Eesti keele kohvik / Estonian language café

Moderator:aaakknu

User avatar
Naava
Forum Administrator
Posts:1783
Joined:2012-01-17, 20:24
Country:FIFinland (Suomi)
Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Naava » 2018-02-24, 17:33

Head iseseisvuspäeva Eestile ja eestlastele! :partyhat:

https://youtu.be/AaV0Y7pw0B8

Linguaphile
Posts:5358
Joined:2016-09-17, 5:06

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Linguaphile » 2018-02-24, 17:55


See udupasunakoori video on tore - aitäh! :D
Naava wrote:Head iseseisvuspäeva Eestile ja eestlastele! :partyhat:

(et) Palju õnne, Eesti! (et)
Image Image

Vero66
Posts:1
Joined:2018-03-04, 21:03
Real Name:Veronique
Gender:female

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Vero66 » 2018-03-04, 21:30

Tere . Minu nimi on Vero. Elan Dublinis Iirimaal ja olen rõõmus, et ma leidsin seda väga huvitavat ja kasulikku saiti.
Ma hakkasin eesti keelt paar aastat tagasi üksi ja interneti kursusel. Ma armastan Tallinna ning kõiki Eestist! Ma tulen Tallinna 3 korda igal aastal ja suvel olen seal üks kuu.
On raske mulle rääkida, sest kahjuks mul ei ole siin õpetaja või eesti sõber/ sõbranna kellega juttu ajada.
Ma teen palju vigu aga proovin paremaks õppida.
Ma ei alati saa grammatikat aru aga õpin edasi!
Väga meeldiv tuttavaks saada ☺

User avatar
aaakknu
Language Forum Moderator
Posts:1389
Joined:2015-05-10, 12:24
Real Name:Ira
Gender:female
Country:UAUkraine (Україна)

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby aaakknu » 2018-03-04, 22:33

Vero66 wrote:Tere . Minu nimi on Vero. Elan Dublinis Iirimaal ja olen rõõmus, et ma leidsin seda väga huvitavat ja kasulikku saiti.
Ma hakkasin eesti keelt õppima paar aastat tagasi üksi ja interneti kursusel. Ma armastan Tallinna ning kõiki Eestist! Ma tulen Tallinna 3 korda igal aastal ja suvel olen seal üks kuu.
On raske mulle rääkida, sest kahjuks mul ei ole siin õpetajat või eesti sõbra / sõbrannat kellega võiksin juttu ajada.
Ma teen palju vigu aga proovin paremini õppida.
Ma ei alati saa grammatikast aru aga õpin edasi!
Väga meeldiv tuttavaks saada ☺

Tere tulemast, Vero! Olen väga rõõmus näha siin uut eesti keele õppijat. Näen, et räägid eesti keelt juba päris hästi. :) Ma proovisin parandada su vigu, loodan, et sa ei ole selle vastu. Aga ma olen õppija ise ja teen vigu ka, ja oleks parem, kui Ainurakne kinnitaks kas minu parandused on õiged. (Vabandust, kui miski on vale).
On tore, et sa armastan Eestit ja eesti keelt. Soovin sulle edu keele õppimisel! Oleks suurepärane, kui võiksime harjutada eesti keelt üheskoos siin.
Здайся на Господа у твоїх справах, і задуми твої здійсняться. (Приповідки 16, 3)
TAC 2019

Linguaphile
Posts:5358
Joined:2016-09-17, 5:06

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Linguaphile » 2018-03-04, 23:08

Vero66 wrote:Tere . Minu nimi on Vero. Elan Dublinis Iirimaal ja olen rõõmus, et ma leidsin seda väga huvitavat ja kasulikku saiti.
Ma hakkasin eesti keelt õppima paar aastat tagasi üksi ja interneti kursusel. Ma armastan Tallinna ning kõiki Eestist! Ma tulen Tallinna 3 korda igal aastal ja suvel olen seal üks kuu (üheks kuuks?).
On raske mulle rääkida, sest kahjuks mul ei ole siin õpetajat ega eesti sõbra / sõbrannat kellega võiksin juttu ajada.
Ma teen palju vigu aga proovin paremini õppida.
Ma ei alati saa grammatikast aru aga õpin edasi!
Väga meeldiv tuttavaks saada ☺

Mul on ka väga hea meel, et siin on uus eesti keele õppija! Nagu sina, ma õpin iseseisvalt ja mul pole õpetajat. Me kõik teeme vigu, aga siin me õpime neist. :D Tere tulemast ja head eesti keele õppimist!

Prantsis

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Prantsis » 2018-03-05, 2:44

Tere tulemast siia võrgusoppi. Mida rohkem, seda lõbusam.

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby ainurakne » 2018-03-05, 6:56

Tere tulemast!

Kui juba parandamiseks läks, siis lisan midagi omaltki poolt:
Vero66 wrote:Tere! Minu nimi on Vero. Elan Dublinis Iirimaal ja olen rõõmus, et ma leidsin selle väga huvitava ja kasuliku saidi.
Ma hakkasin eesti keelt õppima paar aastat tagasi üksi (/ise / omal käel) ja interneti kursusel. Ma armastan Tallinna ning kõiki Eestist! Ma tulen Tallinna 3 korda igal aastal ja suvel olen seal ühe kuu (/terve kuu / kuu aega) (üheks kuuks?).
Parem oleks "Ma käin Tallinnas kolm korda igal aastal ...", "Ma käin igal aastal kolm korda Tallinnas ...", "Ma käin Tallinnas kolm korda aastas ...", "Ma käin kolm korda aastas Tallinnas ..."
Vero66 wrote:Mul on raske rääkida, sest kahjuks mul ei ole siin õpetajat ega eesti sõpra / sõbrannat, kellega (võiksin) juttu ajada.
Ma teen palju vigu, aga proovin paremaks saada(/õppida) / paremini õppida.
Ma ei saa alati (/Ma alati ei saa ... / Alati ma ei saa ...) grammatikast aru, aga õpin edasi!
Väga meeldiv tuttavaks saada! ☺
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
Naava
Forum Administrator
Posts:1783
Joined:2012-01-17, 20:24
Country:FIFinland (Suomi)

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Naava » 2018-03-05, 9:36

Tere tulemast, Vero66! :) Kas ma võin küsida et miks sa eesti keelt hakkasid õppima? Kas sa oskad muid keeli ka rääkida?

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby ainurakne » 2018-03-14, 6:46

Täna on emakeelepäev ning toimub järjekordne eesti keele e-etteütlus (kohaliku aja järgi kell 10:30).

Püüan muud asjakohased lingid siia samuti üles panna, kui mahti saan.

EDIT: etteütluse lehekülg asub siin (kui kellelgi on soovi see esitada ja võistlusest osa võtta) ning Vikerraadiot saab otse kuulata siit (saade ise algab 10:05).

EDIT2: saade on järelkuulatav siit (etteütlus algab 25:35) ning etteütluse teksti õige kirjapilt nähtav siin.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

Linguaphile
Posts:5358
Joined:2016-09-17, 5:06

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Linguaphile » 2018-03-14, 14:09

ainurakne wrote:Täna on emakeelepäev ning toimub järjekordne eesti keele e-etteütlus (kohaliku aja järgi kell 10:30).

Püüan muud asjakohased lingid siia samuti üles panna, kui mahti saan.

EDIT: etteütluse lehekülg asub siin (kui kellelgi on soovi see esitada ja võistlusest osa võtta) ning Vikerraadiot saab otse kuulata siit (saade ise algab 10:05).

EDIT2: saade on järelkuulatav siit (etteütlus algab 25:35) ning etteütluse teksti õige kirjapilt nähtav siin.

Aitäh! Nagu tavaliselt, ma alles ärkasin ja etteütlus on juba lõppenud, aga täna lõunal ajal hakkan seda kuulama ja kirjutama.
Head emakeelepäeva kõigile!

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby ainurakne » 2018-03-14, 15:56

Aitäh! Sulle samuti!

Sel korral olid jälle eriti värdjad laused. Nii et palju edu kirjutamisega! :lol:
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

Linguaphile
Posts:5358
Joined:2016-09-17, 5:06

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Linguaphile » 2018-03-14, 21:01

ainurakne wrote:Aitäh! Sulle samuti!

Sel korral olid jälle eriti värdjad laused. Nii et palju edu kirjutamisega! :lol:

Vau, etteütlus küll oli raske! Ma ei teadnud üldse sõnu "šedööver" ega "tohuvabohu" (not even their equivalents in English either). I didn't get mekkis or bataati or hitt-teosed either, but I feel like I should have. I made quite a few other spelling and punctuation errors, especially the quotation marks. But my funniest mistake was what I did with what she said at the end - I just wrote it all out ("...rahvustunne, mis maitseb nagu rukkileib rõõsakoorevōiga rajaneb kirjaoskusele kirjaoskusel, siin peab kirjutaja valima õige variandi" and wondered what it meant in the context of the dictation.... I didn't catch on until I checked the answers.
The first time I heard it, my general impression was "it's something about old Estonian literature, but why are there spas and bistros and online schools?" I was pretty lost. Even spelling words correctly, without the right punctuation and the meaning of certain key words it makes no sense. :oops: :D

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby ainurakne » 2018-03-15, 7:59

Linguaphile wrote:But my funniest mistake was what I did with what she said at the end - I just wrote it all out ("...rahvustunne, mis maitseb nagu rukkileib rõõsakoorevōiga rajaneb kirjaoskusele kirjaoskusel, siin peab kirjutaja valima õige variandi" and wondered what it meant in the context of the dictation.... I didn't catch on until I checked the answers.
Don't worry, they said in the radio that there were also some entries with the very same mistake, so you are not alone.

Linguaphile wrote:The first time I heard it, my general impression was "it's something about old Estonian literature, but why are there spas and bistros and online schools?" I was pretty lost. Even spelling words correctly, without the right punctuation and the meaning of certain key words it makes no sense. :oops: :D
Last year's etteütlus (with its quite reasonable text) was an exception. They usually aim at bunching together as many complicated words into as complicated sentences as possible. It doesn't have to make much sense. And certainly the sentences don't have to form a coherent story.

I think etteütlused in school were pretty similar. Error-prone words and punctuation was what the teachers targeted. The meaning of the text was secondary.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

Linguaphile
Posts:5358
Joined:2016-09-17, 5:06

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Linguaphile » 2018-03-15, 13:58

ainurakne wrote:Don't worry, they said in the radio that there were also some entries with the very same mistake, so you are not alone.


ainurakne wrote:They usually aim at bunching together as many complicated words into as complicated sentences as possible. It doesn't have to make much sense. And certainly the sentences don't have to form a coherent story.

Seda on hea teada! :waytogo:
To be honest, based on last year's story, I didn't realize until this year that they were supposed to be like those classroom dictations. I had similar ones in my own language classes (different languages, but still...) Yeah. My first thought was "they should also make an easier one for those of us who are learning the language," but then I remembered that the whole reason they do this is for emakeelepäeva. :yep: Anyway, thanks for posting it!

User avatar
E}{pugnator
Posts:2082
Joined:2002-06-24, 17:27
Real Name:Expug
Gender:male
Location:Vitoria da Conquista (living in Belo Horizonte)
Country:BRBrazil (Brasil)

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby E}{pugnator » 2018-07-13, 20:33

Mulle väga meeldiks, kui saaksin eesti keeles romaani lugeda. Ma proovin iga päev ühte lehte lugeda, aga ma loen tõlgitud romaanid ja mitte originaalseid eesti romaanid. Lugemine on väga aeglane Mulle meeldib ka telekat vaadata. Kahjuks ei ole mul aega ega keegi kellega harjutama eesti keelt. Pealegi, ma kasutan app nimega Speakly.me eesti lausete harjutamiseks.
Learning Georgian, Mandarin Chinese, Russian and Papiamentu from scratch. Trying to brush up my Norwegian up to an advanced level.

Linguaphile
Posts:5358
Joined:2016-09-17, 5:06

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Linguaphile » 2018-07-14, 4:24

Mulle meeldib eestikeelseid raamatuid lugeda. On aga raske leida aega ja mina ka loen eesti keeles aeglaselt. Tavaliselt, ma loen ainult nädalavaheajal, aga siis ma loen umbes kümme lehte. See on hea mõte lugeda ühe-kahe lehekülje iga päev. Nii saad igapäevaselt harjutada. Aeglaselt, kuid kindlalt saad lugeda kogu raamatut ära.

Linguaphile
Posts:5358
Joined:2016-09-17, 5:06

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Linguaphile » 2018-08-10, 22:02

A thread in a different forum reminded me of this joke, and I thought I'd post it here:

14 uut eesti keele käänet

ilustav kääne ehk dekoratiiv
ässitav kääne ehk provokatiiv
äraostetav kääne ehk korruptiiv
värskeltütlev kääne ehk innovatiiv
teisitiütlev kääne ehk alternatiiv
mittemidagiütlev kääne ehk nihilitiiv
ülesehitav kääne ehk konstruktiiv
usaldav kääne ehk naiiv
naerutav kääne ehk huumoratiiv
salajaütlev kääne ehk sekretiiv
mõtisklev kääne ehk meditatiiv
tegutsev kääne ehk operatiiv
lõhkuv kääne ehk destruktiiv
tõkestav kääne ehk preventiiv

Prantsis

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Prantsis » 2018-08-10, 22:26

Linguaphile wrote:A thread in a different forum reminded me of this joke, and I thought I'd post it here:

This joke reminds me of a thread in a different forum.

Linguaphile
Posts:5358
Joined:2016-09-17, 5:06

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Linguaphile » 2018-08-11, 1:52

Prantsis wrote:
Linguaphile wrote:A thread in a different forum reminded me of this joke, and I thought I'd post it here:

This joke reminds me of a thread in a different forum.

The one that had made me think of the joke was actually a thread about Unknown Grammatical Cases in the conlang subforum here at Unilang. Someone was asking for Latin names for invented cases in their conlang (like prenunical, postnuncial, apropositive) and it made me think of that joke (which has been around a long time, but thread you posted has some new ones, thanks!).
Anyway in the conlang thread I suggested that instead of looking for Latin names for all of the cases of their conlang they could give them descriptive names in the language itself, the way Estonian does. Then I suggested the 14 cases that Estonian has (explaining what they are called in Estonian) plus 10 more from the joke. (Yeah, I did tell them that the last ten were a joke. I was tempted not to, but....)
:silly:

User avatar
Naava
Forum Administrator
Posts:1783
Joined:2012-01-17, 20:24
Country:FIFinland (Suomi)

Re: Eesti keele kohvik / Estonian language café

Postby Naava » 2018-08-11, 5:30

Linguaphile wrote:(Yeah, I did tell them that the last ten were a joke. I was tempted not to, but....)
:silly:

:lol:

I need examples of these cases!

This joke reminds me of the news I heard some years ago. They said that Finnish has a new mood, the aggressive. I'm still not sure how seriously people take this, but imo it's funny. :ohwell:


Return to “Estonian (Eesti keel)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests