Potřebuju pomoc

User avatar
embeaupr
Posts:2
Joined:2010-03-16, 12:01
Real Name:Elke Beauprez
Gender:female
Location:Lokeren
Country:BEBelgium (België / Belgique)
Potřebuju pomoc

Postby embeaupr » 2010-03-16, 12:15

Dobrý den,

jsem studentka z Belgie a studuju Češtinu na univerzitě. Píšu diplomovou práci o anglicismech v Češtině. Chtěla bych vědět jak Čechy myslí o vlivu Angličtiny na Český jazyk. Myslíte, že ten vliv je špatný nebo že to obohatí jazyk?
Zná někdo zajimavou webovou stránku (blog, forum) nebo chcete tady napsát váš názor?

Děkuju moc!

Elke***

P.S. Omlouvám se, jestli jsem napsala chyby! :wink:

kotrcka

Re: Potřebuju pomoc

Postby kotrcka » 2010-04-22, 15:17

Ahoj,
napíšu ti to, i když jsem jenom Slovák a né Čech - no češtinu znám poměrně dobře, čtu weby v českém jazyce.

Anglicizmy v naších jazycích jsou naprosto běžné. Zoberme si ako príklad slovo "míting" (je aktuálne teď před volbami), jednoznačně je to počeštený tvar slova "meeting", přičem máme také vlastní výraz - střetnutí, sjezd. Co sa týče například oboru IT a internetu, tady je dokonce používání anglicizmu mnohem častejší. V prohlížeči si otevírám "tab" a né "záložku", dělám "reboot" namísto "restartu" a tak podobně.

Takže anglicizmy jsou tady, používají se, často dokonce lépe vysvětlují danou problematiku, popřípade jedním slovem popíšou něco, na co v češtine je potřeba více slov.

Doufám, že jsi pochopila, jak jsem to myslel - přece jen je moja čeština poměrně ubohá a zdaleka né stopercentní.

User avatar
embeaupr
Posts:2
Joined:2010-03-16, 12:01
Real Name:Elke Beauprez
Gender:female
Location:Lokeren
Country:BEBelgium (België / Belgique)

Re: Potřebuju pomoc

Postby embeaupr » 2010-06-23, 15:12

Děkuju moc za odpověď, rozumím, čemu chcete říct.
I když nejste český, je to moc zajimavé! Děkuju :)

Ještě někdo? :)


Return to “Czech (Čeština)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests