Ahoj, potrebuji pomoc

MMN
Posts:2
Joined:2006-12-23, 17:42
Real Name:Marek Michilovič Nečada
Gender:male
Location: Jihlava
Country:FIFinland (Suomi)

Postby MMN » 2006-12-23, 17:47

Holcicka wrote:Ahoj :)
Jsem studentka bohemistiky v Bělehradě... mám připravit přednášku o Michalu Viewghovi pak mě jenom zajíma český názor o něm. Vím, že je moc populární, a že má velké výtisky ale bych ráda slyšela od nějakého čecha nebo češky jenom jestli se vám libí nebo ne.

děkuji :shock:
Ty knihy jsou o ničem, je to komerční brak (můj názor).

User avatar
Rikita
Posts:585
Joined:2005-05-22, 1:44
Gender:female
Location:Bln, Dtl

Postby Rikita » 2007-01-02, 1:06

ahoj! uz dlouho, ze jsem tady nic nenapsala, ale doufam ze ted' uz budu mit vice casu... (ah potom budu pouzivat znovu i diakriticky, ale dneska ne)... jak se mate? doufam ze budete mit moc hezky 2007.

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Postby UNI-Lukas » 2007-01-02, 12:59

Rikita wrote:ahoj! uz dlouho[s], ze[/s] jsem tady nic nenapsala, ale doufam ze ted' uz budu mit vice casu... (ah potom budu pouzivat znovu i diakritiku, ale dneska ne)... jak se mate? doufam ze budete mit moc hezky rok 2007.

Ahoj Rikito!
Tak vidím, že čeština se ti hodně zlepšuje :wink: a já osobně se mám celkem dobře, až na to, že pozítří opět začíná škola :cry: A taky ti přeji hezký rok 2007! Jak jsi tedy slavila příchod Nového roku? :D
[flag]sk[/flag] [flag]cs[/flag] [flag]en[/flag] [flag]de[/flag] [flag]es[/flag] [flag]nl[/flag] [flag]fi[/flag] [flag]el[/flag]

User avatar
Rikita
Posts:585
Joined:2005-05-22, 1:44
Gender:female
Location:Bln, Dtl

Postby Rikita » 2007-01-12, 22:46

Pro mě, příchod Nového roku bylo dobrý... Tichý ale hezký... Byla jsem na party s kamarádkou, nebylo to velké party, jen deset nebo patnáct osob... Jedli jsme, pili jsme (ale ne moc), tancovali jsme... O pulnoci jsme viděli "fireworks" atd. ...

A ted' nového roka je už několik tydnu, a já mám nové práci, a jsem ještě nedělala skoro nic pro univerzitu...

A jak jde do v škole?

User avatar
hreru
Posts:752
Joined:2005-10-27, 13:14
Gender:female
Country:CZCzech Republic (Česká republika)
Contact:

Postby hreru » 2007-01-13, 17:30

Rikita wrote:Pro mě byl příchod Nového roku [s]bylo[/s] dobrý... Tichý ale hezký... Byla jsem na party s kamarádkou, nebyla to velká party, jen deset nebo patnáct osob... Jedli jsme, pili jsme (ale ne moc), tancovali jsme... O půlnoci jsme viděli ohňostroj atd. ...

A ted' (nového roka je už několik tydnu) už je nový rok několik týdnů/už uběhlo z nového roku několik týdnů, a já mám novou práci, a ještě jsem nedělala skoro nic pro univerzitu...

A jak to jde [s]do[/s] ve škole?

Jé, diakritika, jak milé!, Rikita drží sliby. :mrgreen: Ale ů asi není tvoje oblíbené písmenko. Nevadí, každý máme něco rádi a něco neradi. :P Jakou novou práci?

User avatar
Rikita
Posts:585
Joined:2005-05-22, 1:44
Gender:female
Location:Bln, Dtl

Postby Rikita » 2007-01-24, 19:18

Ahoj... Hm... problem je, že kopiruji diakritiky, a nenašla jsem nějaký ů...

Nová práce je s malymi dětmi. Mají jeden nebo tva roky... Je hezké, ale ted' jsem nemocná, a myslím, že to mám od práci, protože je tam vždycký nějaké nemocné dítě...

User avatar
hreru
Posts:752
Joined:2005-10-27, 13:14
Gender:female
Country:CZCzech Republic (Česká republika)
Contact:

Postby hreru » 2007-01-25, 17:46

Rikita wrote:Ahoj... Hm... problém je (v tom), že kopíruji diakritiku (možná by bylo přesnější "kopíruji písmena s diakritickými znaménky", ale to by bylo tak strašně moc dlouhé ... :roll: ), a nenašla jsem žádné ů... (písmena abecedy jsou ve středním rodě)

Když jsem neměla českou klávesnici, používala jsem tady na Unilangu možnost vkládání speciálních znaků, ale je pravda, že než si na to člověk zvykne, chvíli to trvá, takže jsem psala docela pomalu. Ale i tak bych řekla, že to bylo rychlejší než hledání písmenek vhodných ke kopírování.

Rikita wrote:Nová práce je s malými dětmi/V nové práci se starám o malé děti. Je jim jeden nebo dva roky... Je to hezké, ale ted' jsem nemocná, a myslím, že to mám z práce, protože je tam vždycky nějaké nemocné dítě...

To je smůla. :(
Ale zase je možné, že jak budeš mít kolem sebe pořád nějaké to nemocné dítě, tak si časem vypěstuješ lepší imunitu a už nikdy žádnou nemoc od nikoho nechytíš! Věčně zdravá. :D

(Moji péči by asi malé děti nepřežily. :oops:)

User avatar
Rikita
Posts:585
Joined:2005-05-22, 1:44
Gender:female
Location:Bln, Dtl

Postby Rikita » 2007-02-18, 1:04

ahoj... ted' nemám cas ani pro diakritiky, ale zitra nebo dalsi den skousim psat vice a pak i s diakritiky...

User avatar
hreru
Posts:752
Joined:2005-10-27, 13:14
Gender:female
Country:CZCzech Republic (Česká republika)
Contact:

Postby hreru » 2007-02-21, 14:24

Rikita wrote:ahoj... ted' nemám čas ani pro diakritiku, ale zítra nebo další den (pozítří by se mně líbilo víc) zkusím psát více a pak i s diakritikou...

Ahoj. Jsem zvědavá, co pěkného se chystáš napsat.

User avatar
Rikita
Posts:585
Joined:2005-05-22, 1:44
Gender:female
Location:Bln, Dtl

Postby Rikita » 2007-03-01, 0:06

Hehe, je mi líto, ale i dneska nemám moc času - od zítry mám návštěvu na několik dnů, a pak musím uklízit byt atd. ... Zdá se mi, že nikdy nemám čas. Ted' už je jeden a pět minut (v noci), a tak lepší už jdu spát...

User avatar
hreru
Posts:752
Joined:2005-10-27, 13:14
Gender:female
Country:CZCzech Republic (Česká republika)
Contact:

Postby hreru » 2007-03-06, 19:30

Rikita wrote:Hehe, je mi líto, ale ani dneska nemám moc času - od zítra mám návštěvu na několik dnů, a pak musím uklízet byt atd. ... Zdá se mi, že nikdy nemám čas. Ted' už je jedna hodina a pět minut (v noci), a tak radši už jdu spát (nebo: a tak bude lepší, když už půjdu spát)...

Úplně jsi mi zamotala hlavu a já marně přemýšlím, jak se vlastně česky řekne, kolik je hodin. :oops: Automaticky bych řekla buď Už je pět minut po jedné, nebo Už je jedna hodina a pět minut.
Kdyby byla přesně jedna hodina, řekla bych jen Už je jedna. Ale když přidáš "v noci", tak by to zase bylo Už je jedna hodina v noci.
Hm, já když něco vysvětluju ... :roll: No nic, když už je tak pozdě, tak dobrou noc.

User avatar
Rikita
Posts:585
Joined:2005-05-22, 1:44
Gender:female
Location:Bln, Dtl

Postby Rikita » 2007-03-06, 21:06

Děkuju... Já myslím, že to moc dobře vysvětlíš...

Dneska jsem myslela, že se bych chtěla učit turecký, protože je škola v domě, v kterém bydlím, a mají kurs turečtiny, který začinal minulý týden - ale je tři hodiny dvakrát tydně, a já ted' nemám tolik času (a ani peníze).

User avatar
hreru
Posts:752
Joined:2005-10-27, 13:14
Gender:female
Country:CZCzech Republic (Česká republika)
Contact:

Postby hreru » 2007-03-07, 21:30

Rikita wrote:Děkuju... Já myslím, že to moc dobře vysvětluješ...

Jestli vysvětluju dobře pravidelně, pak by to bylo "že to dobře vysvětluješ", nebo "že to vždycky dobře vysvětlíš". Já bych ovšem dala přednost tomu, kdybys napsala "žes to dobře vysvětlila", když už. :P

Rikita wrote:Dneska jsem myslela, že bych se chtěla učit turecky, protože je škola v domě, v kterém bydlím, (lépe: protože v domě, ve kterém bydlím, je škola) a mají kurs turečtiny, který začínal minulý týden - ale je tři hodiny dvakrát týdně, a já ted' nemám tolik času (a ani peníze).

Ty by ses chtěla začít učit ještě další jazyk? Že tě to pořád baví ... 8) A možná bys musela vyjít o patro výš, nebo tak něco. Teď mě napadá - nemohla bys to zkombinovat s tím horolezectvím?, přelezla bys po zdi do hodiny turečtiny ... dva aktivní koníčky v jednom! :D


Return to “Czech (Čeština)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron