Saame Tuttavaks!

Moderator: aaakknu

Kanadaeestlane

Saame Tuttavaks!

Postby Kanadaeestlane » 2005-05-30, 5:52

Tere kõik!

Mõtlesin et nüüd kui eesti keele foorum on viimaks aktiivne ja meil mõned regulaarsed liikmed on, vist saame natukene rohkem ühest teiselt teada saada. Kui igaüks kirjutab natukene ennast siin, oleks ju huvitav eks? :)

Hello Everyone

I thought that not that the Estonian forum is finall active and we have some regular participants, maybe we should try to get to know each other a little! If anyone would like to write a little about themselves It would be intersting, eks? :)

snafu

Re: Saame Tuttavaks!

Postby snafu » 2005-05-30, 20:41

Kanadaeestlane wrote:Tere kõik!

Mõtlesin, et nüüd, kui eesti keele foorum on viimaks aktiivne ja meil mõned regulaarsed liikmed on, vist saame natukene rohkem üksteisest teada saada. Kui igaüks kirjutab/kirjutaks(both are fine - i would prefer the second one) natukene endast siin, oleks ju huvitav eks? :)

Tere tere.

Mina olen üks pôliseestlasest üliôpilane kel on ôppimisest hetkel totaalselt juhe koos - ehk nagu-näha otsin vabandusi, et end ôpikoormast eemal hoida. Kondan foorumeid mööda ringi.

*sorry for not providing english translation :oops: *

Kanadaeestlane

Postby Kanadaeestlane » 2005-05-30, 22:52

Aitäh paranduse eest snafu :)

Mina hakkan vist siis.
Mu nimi on Christopher Collins, olen 20 aastat vana ja ma elan Kanada pealinnas, Ottawa's. Ma kaisin 2 aastat tagasi vahetusõppilasena eestisse. Eestis elasin Haapsalu linnas, lääne Eestis. Seal Haapsalus elasin eesti perekonnaga ja kaisin ka gümnasiumile. Nii õppisingi natukene eesti keelt mida ma oskan, aga nüüd et Kanadas tagasi olen unustan kõik kiiresti ära :cry:
See ongi põhimõte miks ma siin püüan eesti keelt harjutada.
Mulle meeldis õudselt Eestit ning eestlasi, ja ma arvan et vist natuken ennast sai eestlaseks kui seal olin :)
Praegu ma olen üliõpilane Ottawa ülikoolil kus õppin rahvusvaheliset suhted koos prantuse ning vene keeledega.

frany71
Real Name: Francesco Gabrielli
Country: LU Luxemburg (Luxemburg / Lëtzebuerg / Luxembourg)

Postby frany71 » 2005-05-31, 18:54

Tere!

Mina olen Francesco, olen itaallane ja 34-aastane. Olen vist kõige vanem selles foorumis :)
Kuigi olen sündinud ja elanud 25 aastat Itaalias, olen ka palju Euroopa läbi sõitnud ning töötanud olen Belgias, Prantsusmaal ja Hispaanias. Praegu töötan tõlkijana Luksemburgis, nii et keeled ei ole ainult oma kirg, aga ka oma igapäevane leib. Selles tibatillukeses Suurhertsogiriigis elavad paljud välismaalased, mistõttu iga päev kuuldakse igal pool suurt keelde mitmekesisust, kaasa arvatud eesti keelt :wink:

snafu

Postby snafu » 2005-06-01, 8:43

Kanadaeestlane wrote:Aitäh paranduse eest snafu :)

Mina alustan (sounds just beter :) ) siis vist.
Mu nimi on Christopher Collins, olen 20 aastat vana ja ma elan Kanada pealinnas, Ottawa's. Ma käisin 2 aastat tagasi vahetusõpilasena (one 'p' not two) eestis. Eestis elasin Haapsalu linnas, lääne Eestis. Seal Haapsalus elasin eesti perekonnas ja käisin ka gümnasiumis. Nii õppisingi natukene eesti keelt [s]mida ma oskan[/s], et aga nüüd Kanadas tagasi olen ununeb ôpitu kiirelt (feels better that way) :cry:
See ongi põhjus, miks ma siin püüan eesti keelt harjutada.
Mulle meeldis [s]õudselt[/s]( :twisted: ) väga Eesti ning eestlased ja ma arvan, et vist osa minust sai eestlaseks, kui seal olin :) (didn't realy know what to do with this sentence - hope it is still acceptable now [the bold part was buggy - so had to change "something" there])
Praegu olen ma üliõpilane Ottawa ülikoolis kus õppin rahvusvahelisi suhteid (?) koos prantuse ning vene keelega.

:)

Pole senini komadega parandamisel jännanud, kuna on teine pisut tülikas tegevus, aga peaks vist. :roll:
Hm... jätan selle töö kellelegi teisele :oops: (kui midagi on väga metsapoole siis ikka parandan ka ;) )

http://www.eki.ee/books/ekkr/o57.html <- tasub vaadata. (Leht on paraku tehtud Micro[s]Sita[/s]Softi vahenditega - seega ei ole ta loetav teiste vahenditega [demoronizer needed].)

snafu

Postby snafu » 2005-06-01, 8:50

frany71 wrote:Tere!

Mina olen Francesco, olen itaallane ja 34-aastane. Olen vist kõige vanem selles foorumis :)
Kuigi olen sündinud ja elanud 25 aastat Itaalias, olen ka palju Euroopast läbi sõitnud ning töötanud olen Belgias, Prantsusmaal ja Hispaanias. Praegu töötan tõlkijana Luksemburgis, nii et keeled ei ole ainult oma kirg, vaid (sounds better) ka oma igapäevane leib. Selles tibatillukeses Suurhertsogiriigis elavad paljud välismaalased, mistõttu iga päev kuuldakse igal pool suurt keelte mitmekesisust, kaasa arvatud eesti keelt :wink:

edit: fixed broken bbcode
Last edited by snafu on 2005-06-01, 16:57, edited 1 time in total.

henrik2
Country: EE Estonia (Eesti)

Postby henrik2 » 2005-06-01, 13:38

Tere,

Mina olen Henrik. Olen 25-aastane ja elan praegu Tartus, Eestis. Seda aga ei ole ilmselt enam kauaks - kuu aja pärast lahkun praeguselt töökohalt, lähen kõige pealt mõneks ajaks Tšehhimaale Brnosse keelt õppima (tšehhi keele pärast ma siia foorumisse üldse tegelikult algul sattusingi) ja peale seda mõneks ajaks Saksamaale Stuttgarti. Viimast sellepärast, et projekt, millega ma siin juba kolm aastat töötanud olen, lõpetatakse Eestis ära (oli mõeldud NATO kandidaatriikidele), mina aga töötaksin ses valdkonnas hea meelega edasi ja nii pakutigi, et võiksin mõnda aega Stuttgardis nende operation centre's töötada. Nüüd olen juba tasapisi saksa keelt ka õppima hakanud, aga kahte päris võõrast keelt korraga õppida on ikka päris raske ja tšehhi keel on umbes kolm korda huvitavam kui saksa keel :)

My name is Henrik. I am 25 years old and I presently live in Tartu, Estonia. This will, however, not be for long, since in about a month I will quit my job here. First I will go to Brno in the Czech Republic for a while to study the language and after that to Stuttgart, Germany. The latter is due to the closedown of the project which I have worked with for three years now. It was focused on NATO applicant countries. I would like to keep working with what I've done so far, so I was offered a position in their operation centre in Stuttgart. I have already started to learn German, but it is not exactly easy to study two foreign languages at the same time and Czech is about three times as interesting as German:)

parimat
Henrik

Guest

Postby Guest » 2005-06-01, 15:53

TERE !

Ma olen prantsuse, 23 aastat vana, ja õpin teadus.
Eesti keel meeldib mulle, aga ma ei räägi… nüüd.
Avastasin väga hiljuti see foorumid, mis on hea sest oskan natuke mõistada (inglise keelega).
Muidugi, mu eesti keel on raske, et saama aru, aga foorum oskab mind korrigeerida.

Nägemiseni!

* * * *

Hello!

I’m French, 23 years old, and I study science.
I love Estonian language, but I don’t speak… for now.
Recently, I’ve discovered this forum, which is nice, since I understand a little, with help of English.
Of course, my Estonian is difficult to understand, but the forum may correct me.

See you soon!
Alexis

PS/ What does “eks” means? Something like “isn’t it”?

eurooplane
Real Name: Alexis
Country: FR France (France)

Postby eurooplane » 2005-06-01, 16:00

Oh mistake, my username don't appear!!?
I'm eurooplane, the author of the last text.

:oops: :oops: :oops: :oops:

snafu

Postby snafu » 2005-06-01, 17:27

Anonymous wrote:Ma olen prantslane, 23 aastat vana, ja õpin teadust.
Eesti keel meeldib mulle, aga ma ei räägi… veel.
Avastasin väga hiljuti (alternatiiv: "Just avastasin") selle foorumi, mis on hea sest mõistan natuke (inglise keele abiga/abil).
Muidugi, mu eesti keelest on raske aru saada (don't worry - practicing makes the master), aga foorum vôib/saab/oskab (may=vôib) mind korrigeerida.

PS: What does “eks” means? Something like “isn’t it”?
eks? (as a standalone question) = isn't it? / right? / agreed? / yes?

frany71

Postby frany71 » 2005-06-01, 19:24

[quote="henrik"]Tere,

- kuu aja pärast lahkun praeguselt töökohalt, lähen kõige pealt mõneks ajaks Tšehhimaale Brnosse keelt õppima (tšehhi keele pärast ma siia foorumisse üldse tegelikult algul sattusingi) ja peale seda mõneks ajaks Saksamaale Stuttgarti. /quote]

Tere, Henrik!

Aitäh ka Sulle parandamise eest. Mul on tõesti hea meel, et sa saad Brnosse minna :) . Eelmisel nädalal käisin Tšehhimaal (Böömimaal :? ), täpsemalt Plzeň'is, aga Lõuna-Böömimaal on kindlasti ilusam.

henrik2

Postby henrik2 » 2005-06-01, 21:59

frany71 wrote:Aitäh ka Sulle parandamise eest. Mul on tõesti hea meel, et sa saad Brnosse minna :) . Eelmisel nädalal käisin Tšehhimaal (Böömimaal :? ), täpsemalt Plzeň'is, aga Lõuna-Böömimaal on kindlasti ilusam.

Brno asub tegelikult küll Määrimaal (tšehhi k. Morava / ingl.k. Moravia), aga ilus on see kant seal küll, olen juba käinud ja natuke näinud. Loodetavasti õnnestub suvel veidi varem kohale minna, sest tahaks ka Plzeň'is ära käia ja uuesti Prahas ringi kolada.

H.

Kanadaeestlane

Postby Kanadaeestlane » 2005-06-02, 2:28

frany71 wrote:Tere!
Praegu töötan tõlkijana Luksemburgis, nii et keeled ei ole ainult oma kirg, aga ka oma igapäevane leib. Selles tibatillukeses Suurhertsogiriigis elavad paljud välismaalased, mistõttu iga päev kuuldakse igal pool suurt keelde mitmekesisust, kaasa arvatud eesti keelt :wink:

Kas sina oled siis eesti-itaalia keelde tõlk? Tõlk on minu meelest väga huvitav amet! Mina ka mõtlesin selle üle, aga rahvusvahelised suhted oli ka väga huvitav. See on vahva et te mõlemad saate nii palju reisida! Siin Kanadas ei ole nii palju võimalusi ja sihtpunktisid, vaid USA :(
Ma tahtsin ka küsida sinu käest kuidas sa eesti keelt nii puhtalt õpisid? :D

frany71

Postby frany71 » 2005-06-02, 6:47

henrik wrote:
frany71 wrote:Aitäh ka Sulle parandamise eest. Mul on tõesti hea meel, et sa saad Brnosse minna :) . Eelmisel nädalal käisin Tšehhimaal (Böömimaal :? ), täpsemalt Plzeň'is, aga Lõuna-Böömimaal on kindlasti ilusam.

Brno asub tegelikult küll Määrimaal (tšehhi k. Morava / ingl.k. Moravia), aga ilus on see kant seal küll, olen juba käinud ja natuke näinud. Loodetavasti õnnestub suvel veidi varem kohale minna, sest tahaks ka Plzeň'is ära käia ja uuesti Prahas ringi kolada.

H.

Tere

Vabandust, postus ei olnud väga selge. Ma tean, kus asub Brno [minu õpetaja on sellest ilusast linnast pärit], aga ma tahtsin lihtsalt rääkida, et ma käisin Böömimaal, kuid ma ei olnud kindel, kas see sõna on õige eesti keeles. Arvan, et ta on õige, sest sa ei parandanud teda:)
Mitte kaugel Plzeň'ist on Karlovy Vary ja Mariánské Lázně. Mulle meeldivad väga need kohad...
Last edited by frany71 on 2005-06-02, 13:01, edited 2 times in total.

Guest

Postby Guest » 2005-06-02, 12:08

Tere!

I'm so bad to speak (and write) Estonian, but I try to learn it.
I can't write so much in Estonian, but I write a presentation in English, and hope somebody can translate it into Estonian. Then I think I will learn much. :D

My text:
My name is Håvard (Haavard), and I live in Norway. Now I'm studying at a school not far away from Oslo. Oslo is the capital of Norway.
I like the Estonian language. Of course I have to learn it. I hope somebody here will help me.
By the way, this forum is very good!

Then I really hope somebody will translate my text into Estonian! :D

henrik2

Postby henrik2 » 2005-06-02, 14:07

Anonymous wrote:My name is Håvard (Haavard), and I live in Norway. Now I'm studying at a school not far away from Oslo. Oslo is the capital of Norway.
I like the Estonian language. Of course I have to learn it. I hope somebody here will help me.
By the way, this forum is very good!

Minu nimi on Håvard ja ma elan Norras. Praegu õpin ma Oslo lähedal koolis. Oslo on Norra pealinn.
Mulle meeldib eesti keel. Ma pean teda muidugi õppima. Ma loodan, et siin keegi aitab mind.
Muuseas, see foorum on väga hea!

frany71

Postby frany71 » 2005-06-02, 20:20

Kanadaeestlane wrote:Kas sina oled siis eesti-itaalia keelde tõlk? Tõlk on minu meelest väga huvitav amet! Mina ka mõtlesin selle üle, aga rahvusvahelised suhted oli ka väga huvitav. See on vahva et te mõlemad saate nii palju reisida! Siin Kanadas ei ole nii palju võimalusi ja sihtpunktisid, vaid USA :(
Ma tahtsin ka küsida sinu käest kuidas sa eesti keelt nii puhtalt õpisid? :D

Tere, Chris!

Ma olen tegelikult tõlkija. See tähendab, et ma istun kogu aeg arvuti taga ja tõlgin kirjalikult ühest keelest teisse keelde. Ma olen korra ka suulise tõlgina töötanud, kuid ma kardan, et minu hääl sellele ei sobi. Ma tõlgin hollandi, prantsuse ja inglise keelest itaalia keelde. Ma olen hakanud midagi tõlkima tšehhi keelestki, kuid juhtub see harva. Eesti keele oskuse tase ei ole veel nii hea, et ma võiksin raskest tekstist aru saada ja teda oma emakeelde tõlkida. Alustasin ainult möödunud aastal eesti keele õppimisega, seetõttu läheb veel aega. Eestlased räägivad, et inimene õpib hällist hauani...
Ma loodan tõesti, et mõne aasta pärast oskan ma tõlkida eesti keelest. Eesti kirjandus on praktiliselt tundmatu Itaalias, sellepärast see oleks ju huvitav ka kirjavara tõlkida.
Mis puutub eesti keele õppimisesse, siis ma alustasin kursusega algajatele Tartu ülikoolis. Kogemus õpetas mulle, et algus on oluliselt tähtis võõrkeele selgeks saamiseks, seetõttu valisin selle kursuse. Minu meelest oli see meetod tõhus ja terve kursus oligi huvitav. Ma olen ka veendunud, et ei ole parem või halvem meetod. Igaühel on oma positiivsed küljed. Tähtis on, et sul on oma hea meetod et võõrkeel edasi õppida :wink:

Francesco

henrik2

Postby henrik2 » 2005-06-03, 5:28

Francesco,

Lihtsalt huvi pärast küsin - kas Sul praegu on ka mingisugused regulaarsed keeletunnid (üksinda või õpetajaga) või õpidki lihtsalt läbi kirjutamise ja lugemise? Ja kui kirjutad ütleme näiteks sellist teksti, nagu see viimane postitus siin, siis kui palju selle juures sõnastikku ja grammatikaraamatut kasutad?

Ja veel - miks Sa lisaks hollandi, prantsuse ja itaalia keelele just tšehhi ja eesti keele valisid?:)

H:

frany71

Postby frany71 » 2005-06-03, 19:55

henrik wrote:Lihtsalt huvi pärast küsin - kas Sul praegu on ka mingisugused regulaarsed keeletunnid (üksinda või õpetajaga) või õpidki lihtsalt läbi kirjutamise ja lugemise? Ja kui kirjutad ütleme näiteks sellist teksti, nagu see viimane postitus siin, siis kui palju selle juures sõnastikku ja grammatikaraamatut kasutad?

Ja veel - miks Sa lisaks hollandi, prantsuse ja itaalia keelele just tšehhi ja eesti keele valisid?:)

Tere,

Alustan kergema küsimusega :wink: . Mul ei ole praegu keeletunne, kuid mul oli aastaks (2003-2004) tšehhi keeletunnid ja nad olid regulaarsed (3 tundi nädalas) ning väga intensiivsed. Ma pidin nii ruttu kui võimalik seda keelt omandama, eelistavalt enne ELi laienemist. Oli töö juures teist keelt vaja lisaks keeltele, mida ma kuidagi juba oskan, ja valisin tšehhi keele, sest ma tundsin selle kultuuri vastu huvi. Pealegi mõtlesin, et Tšehhimaa pole nii kaugel ja võib ka sageli sinna sõita. Möödunud aastal tegin kursuse läbi Praha ülikoolis ja see aitas väga. Muidugi ma ei olnud üksinda Prahas ja igal õpilasel on oma tase ja oma vajadusi, seetõttu arvan, et kursused, mis toimuvad gruppidele, ei ole alati parim lahendus. Õpetaja, kes õpetab Luksemburgis, on väga hea aga ka päris kallis :( , nii et praegu võtan siis temaga ühendust, kui ma millestki aru ei saa. Kasutan muidu õpikut, mille ostsin Prahas. Püüangi lugeda ajalehte ja vaatan saateid internetist.
Eesti keele õppimine on teine lugu ja vist keerulisem lugu, sest seda keelt ei nõutud. Oli just uudishimu ja suur tahtmine eesti keeles suhelda. Kahe sõnagagi võib ka öelda, et ma hakkasin keelt õppima armastuse pärast :oops:
Kui ma foorumis midagi kirjutan, siis kasutan tihti Festart sõnaraamatut ja vahel ka prantsuse-eesti sõnaraamatut. Ma ei kirjuta veel raskeid lauseid, nii et grammatikaraamatut ei ole vaja. Tunnen isegi frustratsiooni, sest näeb, et kirjutan nagu laps. :(
Eesti ajalehte loen internetist kord nädalas, kuid muidugi loen ka postitusi siin. See foorum on fantastiline :)

Francesco

aabram

Postby aabram » 2005-06-05, 8:52

Minu nimi on Sven, olen 31 aastat vana. Elan Tallinnas, töötan koolis. Aeg-ajalt olen teinud tõlketöid inglise keelest eesti keelde. Siia foorumile sattusin Unilangi araabia keele resursside pärast (selle õppimist alustasin kevadel). Avastasin aga, et siin on teisigi huvitavaid foorumeid.

My name is Sven, I'm 31 years old. I live in Tallinn, work at school. From time to time I've done translations from English to Estonian. I run across this forum via Unilang Arabic language resources (I began studying it this spring). I discovered that there are other interesting forums here.

Return to “Estonian (Eesti keel)”