Practise Slovak language

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Postby UNI-Lukas » 2006-08-17, 0:02

Ahojte!!!
Este stale to tu funguje ci uz vsetci odisli? :wink:

User avatar
duko
Posts:692
Joined:2002-06-21, 18:07
Real Name:Radu Ciolac
Gender:male
Location:München
Country:DEGermany (Deutschland)

Postby duko » 2006-08-17, 7:43

Ahoj,
dúfam že funguje, ta by som si cvičil slovenčinu po njekedy, lebo ju už zabúdam. :(
There are 10 types of people in the world: those who understand binary and those who don't.

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Postby UNI-Lukas » 2006-08-17, 10:41

zabudas? :D to mas ale stastie!
teda nemcina je uz tvojim novym jazykom? :wink:

User avatar
duko
Posts:692
Joined:2002-06-21, 18:07
Real Name:Radu Ciolac
Gender:male
Location:München
Country:DEGermany (Deutschland)

Postby duko » 2006-08-17, 11:08

Naaah, už aj nemčinu zabúdam :(
Bulhárčina mi je najnovšjí jazik, a od kedy ju učím
nemčina mi ušla z hlave ... ťaško je všetkich pomieriť
Last edited by duko on 2006-08-17, 11:19, edited 2 times in total.
There are 10 types of people in the world: those who understand binary and those who don't.

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Postby UNI-Lukas » 2006-08-17, 11:11

fuha, fakt pises ako cudzinec :wink:
A preco prave bulharstina? mas odtial niekoho, ci tam momentalne si?

User avatar
duko
Posts:692
Joined:2002-06-21, 18:07
Real Name:Radu Ciolac
Gender:male
Location:München
Country:DEGermany (Deutschland)

Postby duko » 2006-08-17, 11:21

Fakt je že som viac cudzinec ako slovák. :lol:
Frajerka mi je bulhárka, normálne že v dome si hovoríme po bulhárski :)
A ti čo že sa učíš? Ne píše ti v profíle.
There are 10 types of people in the world: those who understand binary and those who don't.

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Postby UNI-Lukas » 2006-08-17, 11:33

ale bulharstina je celkom podobna slovencine nie? myslim teda - keby som ja, niekto, kto nevie bulharsky ani slovo, pocul bulharstinu, rozumel by som aspon kazde piate slovo, ci nie?

No uz som si upravil profil,...

User avatar
duko
Posts:692
Joined:2002-06-21, 18:07
Real Name:Radu Ciolac
Gender:male
Location:München
Country:DEGermany (Deutschland)

Postby duko » 2006-08-17, 12:35

Sprobuj tento text / Opitaj tozi text:
http://www.mytempdir.com/864500
There are 10 types of people in the world: those who understand binary and those who don't.

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Postby UNI-Lukas » 2006-08-17, 12:45

no, tak teda sorry... :D nerozumiem z toho ani slovo.. ziadna podobnost fakt... a tebe sa bulharstina paci?

Inak ako si mam v profile vybrat viac jazykov? Myslim v jednej skupine ... Pise sa tam, ze mam stlacit Ctrl, ale to mi nefunguje... Ako si to ty spravil?

User avatar
duko
Posts:692
Joined:2002-06-21, 18:07
Real Name:Radu Ciolac
Gender:male
Location:München
Country:DEGermany (Deutschland)

Postby duko » 2006-08-17, 14:01

Tlačiť "Ctrl" (a držať ho tak) a kliknuť do liste druhý
jazyk.

Dávaj pozor že ti píše:
Native language Slovenian

a to iste ne je správne. Alebo?

Bulháršťina sa mi páči, ako aj všetky druhje jazyky.
A každý jazyk sa ti bude ešte viac páčiť kedy ho už
troška rozumieš :)
There are 10 types of people in the world: those who understand binary and those who don't.

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Postby UNI-Lukas » 2006-08-17, 17:06

hej, dakujem, uz som vyriesil ten problem s profilom :wink:

Mne sa fakt pacia germanske jazyky - hrozne rad by som rozpraval holandsky... Alebo z ugrofinskych - Finsky...
Ale bohuzial, nemozem si ich ucenie momentalne dovolit... v skole mam nemcinu, ktora je az prilis s holandstinou podobna a ucenie sa tychto dvoch jazykov zaroven moze byt velmi "confusing" :wink:

Ktore jazyky sa tebe pacia?

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Postby UNI-Lukas » 2006-08-18, 22:40

Hej Duko, kedze ty si z Rumunska, mohol by si mi prelozit nieco z Rumunstiny? Ak ti to robi problemy, je ok ak to prelozis len do Anglictiny, nemusis sa trapit so slovencinou. Co ti je lahsie...
Prosim ta, fakt by som bol velmi rad keby si mi pomohol!
Tu je co potrebujem prelozit:

1. vezi ca ne scoate afara din site gilraen daca mai continuam asa. vai d noi!!!
2. yeap..ce te faci daca nu ma mai lasa sa intru..imi sterge user-ul
3. pai idiotu'...aaa...moderatoru' ala a zis k nu e nici o problma k doar vroia sa fie de ajutor(iti dai u seama???)shi nici nu vreau sa imi imaginez ce tragedie ar fi sa iti stearga user-ul...shi cat de greu ar fi sa iti faci altul...
4. e asta nu e o atitudine sanatoasa, si chiar noi vb ca nu ii uram nu le dorim nici o clipa raul zicem si noi asa ca nu ne costa nimic"
prosim pomoz

User avatar
duko
Posts:692
Joined:2002-06-21, 18:07
Real Name:Radu Ciolac
Gender:male
Location:München
Country:DEGermany (Deutschland)

Postby duko » 2006-08-21, 10:10

1. vezi ca ne scoate afara din site gilraen daca mai continuam asa. vai d noi!!!
2. yeap..ce te faci daca nu ma mai lasa sa intru..imi sterge user-ul
3. pai idiotu'...aaa...moderatoru' ala a zis k nu e nici o problma k doar vroia sa fie de ajutor(iti dai u seama???)shi nici nu vreau sa imi imaginez ce tragedie ar fi sa iti stearga user-ul...shi cat de greu ar fi sa iti faci altul...
4. e asta nu e o atitudine sanatoasa, si chiar noi vb ca nu ii uram nu le dorim nici o clipa raul zicem si noi asa ca nu ne costa nimic"


1. be careful for gilraen will kick us out the site if we keep it like this. ouch!!!
2. yeap. what are you going to do if they won't let me enter anymore... he'll delete my user
3. well the idiot ... aaa ... the mod said that is not a problem he just wanted to help (d'you realise???) and I don't even want to imagine what a tragedy would it be to delete your user account ... and how hard would it be for you to create another one
4. this is not a healthy attitude, and even we talk that we don't whish don't desire bad things to them not even for a moment we just say like this because it doesn't cost us anything
There are 10 types of people in the world: those who understand binary and those who don't.

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Postby UNI-Lukas » 2006-08-22, 21:08

@duko:
Super, ďakujem veľmi veľmi veľmi pekne!!! :D

@Zajačik:
ešte chodievaš do tejto časti fóra?

User avatar
kibo
Posts:6942
Joined:2003-12-16, 18:35
Gender:male
Country:RSSerbia (Србија)

Postby kibo » 2006-08-27, 13:28

Ahoj! Volám se Bojan a som zo Srbska. Som študent a študujem španielčinu. Môj materinský jazyk je srbčina (chorvátčina/bosniačtina ;)). Nehovorím po iné slovanské jazyky (len málo po bulharsky a macedónsky), ale učím sa po slovensky už dva dni. Chcem sa učiť po slovensky kvôli sa mi páči.

(yes, i'd like a correction of that ;))
Goals:
[flag=]es[/flag] ➜ C1 (DELE)
[flag=]de[/flag] ➜ B2 (Goethe-Zertifikat) / C1
[flag=]sv[/flag] ➜ B1/B2

User avatar
Riks
Posts:276
Joined:2005-10-31, 14:34
Real Name:Richard B.
Country:SKSlovakia (Slovensko)
Contact:

Postby Riks » 2006-11-14, 22:56

Bolek wrote:Ahoj! Volám se Bojan a som zo Srbska. Som študent a študujem španielčinu. Môj materinský jazyk je srbčina (chorvátčina/bosniačtina ;)). Nehovorím po iné slovanské jazyky (len málo po bulharsky a macedónsky), ale učím sa po slovensky už dva dni. Chcem sa učiť po slovensky kvôli sa mi páči.

(yes, i'd like a correction of that ;))

Ahoj! Volám sa Bojan a som zo Srbska. Som študent a študujem španielčinu. Mojím materinským jazykim je srbčina (chorvátčina/bosniačtina ;)). Nehovorím inými slovanskými jazykmi (len málo po bulharsky a macedónsky), ale učím sa po slovensky už dva dni. Chcem sa naučiť (po) slovensky, lebo sa mi páči tento jazyk.
Fluent: Slovak, Czech, English
Intermediate: German, Romanian
Basics: Hungarian, French, Swedish


riks@jabbim.sk

User avatar
Riks
Posts:276
Joined:2005-10-31, 14:34
Real Name:Richard B.
Country:SKSlovakia (Slovensko)
Contact:

Otázka

Postby Riks » 2006-11-14, 23:01

Mám jednu otázku: keď sa prihlásim na fórum, stále mi zobrazuje najskôr najstaršie príspevky. Dá sa to nejako zrušiť? Teda aby mi to zobrazovalo len najnovšie? Keď odpovedám na najnovší príspevok, stále ho nájdem medzi tými najstaršími, a znova mi to prepne na zobrazenie najstarších. :?
Ďakujem. :wink:
Fluent: Slovak, Czech, English
Intermediate: German, Romanian
Basics: Hungarian, French, Swedish


riks@jabbim.sk

User avatar
UNI-Lukas
Posts:378
Joined:2006-08-16, 23:54
Gender:male
Location:Lancashire
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)
Contact:

Re: Otázka

Postby UNI-Lukas » 2006-11-15, 16:43

I2i50 wrote:Mám jednu otázku: keď sa prihlásim na fórum, stále mi zobrazuje najskôr najstaršie príspevky. Dá sa to nejako zrušiť? Teda aby mi to zobrazovalo len najnovšie? Keď odpovedám na najnovší príspevok, stále ho nájdem medzi tými najstaršími, a znova mi to prepne na zobrazenie najstarších. :?
Ďakujem. :wink:

no vitaj! emm fakt si nie som istý, čo myslíš, ale keď sa naloguješ na fórum, máš vysvietené témy obsahujúce nové príspevky, klikneš na ne a odhora dolu vidíš najprv staršie a potom novšie príspevky, čo je v podstate dosť užitočné nakoľko je dobré vidieť celú konverzáciu :P neviem o tom, že by sa to dalo zmeniť...
[flag]sk[/flag] [flag]cs[/flag] [flag]en[/flag] [flag]de[/flag] [flag]es[/flag] [flag]nl[/flag] [flag]fi[/flag] [flag]el[/flag]

User avatar
Riks
Posts:276
Joined:2005-10-31, 14:34
Real Name:Richard B.
Country:SKSlovakia (Slovensko)
Contact:

Aachie

Postby Riks » 2006-11-18, 9:54

Aachie wrote:no vitaj! emm fakt si nie som istý, čo myslíš, ale keď sa naloguješ na fórum, máš vysvietené témy obsahujúce nové príspevky, klikneš na ne a odhora dolu vidíš najprv staršie a potom novšie príspevky, čo je v podstate dosť užitočné nakoľko je dobré vidieť celú konverzáciu :P neviem o tom, že by sa to dalo zmeniť...

Keď sa pozrieš úplne na spodok stránky, tam sú možnosti "Zobraziť príspevky z predchádzajúcich" a tam sú dve ... okná, alebo ako to nazvať a tam je "Všetky príspevky" a "Najskôr najnovšie / najstaršie". Ale nevadí, myslím že som už prišiel na ten systém. :wink:
Fluent: Slovak, Czech, English
Intermediate: German, Romanian
Basics: Hungarian, French, Swedish


riks@jabbim.sk

User avatar
Riks
Posts:276
Joined:2005-10-31, 14:34
Real Name:Richard B.
Country:SKSlovakia (Slovensko)
Contact:

Fínčina

Postby Riks » 2006-11-18, 10:05

Aachie wrote:Mne sa fakt pacia germanske jazyky - hrozne rad by som rozpraval holandsky... Alebo z ugrofinskych - Finsky...
Ale bohuzial, nemozem si ich ucenie momentalne dovolit... v skole mam nemcinu, ktora je az prilis s holandstinou podobna a ucenie sa tychto dvoch jazykov zaroven moze byt velmi "confusing" :wink:

Všimol som si, že aj Ty si nadšenec fínčiny. :D Jedno české vydavateľstvo sa špecializuje na vydávanie učebníc takých "exotickejších" jazykov a vydalo aj knihu "Finština (nejen) pro samouky". V prepočte stojí okolo 600 korún, čo nie je až tak veľa, myslím si. :D (Síce ja som si ju ešte nekúpil, hoci sa stále chystám už asi rok. :D ) Skús pozrieť na www.leda.cz
Fluent: Slovak, Czech, English
Intermediate: German, Romanian
Basics: Hungarian, French, Swedish


riks@jabbim.sk


Return to “Slovak (Slovenský)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests