Haggyál!

Moderator:france-eesti

User avatar
'''
Posts:1748
Joined:2008-08-29, 14:20
Real Name:Withheld
Gender:male
Location:Canberra
Country:AUAustralia (Australia)
Contact:
Haggyál!

Postby ''' » 2008-09-08, 11:03

Most jött vissza apu Magyarországról és rémhíreket hozzot arrol, hogy ott mik folynak. Az, hogy agyon vernek oregeket az ucán az egy dolog, de most már nem is fontos a helyesírás! Kiderült, hogy most már a "hagyjál"-t "haggyál"-nak írják, és ezt hivatalossan elfogadta a tudományos akadémia.

Igaz e ez, és igazán olyan rossz a helyzet otthon mint hallom, vagy van e remény a magyar népnek?
26/♂/hetero/Hu/★☭/PRESCRIPTIVIST
(en)(hu) - native
(de)(fr)(fa) - intermediate

User avatar
CoBB
Posts:5265
Joined:2004-08-26, 8:34
Real Name:PG
Gender:male
Location:An island...
Country:HUHungary (Magyarország)
Contact:

Re: Haggyál!

Postby CoBB » 2008-09-08, 11:22

''' wrote:Most jött vissza apu Magyarországról, és rémhíreket hozott arról, hogy ott mik folynak. Az, hogy agyonvernek öregeket az utcán, az egy dolog, de most már nem is fontos a helyesírás! Kiderült, hogy most már a "hagyjál"-t "haggyál"-nak írják, és ezt hivatalosan elfogadta a Tudományos Akadémia.

:o És ezt ugyan kitől hallotta? Ennek semmi valóságalapja sincs.

''' wrote:Igaz-e ez, és igazán olyan rossz a helyzet otthon, mint hallom, vagy még van e remény a magyar népnek?

A remény hal meg utoljára. ;)
Tanulni, tanulni, tanulni!

A pő, ha engemély, kimár / De mindegegy, ha vildagár... / ...mert engemély mindet bagul, / Mint vélgaban a bégahur!...

User avatar
'''
Posts:1748
Joined:2008-08-29, 14:20
Real Name:Withheld
Gender:male
Location:Canberra
Country:AUAustralia (Australia)
Contact:

Re: Haggyál!

Postby ''' » 2008-09-08, 11:28

Apu mondta, majd megkérdezem, hogy ő kitől hallotta. De ha nem igaz akkor az jó.
26/♂/hetero/Hu/★☭/PRESCRIPTIVIST
(en)(hu) - native
(de)(fr)(fa) - intermediate

User avatar
Kenny
Posts:4919
Joined:2008-08-22, 20:51
Real Name:Gábor
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: Haggyál!

Postby Kenny » 2008-09-08, 13:33

Azért az túlzás, hogy öregeket vernek agyon az utcán.

Én a kisebbségtől kezdek félni inkább :(. Tisztelet a kivételnek - a legtöbbjük nem dolgozik, csak kapja a munkanélküli segélyt (mondjuk most ezzel kapcsolatban hoztak valami törvényt, azt hiszem), lop, másokat bánt....sajnos sok a rossz tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Hallhattál róla, hogy 1 éve (vagy több volt? Nem emlékszem...) egy férfi véletlenül elütött egy roma lányt (hozzáteszem, a lány volt szabálytalan), aki meg sem sérült, azonban a sofőr lelkiismeretes ember lévén kiszállt, vagy legalábbis megállt, hogy megnézze mi van, mire a lány egész családja odarohant, kirángatták a férfit a kocsiból (vagy lehet, hogy eredetileg maga szállt ki, én már nem tudom) és addig rúgták és ütlegelték, míg szörnyet nem halt...mindezt a kislánya szeme láttára. :? És ilyesmi dolgok gyakran történnek sajnos, csak szerencsére nem mindegyik végzetes az "áldozat" számára. Sajnos lassan bármit megtehetnek, még a rendőrök is félnek tőlük (mondjuk a maffia is működik rendesen itt délen, a minap a szemem láttára nem mert semmit tenni 2 rendőr 6 "kopasz" ellen, akik holt részegen "mulatoztak", aztán elhajtottak egy kocsival...)

A "hagyjuk"-kal kapcsolatban annyit, hogy én nem hallottam ilyesmiről. Ugyan miért fogadnának el ilyesvalamit az MTA tagjai?

User avatar
'''
Posts:1748
Joined:2008-08-29, 14:20
Real Name:Withheld
Gender:male
Location:Canberra
Country:AUAustralia (Australia)
Contact:

Re: Haggyál!

Postby ''' » 2008-09-08, 15:17

Hát pedig hallottam hírét, hogy 8-ker.ben megvertek egy idős tanarat* ok nélkűl fényes nappal.

A roma lánnyal kapcsolatban, már >20 évvel ez elött, anyám mentős volt és egy pontossan ilyen történt, de ott csak behúztak a fazonnak egy akkorát, hogy amikor odaértek anyuék, azt hitték, hogy őt ütötték el.

Kik a "kopaszok"?

Az apukám nagy bátyja (azt hiszem) volt rendőr ezredes (Szabó névre halgat) és most hallom nagybátyámtól, hogy le lehet fizetni a rendőröket bármire. Hogy félnek cigány telepre menni ha nincsen rajtuk álarc mert ha felismerik ott őket, akkor lehet, hogy a rendőr házához mennek a cigányok látogatni majd az este. Hogy amikor egy kocsis elütött egy gyereket a zebrán (csikorgó fékekkel érte el azt, hogy ÉP eltalálta a gyereket, de nem sérűlt meg), az anyuka avval fenyegette az illetőt, hogy hív rendőrt, és azt válaszolta, hogy "hívjad bátran, én is rendőr vagyok." azt elhúzott.

*vagy tanárt, ha úgy jobban szereted
26/♂/hetero/Hu/★☭/PRESCRIPTIVIST
(en)(hu) - native
(de)(fr)(fa) - intermediate

User avatar
Levo
Posts:3231
Joined:2006-10-29, 10:22
Gender:male
Location:Tallinn
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Haggyál!

Postby Levo » 2008-09-08, 18:30

''' wrote:
Igaz e ez, és igazán olyan rossz a helyzet otthon mint hallom, vagy van e remény a magyar népnek?

Nagyon sok mindent tudnék írni a fentebbi hozzászólók által kezdeményezett témához, úgyhogy inkább nem teszem.
De, hogy van-e remény a magyar népnek, hát nem tudom...
Más rendszerváltó országok már nagyon elhúztak mellettünk. Az egy dolog, hogy mostmár nem csak Szlovéniában és Csehországban, de Lengyelországban Észtországban és a legutóbbi adatok alapján Lettországban is magasabb egy átlagos fizetés, mint Magyarországon, a minimálbér szintén, kivéve Lettországot, de ott az elmúlt két év alatt 76%-ot emelkedett ez az érték, és mára megközelíti a magyarországi összeget, míg itt 4%-ot emelkedett, na mindegy. Az egészségügyet, az internethasználók arányát meg tényleg nem firtatnám, mert abban még hátrébb állunk.
Na szóval, ezek is lesujtóak ahhoz képest, hogy régen mekkora előnyben voltunk hozzájuk képest, de hogy valami félelmetesen nincs semmi magyarság tudata ennek az országnak és semmilyen összetartozás nincs azt csak akkor fedezi fel igazán az ember, amikor rádöbben, hogy a környező vagy inkább hasonló múltú országokban milyen másképp mennek a dolgok.
Ez például Észtország:
http://uk.youtube.com/watch?v=QMuPIqfzPpk
http://uk.youtube.com/watch?v=R-fsTAnmN ... re=related - egy másik verzió
Kommentárként annyit, hogy ez államilag megrendezett ünnep és az ország teljes lakosságának egynegyede vesz rajta részt minden alkalommal.

Hallani olyan nemzetközi főzőversenyekről, amikor olyan népek, mint Románia vagy Szlovákia, Litvánia a reformkonyhának megfelelő módon egészen különleges új ízekkel jöttek elő, egyetlen helyen azonban zsíros gulyásleves volt...
Szerintem a magyarok nem akarják észrevenni, hogy eljárt az idő felettünk a golyóstoll és a rubik-kocka feltalálása óta és attól, hogy büszkén hirtetjük, hogy nem egy indo-európai nyelvet beszélünk még nem leszünk képesek felfogni, hogy azt a rohadt cigicsikket nem az utcán kell szétdobálni és bizony ki kell magunk után takarítani egy wc-t még egy közintézményben is.
Tisztázni kéne a fejekben a "nácizmus" fogalmát, nem hiszem, hogy az észtek attól "nácik", mert a dalosünnepükön mindannyian a kezükben tartják a nemzeti zászlót, vagy mert a hétköznap reggeli hírekben a közszolgálati TV riportere kék-fekete-fehér színű ruhákat visel. Márpedig ha Magyarországon valaki így tesz, az szélsőséges nacionalista a társadalom szemében. (Azt nem mondom, hogy Svédországban mindenhol igyekeztek sárga-kék színű bútorokat, padlószőnyeget használni a közintézményekben, mert ők egy térségen kívüli, úgynevezett fejlett ország).
El kéne gondolkozni a magyaroknak az értékrendjeiken, szét kéne nézni külföldön, legfőképp a környező országokban.

Igen, szerintem nagy a baj, és ami jelenleg a magyar médiákból folyik az egyáltalán nem segít megoldani a helyzetet. Mostmár egy egész új generáció nőtt fel olyan szellemben, ami ugyan új, de nem jobb, mint az eddigi.
Én is úgy zárnám, hogy bizony a remény hal meg utóljára.

User avatar
Kenny
Posts:4919
Joined:2008-08-22, 20:51
Real Name:Gábor
Gender:male
Location:Budapest
Country:HUHungary (Magyarország)

Re: Haggyál!

Postby Kenny » 2008-09-08, 21:36

Utoljára. Bocsi, csak szúrta a szememet. :) Egyébként pedig igaz.

User avatar
Levo
Posts:3231
Joined:2006-10-29, 10:22
Gender:male
Location:Tallinn
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Haggyál!

Postby Levo » 2008-09-09, 20:01

KennyHun wrote:Utoljára. Bocsi, csak szúrta a szememet. :) Egyébként pedig igaz.

Kösz, észre sem vettem.


Return to “Hungarian (Magyar)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests