Speak Estonian / Räägi eesti keeles

Moderator: aaakknu

eurooplane
Real Name: Alexis
Country: FR France (France)

Postby eurooplane » 2005-06-23, 14:38

Häid pühi kõige eestlased !!!

Kuidas juhtub Jaanipäeva Eestimaal?
How do you celebrate Jaanipäev ?

Loiks
Real Name: Lauri Laugen
Country: EE Estonia (Eesti)

Postby Loiks » 2005-06-25, 9:17

eurooplane wrote:Häid pühi kõigile eestlastele !!!
or:

Häid pühi, kõik eestlased!

[s]Kuidas juhtub Jaanipäeva Eestimaal?[/s]

Kuidas peetakse/tähistatakse Eestimaal jaanipäeva?
or
Mida tehakse Eestimaal jaanipäeval?

How do you celebrate Jaanipäev ?

Mine Eesti Välisministeeriumi kodulehele:
In English visit the Ministry of Foreign Affaires of Estonia website:

http://www.vm.ee/eng/kat/_174/1190.html

või lihtsalt otsi Google'ist, nagu mina tegin :)
or just search from Google as I did :)

Lõke on vältimatu!
The bonfire is essential!

eurooplane

Postby eurooplane » 2005-06-25, 16:35

Äitah!

« Former President Lennart Meri, has provided another perspective on Jaanipäev in his work Hõbevalge (Silverwhite 1976). Meri suggests that the Jaanipäev traditions re-enact the fall of the Kaali meteorite in Saaremaa. »

Kaali on 7500 aastat vana. Kui Meriidee (the idea of L.Meri) on tõeline, see oleks nii muljetavaldav/mõjuv...

Guest

Postby Guest » 2005-06-26, 11:51

eurooplane wrote:
Kaali on 7500 aastat vana. Kui Meriidee (the idea of L.Meri) on tõeline, see oleks nii muljetavaldav/mõjuv...

Siin ei kirjutata sõnu kokku, reegel selle kohta oleks umbes selline, et kokku kirjutatakse sõnad siis, kui tekib uus mõiste. See on raske ka eestlaste enda jaoks. Kindlasti ei saa seda teha pärisnimede puhul, nagu praegusel juhul on Meri. Milles aga on sul õigus, on pärisnimede käänamine, mida soovitatakse teha i-tüvega. Sõna meri käändub ju tegelikult meri:mere, aga Meri:Meri on ametlikult eelistatavam.

Here you cannot write those words together, the rule would be that the words are written together if they form a new meaning. It is difficult for Estonians themselves. For sure it never happens with full names (is that a right word?) as we now are speaking about Meri. But what you are right about is the declanation of those full names that is suggested to do with i-stem. The word meri is actually declanated meri:mere, but Meri:Meri is officially more preferable.

Sõna 'tõeline' pole siin otseselt vale, aga eestlane kasutaks vist pigem sõna 'õige', vähemalt minu arvates.

The word 'tõeline' is not actually wrong here but an Estonian would rather use the word 'õige', at least as far as I know.

Aga "Hõbevalge" on üks mu lemmikraamatuid. Ju ta on väikerahva eneseteadvuse tõstja :)

But 'Hõbevalge' is one of my favourite books. I guess it is a self confidence riser of a small nation :)

Lauri

Mantaz
Real Name: Mantas Indrašius
Country: LT Lithuania (Lietuva)

Postby Mantaz » 2005-06-28, 10:04

Ma lähen Tallinasse laupäeval (reis autoga). See on mu esimene kord Eestis :D

eurooplane

Postby eurooplane » 2005-06-28, 12:17

Oled õnnelik, Mantaz... :wink:

Mantaz
Real Name: Mantas Indrašius
Country: LT Lithuania (Lietuva)

Postby Mantaz » 2005-06-28, 12:28

eurooplane wrote:Oled õnnelik, Mantaz... :wink:

Loomelikult ;)

Kanadaeestlane

Kanadaeestlane

Postby Kanadaeestlane » 2005-09-16, 5:18

Tere kõik!

Ma ei ole siin olnud kaual ajal, seetõttu et elasin suvel teises linnas kus mul ei olnud internetit. Nüüd et olen tagasi loodan et saan edasi oma eesti keelt parandama. Ma proovin nüüd palju eesti raadiot kuulda, aga seal ragitakse nii õudeselt kiiresti et sain ainult tükkid aru millest seal juttu on kui ei tähelepanu ei pööra.

Äitah kõigedele parandamisedele eest :)

Loiks
Real Name: Lauri Laugen
Country: EE Estonia (Eesti)

Re: Kanadaeestlane

Postby Loiks » 2005-09-16, 17:14

Kanadaeestlane wrote:Tere kõik!

Ma ei ole siin olnud kaual ajal, seetõttu et elasin suvel teises linnas kus mul ei olnud internetit. Nüüd et olen tagasi loodan et saan edasi oma eesti keelt parandama. Ma proovin nüüd palju eesti raadiot kuulda, aga seal ragitakse nii õudeselt kiiresti et sain ainult tükkid aru millest seal juttu on kui ei tähelepanu ei pööra.

Äitah kõigedele parandamisedele eest :)

Tere tulemast tagasi!

Minu tagasihoidlikud parandused:
My humble corrections:

Ma ei ole siin olnud kaua aega, seetõttu, et elasin suvel teises linnas, kus mul ei olnud internetti. Nüüd, kui ma olen tagasi, loodan, et saan edasi oma eesti keelt parandada. Ma proovin nüüd palju Eesti Raadiot* kuulata, aga seal räägitakse nii õudselt kiiresti, et saan (või: olen saanud) ainult osaliselt aru, millest seal juttu on, kui tähelepanu ei pööra.

Aitäh kõikidele parandamise eest!

* Eesti Raadio - Eesti avalik-õiguslik raadio, konkreetne asutus. eesti raadio - suvaline eestikeelne raadiojaam. Kui mõtlesid viimast, siis oleks vast õige öelda: eesti raadiojaamu.

* Eesti Raadio - Estonian public radio station, a concrete broadcasting company. eesti raadio - random Estonian radio station. If you've meant the latter one then maybe the right way to say would be 'eesti raadiojaamu' (Estonian radio stations, part. plur.).

Return to “Estonian (Eesti keel)”