Trebam korekciju

Kiani
Trebam korekciju

Postby Kiani » 2015-08-07, 14:14

Je li u redu - ne preformalno, ne nespretno i gramatički ispravno - da pitati "jesi li slobodni sljedeće petak?" Pitam netko (osoba tko pričao sam o ovdje :blush: ) tko je malo starije od mene ako možemo pričati na Skype sljedeće petak. Hoću moja rečenica da biti potpuno ispravna!

Патрислав Андреевич

Re: Trebam korekciju

Postby Патрислав Андреевич » 2015-08-07, 16:17

Kiani wrote:Je li u redu - ne preformalno, ne nespretno i gramatički ispravno - da pitati "jesi li slobodan u sljedeći petak?" Pitat ću nekoga (osobu o kojoj sam pričala ovdje :blush: ) tko je malo stariji od mene da li možemo pričati na Skype (u) sljedeći petak. Htjela bih da moja rečenica bude potpuno ispravna!

Evo, nadam se da sam ispravio sve (i nisam ja sȃm pogriješio :lol: ). A pitanje jeste u redu, barem ja ne vidim ništa protiv. :)

Kiani

Re: Trebam korekciju

Postby Kiani » 2015-08-07, 18:48

Патрислав Андреевич wrote:
Kiani wrote:Je li u redu - ne preformalno, ne nespretno i gramatički ispravno - da pitati "jesi li slobodan u sljedeći petak?" Pitat ću nekoga (osobu o kojoj sam pričala ovdje :blush: ) tko je malo stariji od mene da li možemo pričati na Skype (u) sljedeći petak. Htjela bih da moja rečenica bude potpuno ispravna!

Evo, nadam se da sam ispravio sve (i nisam ja sȃm pogriješio :lol: ). A pitanje jeste u redu, barem ja ne vidim ništa protiv. :)


Hvala!


Return to “Bosnian/Croatian/Serbian (Bosanski/Hrvatski/Српски)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests