A következő hozzászóló...

Moderator:france-eesti

User avatar
france-eesti
Language Forum Moderator
Posts:4236
Joined:2016-01-02, 19:41
Gender:female
Location:France
Country:FRFrance (France)
Re: A következő hozzászóló...

Postby france-eesti » 2018-04-04, 10:30

Mondani a főnökömnek hogy dölögjön meg.

Már durván beszélt a következő személy a főnöknek?
(fr) Native - (en) Fluentish - (pt) Fluentish when I was younger - (hu) Can sustain a conversation with a patient and kind magyar or order some beer and lecsó in Budapest - (it) On Duolingo ma posso ordinare uno Spritz ed antipasti in un ristorante :blush:

User avatar
Levike
Posts:6153
Joined:2013-04-22, 19:26
Real Name:Levi
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: A következő hozzászóló...

Postby Levike » 2018-04-07, 19:48

france-eesti wrote:Mondani a főnökömnek hogy dögöljön meg.

Már durván beszélt a következő személy a főnöknek?

Nálunk az programozás téren az emberek nagyon könnyen mennek és jönnek, mármint könnyű munkahelyet váltani. Vagyis a főnökök nem nagyon engedhetik meg maguknak, hogy az ember idegére menjenek.

A következő hozzászóló szokott-e csúnyán beszélni?

User avatar
france-eesti
Language Forum Moderator
Posts:4236
Joined:2016-01-02, 19:41
Gender:female
Location:France
Country:FRFrance (France)

Re: A következő hozzászóló...

Postby france-eesti » 2018-04-08, 18:28

Nem mondhatom, hogy szoktam csúnyán beszélni... De amikor káromkodni kell, akkor számithatnak rám :mrgreen:

Mikor ment szavazni utoljara a következő hozzászóló?
(fr) Native - (en) Fluentish - (pt) Fluentish when I was younger - (hu) Can sustain a conversation with a patient and kind magyar or order some beer and lecsó in Budapest - (it) On Duolingo ma posso ordinare uno Spritz ed antipasti in un ristorante :blush:

User avatar
Levike
Posts:6153
Joined:2013-04-22, 19:26
Real Name:Levi
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: A következő hozzászóló...

Postby Levike » 2018-05-17, 16:37

Utoljára a román parlamenti választásokkor voltam szavazni. Nem tudom már pontosan mikor volt az.

A következő hozzászóló mikor volt utoljára vért adni?

User avatar
france-eesti
Language Forum Moderator
Posts:4236
Joined:2016-01-02, 19:41
Gender:female
Location:France
Country:FRFrance (France)

Re: A következő hozzászóló...

Postby france-eesti » 2018-05-17, 18:06

Sajnos nem tudok vért adni, mert 40 kiló vagyok :roll: Azóta lefogytam 10 kilót, már nem fogadnak el engem. Akkor hiszem, hogy 2016-ban volt.

Mit a legszívesebben eszik a következő hozzászóló a vér adás után?
(fr) Native - (en) Fluentish - (pt) Fluentish when I was younger - (hu) Can sustain a conversation with a patient and kind magyar or order some beer and lecsó in Budapest - (it) On Duolingo ma posso ordinare uno Spritz ed antipasti in un ristorante :blush:

User avatar
Levike
Posts:6153
Joined:2013-04-22, 19:26
Real Name:Levi
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: A következő hozzászóló...

Postby Levike » 2018-05-17, 20:04

Én sem tudtam vért adni mert nem volt elég kilóm. *pacsi* :wink:
Amikor én mentem vért adni, akkor az volt az elvárás, hogy a fiúk +55 kilósak kell legyenek és én kb 53-54 voltam, de azt mondták az orvosok, hogy nem kockáztatnak, hogy elájuljak ott.
Vagy +55 vagy +60, már nem tudom pontosan.

A következő hozzászólónak tetszik-e a mostani időjárás? Itt Erdélyben esik egész nap most.

User avatar
france-eesti
Language Forum Moderator
Posts:4236
Joined:2016-01-02, 19:41
Gender:female
Location:France
Country:FRFrance (France)

Re: A következő hozzászóló...

Postby france-eesti » 2018-05-18, 11:21

55 kiló a férfiekhez! :shock: Itt szerintem, a minimum 50 kiló mindenkinek. Túl szelektívek az orvosak, és majd mondják, hogy nem elég ember jön vért adni! :roll:

Itt nyugati-Franciaországban süt a nap de sajnos fúj egy elég hideg szél. A hőmerséklét jó, de az a szél miatt, hidegebbnek tűnik, mint a valóságban...
Köszi az "Erdély" szót, nem ismertem!

Kitől a következő személy kérdez amikor van egy kérdése - a főnöktől, egyik kollegától vagy a projektvezetőtől?
(fr) Native - (en) Fluentish - (pt) Fluentish when I was younger - (hu) Can sustain a conversation with a patient and kind magyar or order some beer and lecsó in Budapest - (it) On Duolingo ma posso ordinare uno Spritz ed antipasti in un ristorante :blush:

User avatar
Levike
Posts:6153
Joined:2013-04-22, 19:26
Real Name:Levi
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: A következő hozzászóló...

Postby Levike » 2018-06-01, 14:30

Bárkitől, aki közel van. Általában a munkatársaktól.

A következő hozzászóló országában hány nappal kell bejelenteni, ha valaki fel akar mondani?

User avatar
france-eesti
Language Forum Moderator
Posts:4236
Joined:2016-01-02, 19:41
Gender:female
Location:France
Country:FRFrance (France)

Re: A következő hozzászóló...

Postby france-eesti » 2018-06-02, 6:40

Függ a kollektív szerződéstől, a munkás statústól - 1 hónappal ha nem vagy menedzser, 3 hónappal ha az vagy, 2 hónappal ha a cégnél van sajátos szabaly... Az van írva a munkaszerződésen :)

A következő hozzászóló dolgozik három érdekes projekten de egyik a kedvence.
(fr) Native - (en) Fluentish - (pt) Fluentish when I was younger - (hu) Can sustain a conversation with a patient and kind magyar or order some beer and lecsó in Budapest - (it) On Duolingo ma posso ordinare uno Spritz ed antipasti in un ristorante :blush:

User avatar
Lalaith en Noldor
Posts:387
Joined:2009-05-03, 18:12
Gender:female
Location:Budapest
Country:HRCroatia (Hrvatska)

Re: A következő hozzászóló...

Postby Lalaith en Noldor » 2018-06-02, 20:08

Két projeken dolgozom, és igen, az egyiket sokkal jobban bírom, mint a másikat ;)

A következő hozzászóló Magyarországon szeretne dolgozni, ha már nem dolgozik ott.
(hr) - native, (en) - proficient, (hu) - advanced, (pl)- dabbling in, (de) - love-hate relationship

User avatar
france-eesti
Language Forum Moderator
Posts:4236
Joined:2016-01-02, 19:41
Gender:female
Location:France
Country:FRFrance (France)

Re: A következő hozzászóló...

Postby france-eesti » 2018-06-03, 11:29

Miért nem! Hány szabadság kapható évente? :D Hány órát kell dolgozni hétente?

A következő hozzászóló sztrájkban már volt 2018-ban?
(fr) Native - (en) Fluentish - (pt) Fluentish when I was younger - (hu) Can sustain a conversation with a patient and kind magyar or order some beer and lecsó in Budapest - (it) On Duolingo ma posso ordinare uno Spritz ed antipasti in un ristorante :blush:

User avatar
Levike
Posts:6153
Joined:2013-04-22, 19:26
Real Name:Levi
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: A következő hozzászóló...

Postby Levike » 2018-06-24, 14:48

france-eesti wrote:A következő hozzászóló sztrájkban már volt 2018-ban?

Életemben még soha sem voltam sztrájkon. De idén voltunk Barcelonában és a repülőnk késett több mint egy órát mert Franciaországban sztrájkoltak.

Mikor fog a következő hozzászóló Magyarországon járni?

User avatar
france-eesti
Language Forum Moderator
Posts:4236
Joined:2016-01-02, 19:41
Gender:female
Location:France
Country:FRFrance (France)

Re: A következő hozzászóló...

Postby france-eesti » 2018-06-25, 8:15

Levike wrote:De idén voltunk Barcelonában és a repülőnk késett több mint egy órát mert Franciaországban sztrájkoltak.

Igen. A franciák imádnak sztrájkolni! Az nemzeti sport! :partyhat:

Levike wrote:Mikor fog a következő hozzászóló Magyarországon járni?

Hacsak! :doggy: Nagyons szeretném. Viszont, tegnap beszélgettem erről valakivel :mrgreen: és egyetértett velem, hogy Sopron + Bécs + Pozsony lenne egy jó ötlet :partyhat: Csak nem tudom, hogy jobb lenne landolni Budapestre vagy Bécsre?

Mi a következő hosszászóló szol hozzá?
(fr) Native - (en) Fluentish - (pt) Fluentish when I was younger - (hu) Can sustain a conversation with a patient and kind magyar or order some beer and lecsó in Budapest - (it) On Duolingo ma posso ordinare uno Spritz ed antipasti in un ristorante :blush:

User avatar
Levike
Posts:6153
Joined:2013-04-22, 19:26
Real Name:Levi
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: A következő hozzászóló...

Postby Levike » 2018-07-01, 19:07

france-eesti wrote:Mit a következő hosszászóló szól hozzá?

Amelyik olcsóbb, mindenképpen azt kell választani, hogy legyen akkor pénzetek másra. De szerintem Bécs jobb ötlet, mert akkor nem töltötök időt azzal, hogy Pestről utazzatok a többi helyre.

A következő hozzászóló melyik országban szeretne lakni egy évet?

User avatar
france-eesti
Language Forum Moderator
Posts:4236
Joined:2016-01-02, 19:41
Gender:female
Location:France
Country:FRFrance (France)

Re: A következő hozzászóló...

Postby france-eesti » 2018-07-02, 11:07

Laktam Portugáliában és tetszett nekem, hát hiszem, hogy Portugália lenne egy jó ötlet nekem :) Bár mondanom kell, hogy kíváncsi vagyok Magyarországra és Észtországra is :D OK, főleg Észtországra :whistle: Mert soha sem mentem oda!

Melyik országra a következő hozzászóló kíváncsi lenne?
(fr) Native - (en) Fluentish - (pt) Fluentish when I was younger - (hu) Can sustain a conversation with a patient and kind magyar or order some beer and lecsó in Budapest - (it) On Duolingo ma posso ordinare uno Spritz ed antipasti in un ristorante :blush:

User avatar
Levike
Posts:6153
Joined:2013-04-22, 19:26
Real Name:Levi
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: A következő hozzászóló...

Postby Levike » 2018-08-10, 22:01

Montenegró, Portugália, Észtország. És még vissza mennék Horvátországba és Csehországba. De leginkább Montenegró érdekel most, mégha egy Tallinn meg Helszinki nyaralás vagánynak hangzik.

A következő hozzászóló mit szokott péntek este tenni? Én és a lakótársam lustálkodunk.

User avatar
france-eesti
Language Forum Moderator
Posts:4236
Joined:2016-01-02, 19:41
Gender:female
Location:France
Country:FRFrance (France)

Re: A következő hozzászóló...

Postby france-eesti » 2018-08-15, 6:07

Az vicces, hogy te azt kérdezed - van a magyar órám péntekenként (amikor a tanárom nem felejt el engem) :D közben beszélgetünk elkészítem a vacsit (általaban szoktam levágni zöldséget), majd főzöm azt a szépen levágot zöldséget és majd pihenünk mert szombat reggel haraman kezdődik a nap :mrgreen:

A következő hozzászóló napja soha sem kezdődik 9 órákor előtt a hétvégen.
(fr) Native - (en) Fluentish - (pt) Fluentish when I was younger - (hu) Can sustain a conversation with a patient and kind magyar or order some beer and lecsó in Budapest - (it) On Duolingo ma posso ordinare uno Spritz ed antipasti in un ristorante :blush:

violazoli
Posts:25
Joined:2018-10-27, 0:26
Real Name:Viola Zoli
Gender:male
Country:USUnited States (United States)
Contact:

Re: A következő hozzászóló...

Postby violazoli » 2018-10-27, 3:31

Levike wrote:
france-eesti wrote:Mit a következő hosszászóló szól hozzá?

Amelyik olcsóbb, mindenképpen azt kell választani, hogy legyen akkor pénzetek másra. De szerintem Bécs jobb ötlet, mert akkor nem töltötök időt azzal, hogy Pestről utazzatok a többi helyre.

A következő hozzászóló melyik országban szeretne lakni egy évet?


Excuse me, but the given correction by Levike is wrong. I as native speaker of Hungarian tell you all, the perfect/correct sentence is:

Mit szól hozzá a következő hozzászóló?
Although, the above sentence is correct as grammar however very ugly because the repetition of the words "szól" and "hozzá". Hungarians don't like the word-repetitions generally, it is stigmatic/condemnated in the literary usage, so, in this situation the best solution is:
1. Mi erről a következő hozzászóló véleménye?
or:
2. Mi a következő hozzászóló véleménye erről?
(The "erről" is not absolutely necessary in the both sentences above).
Actually, the 2. sounds a little bit better/more naturally, however even the 1. is okay, especially if you want to provoke the readers they give answer/opinion about the mentioned theme.
The meanings of these sentences is the same:
What is the opinion of the next speaker/performer/presenter/spokesman about this?

erről = about this (Only in this context!)
—————————————————————————
My pen-name: Harold King.
Webpage: https://haroldking.weebly.com/
Native: (hu)
Intermediate: (us)
Intermediate (were, once upon a time): (de) (eo)

AdE
Posts:8
Joined:2019-10-15, 9:50
Real Name:Alexander
Gender:male
Contact:

Re: A következő hozzászóló...

Postby AdE » 2019-11-15, 19:13

Levike wrote:Montenegró, Portugália, Észtország. És még vissza mennék Horvátországba és Csehországba. De leginkább Montenegró érdekel most, mégha egy Tallinn meg Helszinki nyaralás vagánynak hangzik.

A következő hozzászóló mit szokott péntek este tenni? Én és a lakótársam lustálkodunk.


A maga volt az Olde Hansa étteremben Tallinban , egy nagyon jó hely középkori konhával ?

User avatar
Multiturquoise
Language Forum Moderator
Posts:4169
Joined:2011-10-10, 17:12

Re: A következő hozzászóló...

Postby Multiturquoise » 2022-10-19, 17:52

Nem számít, hogy hétköznap vagy hétvége van. Ha korán alszom, nem; ha pedig későn alszom, igen.

A következő hozzászóló legalább egyszer ment el a Sziget fesztiválon.
native: (tr)
advanced: (en) (el)
intermediate: (fr) (ka)
focus: (de) (sl) (hr)


Return to “Hungarian (Magyar)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests