Miks kõik õpite eesti keelt?

Moderator:aaakknu

User avatar
Murk
Posts:6
Joined:2014-07-15, 14:48
Gender:male
Country:USUnited States (United States)
Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby Murk » 2014-07-15, 15:12

why?
Languages:
[flag=]us[/flag] = C2 (Native)
[flag=]et[/flag] = A2
Goals:
[flag=]et[/flag] = C1

Thon
Posts:127
Joined:2014-03-14, 22:39
Gender:male

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby Thon » 2014-07-19, 7:48

Sest mind huvitavad keeled. Ja mul on mõned eestlased sõbrad, kes armastavad seda, kui ma räägin nende keelt. See on nagu porgand ja kepp (sa tead mida mõtlen).

Lisaks, ma leidsin, et eesti keele grammatika on kaunis lihtne, võrreldes teiste keeltega. Grammatilised sood (nt nagu saksa keeles) on tõeline peavalu.

Miks sina õpid eesti keelt, Murk? Ja kas sul on kolmas keel või neljas keel jne? On kindlasti väga kummaline leida kedagi, kelle emakeel on inglise keel ja kes oskab ainult eesti keel teise keelena.

User avatar
Murk
Posts:6
Joined:2014-07-15, 14:48
Gender:male
Country:USUnited States (United States)

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby Murk » 2014-07-20, 0:43

Thon wrote:Miks sina õpid eesti keelt, Murk?

ma olen eesti kodanik
Languages:
[flag=]us[/flag] = C2 (Native)
[flag=]et[/flag] = A2
Goals:
[flag=]et[/flag] = C1

User avatar
Murk
Posts:6
Joined:2014-07-15, 14:48
Gender:male
Country:USUnited States (United States)

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby Murk » 2014-07-20, 0:45

Thon wrote:Sest mind huvitavad keeled. Ja mul on mõned eestlased sõbrad, kes armastavad seda, kui ma räägin nende keelt. See on nagu porgand ja kepp (sa tead mida mõtlen).

Lisaks, ma leidsin, et eesti keele grammatika on kaunis lihtne, võrreldes teiste keeltega. Grammatilised sood (nt nagu saksa keeles) on tõeline peavalu.

Miks sina õpid eesti keelt, Murk? Ja kas sul on kolmas keel või neljas keel jne? On kindlasti väga kummaline leida kedagi, kelle emakeel on inglise keel ja kes oskab ainult eesti keel teise keelena.


mitu aastad sa õpid?
Languages:
[flag=]us[/flag] = C2 (Native)
[flag=]et[/flag] = A2
Goals:
[flag=]et[/flag] = C1

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby ainurakne » 2014-07-20, 7:29

Kui noorelt sa muidu USA-sse elama läksid, kui tohib küsida?

Murk wrote:ma olen eesti kodanik
Ma näen, et sinu allkirjas seisab "Dual citizen". Minu teada on eesti seaduste järgi topeltkodakondsus keelatud. Samas muidugi karistada selle eest ei saa ning kui see on su sünnijärgne kodakondsus, siis ei saa keegi seda ka vägisi ära võtta.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
Murk
Posts:6
Joined:2014-07-15, 14:48
Gender:male
Country:USUnited States (United States)

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby Murk » 2014-07-20, 18:13

ainurakne wrote:Kui noorelt sa muidu USA-sse elama läksid, kui tohib küsida?

Murk wrote:ma olen eesti kodanik
Ma näen, et sinu allkirjas seisab "Dual citizen". Minu teada on eesti seaduste järgi topeltkodakondsus keelatud. Samas muidugi karistada selle eest ei saa ning kui see on su sünnijärgne kodakondsus, siis ei saa keegi seda ka vägisi ära võtta.

vabandust, ma ei saa aru
I will write in english because my estonian is very limited
I am legally a citizen by birth of both countries, so I am both
Languages:
[flag=]us[/flag] = C2 (Native)
[flag=]et[/flag] = A2
Goals:
[flag=]et[/flag] = C1

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby ainurakne » 2014-07-20, 20:02

I was saying that according to my knowledge dual citizenship is forbidden by Estonian laws. Although if you are an Estonian citizen by birth, then you can't be forcefully stripped of your citizensip.

I was also asking how young were you when you went to the USA, but that question seems to be answered already -- you seem to have been born there.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
Lumilintu
Posts:203
Joined:2012-02-13, 15:35
Gender:female
Location:Estonia
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby Lumilintu » 2014-08-02, 20:51

ainurakne wrote:Kui noorelt sa muidu USA-sse elama läksid, kui tohib küsida?
Murk wrote:ma olen eesti kodanik
Ma näen, et sinu allkirjas seisab "Dual citizen". Minu teada on eesti seaduste järgi topeltkodakondsus keelatud. Samas muidugi karistada selle eest ei saa ning kui see on su sünnijärgne kodakondsus, siis ei saa keegi seda ka vägisi ära võtta.


:roll:
Kas nad vahepeal ei rääkinud seaduse muutmisest?

Mingi aasta tagasi vist meedias jälgisin, et inimesed on lõpuks tähele pannud, et Eesti seaduses on imelik vastuolu. Ühelt poolt kinnitab põhiseadus, et kelleltki ei tohi võtta sünniga omandatud kodakondsust, teiselt poolt kahe kodakondsusega lapselt oodatakse, et ta hiljemalt 21-aastaselt ühe riigi kasuks otsustab ja teise riigi kodakondsusest loobub.

Mul endal on ka topeltkodakondsus ja ma ei ole seda ka kunagi varjanud. Hetkel julgen veel loota, et seadus muudetakse veel enne kui olen selle kohaselt sunnitud loobuma ühest kodakondsusest (ehk siis enne minu 21. sünnipäeva). Kuid ma olen üsna kindel, et ka siis kui seadust ei muudeta, ei loobu ma kummastki kodakondsusest. Mitte ainult selle pärast, et ma ei tahaks. Ma ei oskaks ka.

Mul on sünnist saadik nii Eesti kui ka Saksa kodakondsus. Olen küll saksakeelsena Saksamaal üles kasvanud, kuid läbi aastate on Eesti minu jaoks muutunud aina tähtsamaks. Kuni selleni välja, et ma kolisin Eestisse, mis on nüüdseks saanud minu elu keskpunktiks. Ja väidaksin, et olen ka eesti keele enam-vähem selgeks saanud. :P Kui oleksin nüüd sunnitud loobuma Eesti kodakondsusest, tunneksin, et kõik see oli asjata. Pealegi ma ei usu, et ükski eestlane tahaks olla välismaalane omas riigis.
Teiselt poolt Saksa kodakondsusest loobumine oleks (veidi drastiliselt öeldud) nagu loobumine oma viimasest sidemest endise kodumaaga.

Ühe kodakondsusega inimene, kellel on mõlemad vanemad samast riigist pärit, kes ise on sündinud ja üles kasvanud selles riigis ning räägib selle riigi keelt emakeelena, võib küll väita, et ei ole vaja mingit topeltkodakondsust. Paraku ei ole elu alati nii lihtne.

(Vabandust, ei saanud seda teemat kommenteerimata jätta. :oops: )
Image native mother tongue | Image wannabe mother tongue
Image speaking | Image Image Image studying | Image some day...

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby ainurakne » 2014-08-03, 14:00

Tegin väikese guugeldamise ning selgus, et nad siiamaani vaidlevad selle üle.
Mulle tundub sellel teemal olevat kaks üsna erinevat tahku: naturalisatsiooni teel omandatavad kodakondsused ning sünnijärgsed kodakondsused.

Minu meelest ei ole kuidagi põhjendatud, miks peaks naturalisatsiooni teel saama omandada rohkem kui ühte kodakondsust. Kui otsustatakse ikka oma elu kuhugi mujale kolida ja uue asukohariigi kodakondsus hankida, siis tulebki eelmisest loobuda. Muidu käidki riigist riiki ning korjad endale kodakondsuseid, sest et kui juba kahte lubada, siis miks mitte kolme; kui kolme, siis miks mitte nelja, jne...
achievement.png
Iseasi muidugi, kuidas toimida siinjuures sünnijärgsete kodakondsustega. Need oleks vast tõesti mõistlik jätta sellisel juhul puutumata ning tõsta need sokkidena vahetatavate naturalisatsiooni teel saadud kodakondsuste kõrval eraldi rühma.


Hoopis teine asi on vanematelt päritud kodakondsused -- neist ei tohiks tõesti kedagi loobuma sundida. Samas jällegi, mis saab siis, kui need mitme sünnijärgse kodakondsusega isikud ise vanemateks saavad? Ja nõnda edasi. Mõne põlvkonna möödudes on lapsel juba terve müriaad sünnijärgseid kodakondsuseid. Siis ei ole jälle erinevatel kodakondsustel mingit mõtet.


Võib-olla on üldse kodakondsus tänapäeval juba vananenud nähtus ning selle peaks lahutama väiksemateks osadeks olenevalt sellest, kus inimene elab (kohakondsus), milline on tema emotsionaalne side mingi paigaga (emokondsus :lol: ) või mis iganes. Sest et tavaline kodakondsus on ju ikkagi õiguslik seos inimese ja riigi vahel koos sellega kaasnevate õiguste ja kohustustega. Seega näiteks ei ole minu meelest loomulik, kui inimene saab samaaegselt terve hulga riikide poliitikas otseselt osaleda või lausa terveid riike juhtida (ei ole isegi vahet, kas ühekorraga või kordamööda).
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
tekopaa
Posts:2
Joined:2015-01-31, 18:27
Real Name:Teemu
Gender:male
Location:Tampere
Country:FIFinland (Suomi)

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby tekopaa » 2015-01-31, 18:43

Kui kusitakse miks ma hakasin seda õppima? Niin tundsin ju ammu midagi imeliku Eestimaat kohta? Lapsepõlvest mäletan vana Eesti NSV filmi mis tuli telekast ja imestasin seda keelt kui ei taipanud mida k* see võiks olla. Eesti keelt kutsus mind ja ma võtsin selle kutse vastu :rotfl:

User avatar
hashi
Posts:9191
Joined:2008-11-02, 2:39
Gender:male
Country:NZNew Zealand (New Zealand / Aotearoa)
Contact:

Re: Miks kõik õpite eesti keelt?

Postby hashi » 2015-02-01, 0:42

Ma ei tea, miks püüan õppida eesti keelt välja arvatud, et mulle meeldib see.
(en-nz)(ja)(sv)(it)(mi)(et)

Sono ancora qui (a volte), ma probabilmente non ti voglio parlare.


Return to “Estonian (Eesti keel)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests