajon általában véve a magyarok is zavarónak és összetettnek gondolják a nyelvüket? Azért kérdezem ezt, mert sok magyar barátom van skype-on, és mindannyian újra meg újra azt mondják, hogy általában véve a magyar ember zavarónak tartja a nyelvét. Tehát, csak tudni akarom. Köszi!


Hogy válaszoljak a kérdésre, tisztában vagyok vele, hogy a magyar az egyik legösszetettebb és legnehezebben tanulható nyelv, de zavarónak nem mondanám:) Tehát nem idegesit a nyelvem:).Külföldiként biztosan beletörne a bicskám, de igy, hogy anyanyelvként beszélem könnyü:D.

To answer your question, I'm aware, that the hungarian is one of the complexest and hardest to learn languages, but I would not say it as confusing:) So, my language doesn't make me angry:).
But If I were a foreigner, I'm sure that I would have fatal difficulties on learning hungarian, but this way, that it's my mother language it is easy for me:D
native: [flag]hu[/flag]
B2-C1: [flag]en-us[/flag]
A2: [flag]eo[/flag] [flag]de[/flag]
focusing: [flag]en-us[/flag] [flag]de[/flag]
wanna learn, lacks time: [flag]ro[/flag] [flag]nl[/flag] [flag]eo[/flag][flag]id[/flag]

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby Unknown » 2011-11-23, 17:27

pauluszk wrote:Hogy válaszoljak a kérdésre, tisztában vagyok vele, hogy a magyar az egyik legösszetettebb és legnehezebben tanulható nyelv, de zavarónak nem mondanám:) Tehát nem idegesit a nyelvem:).Külföldiként biztosan beletörne a bicskám, de igy, hogy anyanyelvként beszélem könnyü:D.


Ok, köszi a választ és a korrekciókat. Is, lehet teszel egy szívességet? Ha javitsatok a magyar, kérjük, amit írtam példányban, es egy strikethrough a szavakat hozzáadásat, amelyek nem tartoznak, és majd, amit tesz a megfelelő melléjük szavakat. Így például az angol:

Ok thanks for your answers and for your corrections. Also, could you do me a favour, when you correct my Hungarian, please copy what I wrote, and put a strikethrough on words that don't belong, and then add the correct words beside them. So for example, in English:

I'm went to the store today, and buy I bought some apples, and I brought the apples home.


Másodszor is, akarom tudni, hogy vajon ezért az emberek is "finn" állítják a magyar nyelvet? Azért kérdezem ezt, mert létezik semmiféle hasonlóság a magyar és más finn nyelvben. Köszi újra.

Secondly, I want to know, why do people claim that Hungarian is a "Finnic" language? I ask this, because there are hardly any similarities between Hungarian and other Finnic languages. Thanks again.

mszegedy
Posts:155
Joined:2011-09-22, 22:08
Real Name:Maria Szegedy
Gender:female
Location:Hillsborough
Country:USUnited States (United States)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby mszegedy » 2011-11-30, 8:12

Hmmm, I help.

"És", not "is". "Is" is used almost exclusively for the meaning of English "too". Hungarians usually use a conjunctive conjunction (ahem, some form of "and") to begin an addendum.
Usually not "korrekció", but "javitás", the gerundive of verb "javitani", to fix or improve.
Not "létezik semmiféle hasonlóság", but "nem létezik semmiféle hasonlóság se". In that case, double negatives are compulsory. Also, in Finnish's defence, the verb "menni" is kind of similar; in fact, the potential form in 3rd-s is "mennee", he would be able to go but can't, equivalent to Hungarian conditional "menne", he would go.
Also, "másodszor" is wrong and you probably know it. I have no idea ("halvány lila gőzöm sincs") how to fix it, as well. May I suggest "másodlagosan"? It's not a perfect fit, but it's the best I can come up with. I think even "második" would do.

Hungarian isn't a "Finnic" language, though; it's Finno-Ugric, under the subset "Ugric". Finn is a completely different subset ("Finno-Ugric" I think?). And, if you look back in the history of the Hungarian language, you can see a bunch of Proto-Ugric words and their Finnish and Hungarian derivatives. Surprisingly enough, their totally similar!
A footprint in the sand.

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby Unknown » 2011-11-30, 19:02

Ok, köszi újra a választ és a javitáskat. Akarom tudni, tudod Dr. Barsi Ernő? Azért kérdezem ezt, mert nekem van egy könyvet róla a neve "Dr. Barsi Ernő, Egy sályi szántó-vétó Ember:" A könyvet azt állítja, hogy ő népszerű a magyar kultúrában van, így csak azt szeretném tudni, hogy igaz-e vagy sem. Ha nem tudod Dr. Barsi Ernő, ő ez magyart zenetudós, tanár, zeneszerző és író. Tehát ismét Dr. Barsi Ernő népszerű a magyar kultúrában? Minden magyart ismered? Köszi újra.

Ok, thanks again for your answers and for your corrections. I was just wondering, have you heard of Dr. Barsi Ernő? I ask this because I have a book written about him called "Dr. Barsi Ernő, Egy sályi szántó-vétó Ember:" The book claims that he is popular in Hungarian culture, so I just want to know if it's true or not. If you have never heard about Dr. Barsi Ernő, he is an Hungarian musicologist, teacher, composer and writer. So again, is Dr. Barsi Ernő popular in Hungarian culture? Do all Hungarians know about him? Thank you again.

mszegedy
Posts:155
Joined:2011-09-22, 22:08
Real Name:Maria Szegedy
Gender:female
Location:Hillsborough
Country:USUnited States (United States)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby mszegedy » 2011-12-01, 6:36

I'm only in Hungary during the summer, so I wouldn't know. But I do believe I've heard his name before. My mother is(was) into both music and linguistics very much, so I definitely believe she's mentioned him before. I can't make any definite connection, though.
A footprint in the sand.

User avatar
Kenny
Posts:4919
Joined:2008-08-22, 20:51
Real Name:Gábor
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby Kenny » 2011-12-01, 17:14

Haven't heard of him, like, ever. Also, that "másodszor is" could be replaced by "másodsorban" or "ezen kívül".

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby Unknown » 2011-12-02, 1:12

Kenny wrote:Haven't heard of him, like, ever. Also, that "másodszor is" could be replaced by "másodsorban" or "ezen kívül".


Köszi újra a választ, de hogy nem ez javitsatok:

Thanks for your answer, but you didn't correct this:

Cesare M. wrote:Ok, köszi újra a választ és a javitáskat. Akarom tudni, tudod Dr. Barsi Ernő? Azért kérdezem ezt, mert nekem van egy könyvet róla a neve "Dr. Barsi Ernő, Egy sályi szántó-vétó Ember:" A könyvet azt állítja, hogy ő népszerű a magyar kultúrában van, így csak azt szeretném tudni, hogy igaz-e vagy sem. Ha nem tudod Dr. Barsi Ernő, ő ez magyart zenetudós, tanár, zeneszerző és író. Tehát ismét Dr. Barsi Ernő népszerű a magyar kultúrában? Minden magyart ismered? Köszi újra.

Ok, thanks again for your answers and for your corrections. I was just wondering, have you heard of Dr. Barsi Ernő? I ask this because I have a book written about him called "Dr. Barsi Ernő, Egy sályi szántó-vétó Ember:" The book claims that he is popular in Hungarian culture, so I just want to know if it's true or not. If you have never heard about Dr. Barsi Ernő, he is an Hungarian musicologist, teacher, composer and writer. So again, is Dr. Barsi Ernő popular in Hungarian culture? Do all Hungarians know about him? Thank you again.


Kérlek ez javitsatok. Köszi újra. :)

Please correct this. Thanks again. :)

mszegedy
Posts:155
Joined:2011-09-22, 22:08
Real Name:Maria Szegedy
Gender:female
Location:Hillsborough
Country:USUnited States (United States)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby mszegedy » 2011-12-02, 6:20

Oh, right!
Ja, tényleg!

Ok, köszi újra a választ és a javitásokat. Akarom tudni, tudod ismered-e Dr. Barsi Ernőt? OR Tudsz a Dr. Barsi Ernőröl? Azért kérdezem ezt, mert nekem van egy könyvet könyvem róla; a neve "Dr. Barsi Ernő, Egy sályi szántó-vétó Ember:" OR Van egy könyvem azzal a névvel hogy "Dr. Barsi Ernő, Egy sályi szántó-vétó Ember:" könyvet ami azt állítja, hogy ő népszerű a magyar kultúrában van, így csak azt szeretném tudni, hogy igaz-e vagy sem. Ha nem tudod Dr. Barsi Ernőt, ő ez egy magyart zenetudós, tanár, zeneszerző és író. Tehát ismét Dr. Barsi Ernő népszerű(-e) a magyar kultúrában? Minden magyart ismered magyar ismeri? Köszi újra.
A footprint in the sand.

pauluszk
Posts:55
Joined:2011-10-07, 12:40
Real Name:Krisztián P.
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby pauluszk » 2012-01-02, 14:41

HI Cesare!

Sry, for that I wasn't active last mounth, but I wasn't able to because of real life reasons.Now what you wanna to have corrected by me, just need to be posted.

Szia Cesare!
Bocs, hogy nem voltam aktív a múlt hónapban, de magánéleti dolgok miatt nem volt rá lehetőségem.
Most amit ki szeretnél javíttatni velem, csak írd be ide.
native: [flag]hu[/flag]
B2-C1: [flag]en-us[/flag]
A2: [flag]eo[/flag] [flag]de[/flag]
focusing: [flag]en-us[/flag] [flag]de[/flag]
wanna learn, lacks time: [flag]ro[/flag] [flag]nl[/flag] [flag]eo[/flag][flag]id[/flag]

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby Unknown » 2012-01-02, 17:35

pauluszk wrote:HI Cesare!

Sry, for that I wasn't active last mounth, but I wasn't able to because of real life reasons.Now what you wanna to have corrected by me, just need to be posted.

Szia Cesare!
Bocs, hogy nem voltam aktív a múlt hónapban, de magánéleti dolgok miatt nem volt rá lehetőségem.
Most amit ki szeretnél javíttatni velem, csak írd be ide.


Szia. Ezen nincs miért aggódni. Most ez jól hogy itt vagy. Nem tudok de azt hiszem, hogy most tudok írni jóbb magyarul de nem tudok. Csendes kérlek javitsatok ki ha ejtenék hibákat. Most egy kevés fáradt vagyok. Volt nagyon jó Karácsony és olyan nagyon pénz Mikulásból.

Hello. No problem at all. It's good that you're now here. I don't know but I think that I am able to write better Hungarian now, but I don't know. Still correct me if I have any mistakes. Now I feel a little tired. I had a very good Christmas and I got a lot of money from Santa Claus.

pauluszk
Posts:55
Joined:2011-10-07, 12:40
Real Name:Krisztián P.
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby pauluszk » 2012-01-02, 18:37

Szia. Ezen nincs miért aggódni. Semmi probléma. Most ez jól hogy itt vagy. Nem tudokm de azt hiszem, hogy most tudok írni jóbb magyarul de nem tudok jobban tudok írni magyarul, de nem tudom. CsendesTovábbra is kérlek javitsatok ki ha ejtenék hibákat. Most egykevés egy kicsit fáradt vagyok. Volt nagyon jó Karácsony és olyan nagyon pénz Mikulásból. Nagyon jó Karácsonyom volt és egy csomó pénzt kaptam a Mikulástól.

Énis látok javulást.Sokkal jobban néz ki ez mint amit egy hónapja írtál.Most már van értelme áthuzogatni amiket írsz.

I see you got better too.This looks nicer, than what you wrote a mounth ago.Now it makes sense to Strikethrough whats you are writing.
native: [flag]hu[/flag]
B2-C1: [flag]en-us[/flag]
A2: [flag]eo[/flag] [flag]de[/flag]
focusing: [flag]en-us[/flag] [flag]de[/flag]
wanna learn, lacks time: [flag]ro[/flag] [flag]nl[/flag] [flag]eo[/flag][flag]id[/flag]

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby Unknown » 2012-01-02, 21:26

pauluszk wrote:Énis látok javulást.Sokkal jobban néz ki ez mint amit egy hónapja írtál.Most már van értelme áthuzogatni amiket írsz.


Kőszi. Azt hiszetak, hogy képességem magyarul továbbra hibás volt, de ha most írásmódem jóbban, boldog vagyok. Várhatóan ez mert nyelvtanebb megtam.....

Thanks. I thought that my Hungarian ability was still bad, but if my Hungarian writing is better, then I am happy. It's probably because I studied more grammar....

pauluszk
Posts:55
Joined:2011-10-07, 12:40
Real Name:Krisztián P.
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: Kérjük, javítsa az én magyar! (Please correct my Hungarian!)

Postby pauluszk » 2012-01-03, 17:51

Kőöszi. Azt hiszetak hittem, hogy képességem magyarul a magyar íráskészségem továbbra is hibás volt, de ha most az írásmódem most jóbb jobb, boldog vagyok. Várhatóan ez azért van mert nyelvtanebb megtam több nyelvtant tanultam...

You had a few mistakes on the short and the long vowels. Actually it's not a big mistake to a foreigner in the spoken language.(Everybody will understand you easily, just will have a smile.)

And your translation to the word "ability" is totally correct, but not in this case, If I used it so, it would sound funny and hard to understand. ("A magyar képességem")>>>That would mean like, if a superhero would say that, being able to speak Hungarian is his superskill :D So, you know...
So when you use "ability" to describe you level at a language, it should turn to "készség" in translation.But actually it not as easy cause switch to "készség" but it is not enough...("A magyar készségem") also would sound strange.Cause this had to be specified, by giving the information what ability of speaking hungarian you do have.
Like this:
My Hungarian writing ability. (A magyar íráskészségem) My Hungarian speaking ability ("A magyar beszédkészségem") etc...


Volt pár hibád a rövid és a hosszú magánhangzóknál. Valójában ez egy külföldi számára nem egy nagy probléma. (Mindenki érteni fogja mit mondasz, csak elmosolyodik egy picit)

És a fordításod az "ability" szóra teljesen jó, csak nem ebben az esetben, ha így használnám, az érdekesen hangzana és nehéz lenne érteni. ("A magyar képességem")>>>>Ez nagyjából olyan lenne mintha egy superhős mondaná azt, hogy az ő szuperképessége az, hogy tud magyarul beszélni.:D Tudod...
Tehét amikor az "ability" szót arra használod, hogy a nyelvi szintedet jellemezd, inkább a "készséget" kéne használni, ami magában még nem elég.("A magyar készségem") szintén elég furcsén hangzana. Mert pontosítani kell, avval az információval, hogy a magyar nyelvi képességen belül az a beszédre vagy az írásra vonatkozik.

Így:
My Hungarian writing ability. (A magyar íráskészségem) My Hungarian speaking ability ("A magyar beszédkészségem") stb.
native: [flag]hu[/flag]
B2-C1: [flag]en-us[/flag]
A2: [flag]eo[/flag] [flag]de[/flag]
focusing: [flag]en-us[/flag] [flag]de[/flag]
wanna learn, lacks time: [flag]ro[/flag] [flag]nl[/flag] [flag]eo[/flag][flag]id[/flag]


Return to “Hungarian (Magyar)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests