Üsna kohutavad anekdootid

Moderator:aaakknu

ükssakslane
Posts:38
Joined:2018-10-18, 14:55
Gender:male
Country:DEGermany (Deutschland)
Üsna kohutavad anekdootid

Postby ükssakslane » 2018-11-05, 17:04

Anekdootid, mida ise loodasin. NB! Nali number 2 sisaldab (tüüpiline eestimaine) väga must huumor!
NB 2! Need (kui sa lugeda ei oska :D) on kas nii või naa üsna kohutavad anekdootid!

"Tere Aadu! Kuhu sa lähed?"
"Taanisse. Lähen sugulast külla."
"Oh, kus nad siis elavad? Kas Kopenhaagenis või kuskil muul?"
"Elavad väikes külas, mille nimeks on Afgan. Et nii öelda - Afganis Taanis."

"Räägitakse, et Laar uputas Estoniat ära. Et oma relvatehingu peitma."
"See on ju täiesti hullu lugu!"
"Just!"
"Kui Laar oleks Estoniat ära uppunud, tuleks tal teised vrakid meres eemaldada. Muidu saaks meres ruumi otse."

Kunstitund ENSV-s, 1981. a-l
"No mis te kõik maalite? Aga...Tohoo! Andrus, tule mu juurde. Mis see on, ah? Kas ma võin miilitsi kutsuda või mis?"
"See on talvemaastik. Ma ei saa ju sinna midagi parata, et taeva on sinine, metsad mustad ja lumi valge..."

Geograafias küsib õpetaja:
"Kes võib mulle kõik endised Nõukogu -staniriigid nimetada? Jah, Raivo?"
"Turkmenistan, Usbekistan, Kõrgõzstan, Tadžikistan ja...viimane ei mäleta."
"Kes tunneb viimase riigi nime? Ants?"
"Ma rahastan? Ma unistan?"

Noorpoiss ootab oma vanaisa tagasitulek.
Ta astub majja ja poiss ütleb kohe:
"Noh, Aivar, sa vana joodik, jälle baari juurde käinud ja Vana Tallinnaga pea täis löönud?"
"Ei, Margus, linna peal käinud, kuuldeaparaadi ostnud!"

"Ma ei saa oodata, kui ma näen, missugune Rootsi laua sa mulle oma sünnipäevale oled valmistatud."
"Kui härra mind järgneks - siin ta on!"
"Aga - ta on ju tühi! Ja ülepea, kust ta siia sai?! Kas ta on uus?"
"Ma ei tahtnud Põhjalahet ristida, et sulle laud ostma, nii sõitsin järgmise Ikea juurde ja ostsingi sealt."

Linguaphile
Posts:5358
Joined:2016-09-17, 5:06

Re: Üsna kohutavad anekdootid

Postby Linguaphile » 2018-11-16, 2:50

ükssakslane wrote:Anekdootid, mida ise loodasin. NB! Nali number 2 sisaldab (tüüpiline eestimaine) väga must huumor!
NB 2! Need (kui sa lugeda ei oska :D) on kas nii või naa üsna kohutavad anekdootid!
Not so much my type of humor :doggy: , but as far as language... the corrections below are how I would probably say these phrases myself, but that doesn't mean I'm right. Pease check and correct my mistakes too!
ükssakslane wrote:"Lähen sugulastele külla."
"Kas Kopenhaagenis või kuskil mujal?"

ükssakslane wrote:"See on ju täiesti hull lugu!"

ükssakslane wrote:Muidu saaks meres ruumi otsa.

ükssakslane wrote:"Kui te mulle järgneks (/järgneksite) - siin see on!"
"Aga see on ju tühi! Ja lisaks :?: , kust see siia sai?! Kas see on uus?"
"Ma ei tahtnud Põhjalahe ületada, et sulle laua ostma, nii sõitsin lähima Ikea juurde ja ostsingi selle sealt."

Ja veel üks küsimus: leidsin selle anekdoodi ja ma ei saa aru täpselt, miks see peaks eriti naljakas olema. Kas keegi oskab seda seletada?
Kaks sääske lendavad ja üks sääsk jääb teisest maha. Esimene sääsk hüüab teisele: "Miks sa maha jäid?" Teine vastab: "Ah, mul lendas kärbes silma."
Saan sõnadest hästi aru ja ma saan sellest aru, et sääsesilmasse lendava kärbes on päris irooniline. Aga... mulle see ei tundu nii väga naljakas olevat (natuke naljakas ongi). Kas see on kõik?

ükssakslane
Posts:38
Joined:2018-10-18, 14:55
Gender:male
Country:DEGermany (Deutschland)

Re: Üsna kohutavad anekdootid

Postby ükssakslane » 2018-11-16, 7:29

Mis ma ütlesin: sind ju hoiati, et nad on üsna kohutavad anekdootid.

Mis puudub selle Estonia naljasse - ma muidugi ei tee nali ohvrite, vaid hoopis kõik ülirumalate kahtluste üle, mida kogusid peale hukkumine. Aga ma ei saa aru, miks mul seda kirjutates nii halba grammatika oli. :O

See vana taadiga nali oli muide Saksa keelest tõlkinud. Ning jah, mul on üks nali veel, aga ma arvan, et ka sellest on raske aru saada.

Prantsis

Re: Üsna kohutavad anekdootid

Postby Prantsis » 2018-11-17, 8:20

Linguaphile wrote:Pease Please check and correct my mistakes too!
:mrgreen:
Linguaphile wrote:
ükssakslane wrote:Muidu saaks meres ruumi ruum otsa.
Linguaphile wrote:
ükssakslane wrote:"Ma ei tahtnud Põhjalahe Põhjalahte ületada, et sulle laua laud/lauda ostma osta

Linguaphile wrote:Kas see on kõik?
Ma ei arva su anekdoodis midagi enamat olevat, kui see, mida sa taipad.

User avatar
aaakknu
Language Forum Moderator
Posts:1389
Joined:2015-05-10, 12:24
Real Name:Ira
Gender:female
Country:UAUkraine (Україна)

Re: Üsna kohutavad anekdootid

Postby aaakknu » 2018-11-17, 18:16

Prantsis wrote:
Linguaphile wrote:
ükssakslane wrote:"Ma ei tahtnud Põhjalahe Põhjalahte ületada, et sulle laua laud/lauda ostma osta


Miks "laua" pole õige?
Здайся на Господа у твоїх справах, і задуми твої здійсняться. (Приповідки 16, 3)
TAC 2019

Prantsis

Re: Üsna kohutavad anekdootid

Postby Prantsis » 2018-11-17, 18:51

Salajane wrote:Miks "laua" pole õige?

I think that the 'total' object of a da-infinitive is in genitive case only when the infinitive clause itself is a direct object (of a verb that is not in imperative mood, nor in impersonal voice, etc.), e.g. "ma tahan laua/lauda osta".


Return to “Estonian (Eesti keel)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests