Saim - українська

Moderator:TheStrayCat

User avatar
Saim
Posts:5740
Joined:2011-01-22, 5:44
Location:Brisbane
Country:DEGermany (Deutschland)
Saim - українська

Postby Saim » 2014-07-12, 22:10

Вітаю. Мене звуть Саім, а хочу навивчати українску мову. Учусь польської мови в университеті, а теж говорю сербску цілого життя, бо моя мати є Сербком. Як вже дивисязте, цікавуть мене слов'янські мови - україньска це моя першиа східнослов'янська мова, тако що сподіваюся, що навчанням україньскої розумітиму більше інші мови цієї групи. Того серпньа поїхаю до Польщи (до Вроцлава) на летньу школу польської мови. Хочу вікіньчити там Б2 рівень, але піжніже побачимо на яким рівньу буду після іспиту. Мам друга від факултету який був на курсе полскої в Кракове мовив мені, що там було багато Україньців, отже сподіваюся, що буде так в Вроцлаве теж. Він токже є вілким любительем слов'янськіх култур, а буде на те ж самим курсе польскої як я. Недавно почитав вивчати сербскої, а це мені багато і допомогатиму йому.

Теж думаю, що відав поїхаю до України, бо маю дпугу колежанку від университету, чия є сім'я з України, а вона буде в місті недалеко від Двіва. А знаю ще одну дівчину, яка там жіве, так що було би файне поїхати там на вікенд! :) А длятого потребуватиму українску.

User avatar
TheStrayCat
Language Forum Moderator
Posts:2778
Joined:2010-12-23, 11:49
Real Name:Max
Gender:male
Location:Brooklyn, New York
Country:USUnited States (United States)
Contact:

Re: Saim - українська

Postby TheStrayCat » 2014-07-14, 9:58

Ще раз вітаю на форумі, і успіхів із українською! Ось виправлений текст. Буду радий допомагати й надалі. :)

Взагалі, можеш починати звикати до того, що реальна розмовна українська в більшості регіонів відрізняється від літературної. Якби ти написав це саме і сказав, що ти українець десь із Закарпаття, тобі б могли і повірити. :)

Saim wrote:Вітаю. Мене звуть Саїм, я хочу вивчати українську мову. Вивчаю польську мову в університеті, а також говорю сербською все життя, бо моя мати є сербкою. Як ви вже бачите, мене цікавлять слов'янські мови - українська це моя перша східнослов'янська мова, так що сподіваюся, що з вивченням української краще розумітиму інші мови цієї групи. Цього серпня я поїду до Польщі (до Вроцлава) до літньої школи польської мови. Хочу досягти рівня B2, але пізніше побачимо, на якому рівні я буду після іспиту. Маю друга з факультету, який був на курсі польської в Кракові. Він сказав мені, що там було багато українців, тому сподіваюся, що буде так і у Вроцлаві. Він теж є великим любителем (краще: шанувальником) слов'янських культур, і буде зі мною на тому ж самому курсі польської. (??? ->) Недавно почитав вивчати сербскої, а це мені багато і допомогатиму йому. (це речення до кінця не зрозумів)

Також думаю, що (відав - що це?) поїду до України, бо маю подругу з університету, чия сім'я з України, з міста недалеко від Львова. Знаю ще одну дівчину, яка там живе, так що було би файно поїхати туди на вікенд! :) А для того потребуватиму українську (краще - мені знадобиться українська).

User avatar
Saim
Posts:5740
Joined:2011-01-22, 5:44
Location:Brisbane
Country:DEGermany (Deutschland)

Re: Saim - українська

Postby Saim » 2014-07-14, 18:15

Дякую. В тому реченні, яку не розумєш, я хочів казати, ще він (то єсть, мий друг з університету, який є шанувальніком слов'янських мов, недавно почав вивчати сербскої мови. Іншими словами, він терер вивсає сербскої мови. А це мі багато мило (приємне?), бо сервска є мою мовою. Тепер все ясне?

Дякую за осторогу про різниці між літературною і розмовною мови. Припускаю, ще запомісатиму це різнице як білше слушаю музику, басю філми, і говорю з українцами. Ну, але теж виправляй мене як бачиш, ще вживаю занадто літературну мову. :P

User avatar
RCA
Posts:540
Joined:2006-11-08, 16:35
Gender:male
Location:Харків (Kharkiv)
Country:UAUkraine (Україна)

Re: Saim - українська

Postby RCA » 2014-07-15, 15:20

Вітаю на форумі, Саїме! :)
'A vita è 'n'affacciata 'e fenesta.

User avatar
Saim
Posts:5740
Joined:2011-01-22, 5:44
Location:Brisbane
Country:DEGermany (Deutschland)

Re: Saim - українська

Postby Saim » 2014-07-17, 17:33

Дякую RCA! Тепер видатимеш мене тут часто. :D

User avatar
RCA
Posts:540
Joined:2006-11-08, 16:35
Gender:male
Location:Харків (Kharkiv)
Country:UAUkraine (Україна)

Re: Saim - українська

Postby RCA » 2014-07-18, 12:35

Сподіваюся! :)

P.S. Тепер бачитимеш мене тут часто.
'A vita è 'n'affacciata 'e fenesta.

User avatar
Saim
Posts:5740
Joined:2011-01-22, 5:44
Location:Brisbane
Country:DEGermany (Deutschland)

Re: Saim - українська

Postby Saim » 2014-07-19, 15:35

Тепер спробуваю трошке більше тут напісати, щоби практикувати. Напісаю о про те, що робів на цьому тижні.

По-перше, мої батьки приїхали до Барцелони. Це було хороший, бо ми довго не басилися. Ми валасалися в місті і розмовляли. На початку я був на курсі івриту, отже не мав багато часу бути з ними, але як курс коньчів я провів багато часу з ними. Потім ми приїхали разом до Ла Манґи, місто в Мурциї (в півдні Іспанії) недалеко від Картаґени. Там вода була помірна - моя мама ненавидить холодної води, отже вона дуже кохала плажу Ла Манґи.

Тепер я є в Аліканті - поверную додому післязавтра. Це місто дуже гарно, але я повинен визнати, що я є трошке розчарований. Ніхто в цим місті не говори каталонску мову, все це по-іспанськи. Я є засмучений, бо думаю, ще бачю можливе майбутнє ціле областьи цеї мови. Але хіба я тілько песиміст. Я сподіваюся, що с незалежністю Каталоня, станя мови буде краще, але приклади як Білорусь і Ірландія дають причини бути песимістом. Хоч каталонська це найбезпечніша меншість мова в Західній Європі думаю, ще потрібна нова лінгвістича політика щобу каталонська виживала.

Ну, це вже кінець за сьогодні. Нарісаю білше в вівторок або среду. :)

User avatar
RCA
Posts:540
Joined:2006-11-08, 16:35
Gender:male
Location:Харків (Kharkiv)
Country:UAUkraine (Україна)

Re: Saim - українська

Postby RCA » 2014-07-21, 13:04

Тепер спробую трохи більше тут написати, щоб попрактикуватися. Напишу про те, що робив на цьому тижні.

По-перше, мої батьки приїхали до Барселони. Це було добре, бо ми довго не бачилися. Ми гуляли (?) містом і розмовляли. Спочатку я був на курсі івриту, отже не мав багато часу бути з ними, але, коли курс скінчився, я провів з ними багато часу. Потім ми поїхали разом до Ла Манґи, міста в Мурсії (на півдні Іспанії) неподалік Картахени. Вода там була помірно тепла - моя мама ненавидить холодну воду, отже їй дуже сподобався пляж Ла Манґи.

Зараз я в Аліканте, повернуся додому післязавтра. Це місто дуже гарне, але я маю визнати, що воно мене трошки розчарувало. Ніхто в цьому місті не говорить каталонською мовою, все тут іспанською. Я засмучений, бо бачу можливе майбутнє для цієї мови у цій області. Але, можливо, я лише песиміст. Сподіваюся, що зі здобуттям Каталонією незалежності стан каталонської мови покращиться, але приклади Білорусі та Ірландії дають причини бути песимістом. Хоча каталонська й найзахищеніша мова меншин у Західній Європі, я думаю, що потрібна нова мовна політика, щоб каталонська вижила.

Ну, це вже кінець на сьогодні. Напишу більше у вівторок або середу.
'A vita è 'n'affacciata 'e fenesta.

User avatar
Saim
Posts:5740
Joined:2011-01-22, 5:44
Location:Brisbane
Country:DEGermany (Deutschland)

Re: Saim - українська

Postby Saim » 2014-07-21, 18:09

Дякую RCA. :D Як написав "ми гуляли", хотів сказати, що (ан.) "we walked around/went for a stroll" або (пл) "spacerowaliśmy". Як це можна сказати по-українский?

User avatar
RCA
Posts:540
Joined:2006-11-08, 16:35
Gender:male
Location:Харків (Kharkiv)
Country:UAUkraine (Україна)

Re: Saim - українська

Postby RCA » 2014-07-22, 11:06

Гуляти. У деяких випадках можна сказати прогулюватися. На Західній Україні інколи кажуть шпацирувати.
'A vita è 'n'affacciata 'e fenesta.

User avatar
riwnodennyk
Posts:82
Joined:2009-05-30, 15:37
Real Name:Andrew Lawrinenko
Gender:male
Location:Луганське ⇄ Київ
Country:UAUkraine (Україна)
Contact:

Re: Saim - українська

Postby riwnodennyk » 2014-08-15, 23:52

Saim wrote:Тепер спробуваю трошке більше тут напісати, щоби практикувати. Напісаю о про те, що робів на цьому тижні.

По-перше, мої батьки приїхали до Барцелони. Це було хороший, бо ми довго не басилися. Ми валасалися в місті і розмовляли. На початку я був на курсі івриту, отже не мав багато часу бути з ними, але як курс коньчів я провів багато часу з ними. Потім ми приїхали разом до Ла Манґи, місто в Мурциї (в півдні Іспанії) недалеко від Картаґени. Там вода була помірна - моя мама ненавидить холодної води, отже вона дуже кохала плажу Ла Манґи.

Тепер я є в Аліканті - поверную додому післязавтра. Це місто дуже гарно, але я повинен визнати, що я є трошке розчарований. Ніхто в цим місті не говори каталонску мову, все це по-іспанськи. Я є засмучений, бо думаю, ще бачю можливе майбутнє ціле областьи цеї мови. Але хіба я тілько песиміст. Я сподіваюся, що с незалежністю Каталоня, станя мови буде краще, але приклади як Білорусь і Ірландія дають причини бути песимістом. Хоч каталонська це найбезпечніша меншість мова в Західній Європі думаю, ще потрібна нова лінгвістича політика щобу каталонська виживала.

Ну, це вже кінець за сьогодні. Нарісаю білше в вівторок або среду. :)


Чи доводиться вам в повсякденному житті в Каталюнії вживати еспанської мови? В яких зазвичай випадках?
Native [flag=]uk[/flag], OK [flag=]be.Tara[/flag] [flag=]en[/flag] [flag=]pl[/flag], Some [flag=]de[/flag] [flag=]fr[/flag], Beginner [flag=]tr[/flag] [flag=]ro[/flag], Kudos to [flag=]crh[/flag] [flag=]ca[/flag] [flag=]ga[/flag] [flag=]eu[/flag]

User avatar
Saim
Posts:5740
Joined:2011-01-22, 5:44
Location:Brisbane
Country:DEGermany (Deutschland)

Re: Saim - українська

Postby Saim » 2014-08-20, 21:03

Трудне питання. Це залежить від частини країни. В Барселоні і особливо її метрополотійній теріторії, також в Тарагоні, еспаньска головна мова - іммігранті прімають еспаньску також, щоб засимілювати (це значить, що хоч тий, що говорять головно каталоньскою не віддавають, процент еспаньскої тілко зростає). Однак більшість тіх, що говорять еспаньскою, знають або принаймні розуміють каталоньску - отже можливо жити в Барселоні і говорити тілко каталоньскою, я особисто майже ніколи не говорю есраньскою в Каталоні. В Барселоні потрібна сільна воля, щоб це робити - але це повсякденному реальність в більшісті Каталоні (то є, каталоньска як головна мова сосялізації). Є магазанів також, где робють іммігранті, і трудно замовити по-каталоньский. Але нопмально в тіх сітуасях тілко тріба говорити повільно і вказувати.

А у вас, яка сітуаця? Є українців на тим курсі польскої але тілко чую російску, а белорусі навет не випіинують свою мову ("знаю російску, англійську і польску"). :?

User avatar
TheStrayCat
Language Forum Moderator
Posts:2778
Joined:2010-12-23, 11:49
Real Name:Max
Gender:male
Location:Brooklyn, New York
Country:USUnited States (United States)
Contact:

Re: Saim - українська

Postby TheStrayCat » 2014-08-20, 22:36

Saim wrote:Складне питання. Це залежить від частини країни. В Барселоні і особливо її передмістях, також у Тарагоні, іспанська головна мова - іммігранти вивчають іспанську також, щоб асимілюватися (це значить, що хоч кількість тих, що говорять переважно каталонською не віддавають - ?, процент іспанської тільки зростає). Однак більшість тих, що говорять іспанською, знають або принаймні розуміють каталонську - отже можливо жити в Барселоні і говорити тільки каталонською, я особисто майже ніколи не говорю іспанською в Каталонії. В Барселоні потрібна сильна воля, щоб це робити - але це повсякденна реальність в більшості Каталонії (тобто каталонська - головна мова соціуму). Є також магазини, де працюють іммігранти, яким важко розуміти каталонську. Але зазвичай в таких ситуаціях треба тільки говорити повільно і вказувати.

А у вас, яка ситуація? Є українці на нашому курсі польської, але чую тільки російську, а білоруси навіть не вказують свою мову ("знаю російську, англійську і польську"). :?


Нормативна українська назва el español, вона ж вживана в більшості діалектів - іспанська. Андрію, давай все ж навчимо нашого друга спочатку загальноприйнятому правопису, а то так тільки заплутаємо його. ;)

В Україні за часів СРСР уряд доклав суттєвих зусиль, щоб зрусифікувати саме найбільші міста, які були центрами освіти, науки та промисловості, шляхом переселення етнічних росіян та інших народів СРСР і пропагандою мішаних шлюбів, від яких майже гарантовано виростали російськомовні нащадки. Тому якщо у твоїй групі вихідці переважко з великих міст (що характерно для програм обміну та навчання за кордоном), то є ймовірність, що російська переважатиме.

В Києві ситуація чимось подібна до Барселони. Років двадцять тому тут на україномовних ще дивилися як на неосвічених селян або націоналістів, що за радянською пропагандою було дуже погано, тому зрозуміло, що тоді було чутно лише російську. Зараз ставлення змінилося, на україномовних ніхто не озирається, розуміють усі (крім іноземців), десь у половині випадків відповідають українською на українську. Але змінювати звички важко, тому російська переважає, особливо серед корінного населення. Просто раніше всі приїжджі масово переходили в столиці на російську, зараз ця тенденція йде на спад. Наприклад, в Київському університеті на моєму потоці, серед учнів і з Києва, і з інших міст, десь 30% спілкувалися виключно українською, а з урахуванням двомовних ситуація була десь 50/50. Серед приїжджих явно переважала українська. Тоді як за студентства моїх батьків (1987-1993) російською викладалися предмети і говорили всі, навіть вихідці з заходу між собою.

При цьому в містах області за 20 км від Києва і далі - говорять переважно українською. Сам часто подорожував передмістями.

На Сході, звісно, ситуація гірша - в обласних центрах українську майже не чути, але сільське населення часто розмовляє українською чи суржиком. В деяких містах на україномовних досі дивляться як на фашистів, на жаль. Проте в ставленні до України є позитивні зрушення.

Обласні центри і особливо менші міста на захід від Києва - переважно україномовні.

User avatar
Saim
Posts:5740
Joined:2011-01-22, 5:44
Location:Brisbane
Country:DEGermany (Deutschland)

Re: Saim - українська

Postby Saim » 2014-10-14, 12:11

Дякую за цікаве пояснення. Я мав зупити наукі українскої, але тепер вже мам час за то. Для тоґо я не відповів раніше, перепросую - але я пречітав давно тому і домоґло баґато, щоб я розумів ситуацю. Я думаю, шо так як в Каталонії є проблем, що слабо цось робиться, щоб висувати використовування мови, бо люди зазвичаю думають ще про держави, яка повінна береґти мову.

Тепер, як вже сказав, мам час за науку українскої. Раніше я був в Польщі, ґде я вівчав польскої на курсі. Я вже довґо в Барцелоні, пройшли 4 тижні на університеті. Недавно я почав вівчати італійську, і простіша для мене бо моя каталонська краща ніж моя полська. Я поїду до Італії на вікенд в листопаді, отже я думаю, що булоби добро вивчати мову перш, ніж поїду. Я повинен також попрактикуваті свий пенджабску, бо теж поїду піжіше до бабусї. На університеті я почав також годити на лекціє баскісьої, і я году на лекціє оксітанської поза університетом.

Сьоґодні в политикі ми отримали важне відомості, тобто, що каталонська "не-в'яжуча консултаця" замінена за "участь ґромадян в нинішнеї правовеї базі". Яка дурість! Жаль що, не можить бути істинним референдумом, але так є. Я сподіваюся, що автономні виборі (служуть як референдум) будуть якнайскоріше.

User avatar
TheStrayCat
Language Forum Moderator
Posts:2778
Joined:2010-12-23, 11:49
Real Name:Max
Gender:male
Location:Brooklyn, New York
Country:USUnited States (United States)
Contact:

Re: Saim - українська

Postby TheStrayCat » 2014-11-06, 3:35

Saim wrote:Дякую за цікаве пояснення. Я мав зупинити вивчення української, але тепер вже маю час на неї. Тому я не відповів раніше, перепрошую - але я прочитав (відповідь) давно, і це мені допомогло зрозуміти ситуацію добре. Я думаю, що проблема в Каталонії в тому, що мало чого робиться, щоб підтримувати використання мови, бо люди зазвичай думають, що саме держава повинна берегти мову.

Тепер, як вже сказав, маю час на вивчення української. Раніше я був у Польщі, де я вивчав польську на курсах. Я вже довго в Барселоні, пройшли 4 тижні в університеті. Недавно я почав вивчати італійську, і вона була простіша для мене, бо моя каталонська краща, ніж моя польська. Я поїду до Італії на вікенд в листопаді, тому думаю, що було б добре вивчити мову перш ніж поїду. Я повинен також попрактикувати свою пенджабську, бо теж поїду пізніше до бабусі. В університеті я почав також ходити на лекції баскської, і я (також) ходжу на лекції окситанської поза університетом.

Сьогодні в политикі - незрозуміло, що мається на увазі ми дізналися важливу новину, що каталонська "необов'язкова консультація" (якби я не знав слова non-binding, я б не зрозумів :) ) замінена на "участь громадян у нинішній правовій базі". Яка дурість! Жаль, що не може бути істинного референдуму, але як є, так є. Я сподіваюся, що автономні вибори (служать як референдум) будуть якнайскоріше.


Вибач за затримку! Виправив, здається, все.

Зверни увагу, що вживання літери ґ в чинному правописі є обмеженим, та й різні неприйняті проекти правопису теж вживають її набагато рідше за тебе. :) Вона не є аналогом польської g. Ось стаття з Вікіпедії, яка також містить витяги з правопису: =).

До речі, якщо я колись повернуся до сербської чи хорватської, спробую теж на форумі вчити її твоїм методом. :)

com6
Posts:1
Joined:2015-01-10, 13:03
Real Name:Oleh
Gender:male
Location:Roznyativ
Country:UAUkraine (Україна)

Re: Saim - українська

Postby com6 » 2015-01-10, 13:10

Всім привіт! Мене звати Олег. Сам я родом з України, але на даний час проживаю в Іспанії. Цей форум знайшов через пошук у гуглі. Шукав мовні курси в Іспанії і натрапив на нього побачив що тут також є українці. Так от можливо хто допоможе мені а підкаже якщо знає де б я міг знайти мовні курси щоб вивчити іспанську. На даний час проживаю у місті чи селищі так і не знаю Les Borges Blanques тут же і працюю. Допоможіть хто може буду дуже вдячний.

User avatar
RCA
Posts:540
Joined:2006-11-08, 16:35
Gender:male
Location:Харків (Kharkiv)
Country:UAUkraine (Україна)

Re: Saim - українська

Postby RCA » 2015-01-12, 11:27

Вітаю! Ось дистанційні безкоштовні курси іспанської для іноземнців (базовий рівень), можливо, стануть у пригоді.
'A vita è 'n'affacciata 'e fenesta.

User avatar
Saim
Posts:5740
Joined:2011-01-22, 5:44
Location:Brisbane
Country:DEGermany (Deutschland)

Re: Saim - українська

Postby Saim » 2018-01-29, 18:15

Я буду пробувати транскрибувати українськомовний реп, бо мені дужо подобається, але я ніде не можу знайти тексти, а я хотів би навчатись тексти напам'ять. Я так багато слухаю, що думаю, що я повинен використовувати, щоб навчатись нови слова й вирази.

Глава 94 - Ігри Розуму
https://www.youtube.com/watch?v=PlNSfIMbQ1g

Zombo - Біт
https://www.youtube.com/watch?v=4C6olq5Esl4

PVNCH - Ми уже ідемо
https://www.youtube.com/watch?v=XH_WOVGBH58

V.R.C - Pivnich (ПІВНІЧ)
https://www.youtube.com/watch?v=iJ2oCqgH50M

MONSTR - Правильна туса
https://www.youtube.com/watch?v=gmBQQby1tFY

Тулим - Класична форма
https://www.youtube.com/watch?v=UWOY3yFUXpE

Drud - П'яті кути
https://www.youtube.com/watch?v=Iq-Iw-U5SNM

User avatar
Saim
Posts:5740
Joined:2011-01-22, 5:44
Location:Brisbane
Country:DEGermany (Deutschland)

Re: Saim - українська

Postby Saim » 2018-01-31, 16:12

Глава 94 - Ігри Розуму
https://www.youtube.com/watch?v=PlNSfIMbQ1g

1:00-1:17
Багато раздавалось і ніхто мене не чує
Кудись пропало світло і не ?
Мікрофон кричу намагає тіх збагнути
Чому в очах батька залишаєсь ?
Хто каламутить воду
І досі не відомо
Усі на два рокі без перерви

User avatar
RCA
Posts:540
Joined:2006-11-08, 16:35
Gender:male
Location:Харків (Kharkiv)
Country:UAUkraine (Україна)

Re: Saim - українська

Postby RCA » 2018-01-31, 16:50

^^
Багато раз здавалось, що ніхто мене не чує
Кудись пропало світло, і немов лечу я
В мікрофон кричу, намагаючись збагнути
Чому в очах батька залишаюсь баламутом
Хто каламутить воду і досі не відомо
Осінь на два роки без перерви, вже рік потому
'A vita è 'n'affacciata 'e fenesta.


Return to “Ukrainian (Українська)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests