Eesti Keel - mrhashimoto

Moderator:aaakknu

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)
Re: Eesti Keel - mrhashimoto

Postby ainurakne » 2014-12-18, 10:57

Tore jälle vanu tuttavaid nägusid siin näha :D
hashi wrote:Vau, see on möödunud palju/kaua aega sellest, kui/mil ma (viimati) eesti keelega tegelesin o_O. Aga ma olen (viimasel ajal) mõtelnud/mõelnud, et ma taha(ksi)n (seda) taas püüda õppida :) Alustuseks tahan tõlkida eesti keelde laused/jutu/teksti, mille ma kirjutasin inglise keeles.

Äitah :D
Võta heaks!
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
hashi
Posts:9191
Joined:2008-11-02, 2:39
Gender:male
Country:NZNew Zealand (New Zealand / Aotearoa)
Contact:

Re: Eesti Keel - mrhashimoto

Postby hashi » 2014-12-18, 22:54

Vau, seal on palju, et ma peaksin taas lugema. Ma proovi(si)n kirjutada ilma asjad kui Google Translate. See on raskem kui ma alguses arvasin. Tänan abi eest :D
(en-nz)(ja)(sv)(it)(mi)(et)

Sono ancora qui (a volte), ma probabilmente non ti voglio parlare.

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Eesti Keel - mrhashimoto

Postby ainurakne » 2014-12-19, 11:29

Sõnavara tundub sul endiselt heal tasemel olevat, aga mulle näib, et sa tõlgid oma laused inglise keelest otse eesti keelde, mis ei ole eriti mõistlik, kuna eesti ja inglise keele lauseehitus võib olla üsna erinev, eriti just pikemate ja keerulisemate lausete puhul. Kuid pole hullu, mul oli sama mure, kui ma inglise keelt õppisin (ainult et ma tõlkisin eestikeelsed laused sõna-sõnalt inglise keelde), aga see jäi üha vähemaks, mida rohkem inglise keelega kokku puutusin.
hashi wrote:Vau, seal on palju, et ma peaksin taas lugema.
Sellest lausest ma kahjuks aru ei saa ja ei suudagi välja mõelda, mida sa täpselt öelda tahtsid.
hashi wrote:Ma proovi(si)n kirjutada (ilma) Google Translate'i abita.
Või kui sa tahtsid öelda "I try(ed) to write without using things like Google Translate", siis võiks see eesti keeles kõlada näiteks nii: "Ma proovi(si)n kirjutada (ilma) selliseid abivahendeid kasutamata, nagu (näiteks) Google Translate." või "Ma proovi(si)n kirjutada (ilma) selliste abivahenditeta, nagu (näiteks) Google Translate."
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
E}{pugnator
Posts:2082
Joined:2002-06-24, 17:27
Real Name:Expug
Gender:male
Location:Vitoria da Conquista (living in Belo Horizonte)
Country:BRBrazil (Brasil)

Re: Eesti Keel - mrhashimoto

Postby E}{pugnator » 2015-03-03, 21:30

I'm really happy to see the Estonian forum so active! I started learning in May, but I'm rather dabbling, only learning a few sentences a day. I see you are doing a good job, hashi. Keep up the good work! Maybe I will post a log of my own here as there are several native speakers around to help.
Learning Georgian, Mandarin Chinese, Russian and Papiamentu from scratch. Trying to brush up my Norwegian up to an advanced level.

User avatar
hashi
Posts:9191
Joined:2008-11-02, 2:39
Gender:male
Country:NZNew Zealand (New Zealand / Aotearoa)
Contact:

Re: Eesti Keel - mrhashimoto

Postby hashi » 2015-03-03, 22:16

E}{pugnator wrote:I'm really happy to see the Estonian forum so active! I started learning in May, but I'm rather dabbling, only learning a few sentences a day. I see you are doing a good job, hashi. Keep up the good work! Maybe I will post a log of my own here as there are several native speakers around to help.
Thanks! Progress is very slow with Estonian though >.>
(en-nz)(ja)(sv)(it)(mi)(et)

Sono ancora qui (a volte), ma probabilmente non ti voglio parlare.


Return to “Estonian (Eesti keel)”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 6 guests