I need help/Rabim pomoč

Moderator:Ashucky

music4ever
Posts:1
Joined:2009-04-20, 14:02
Real Name:Ana
Gender:female
Location:Ljubljana
Country:SISlovenia (Slovenija)
Contact:
I need help/Rabim pomoč

Postby music4ever » 2009-04-20, 15:37

Hello!

I'm new on this forum and this is my first post. My name is Ana I'm 15 years old and I come from Slovenia. I would really need your help. If you follow the news in music, you probably heard that American hard-rock band Mr. big reunited again as an original band (Eric Martin-vocals, Paul Gilbert-guitar, Pat Torpey-drums, Billy Sheehan-bass) after long 20 years. I'm huge fan of their music and I'd really love to see them play here in Slovenia, I've also contacted 3 of the members and one of them wrote me back :D he said that if there is a chance that they might come play here. So now I'm lookin' for their fans all over Slovenia and if I find enough fans we could send them mail on their official band mail and ask them to come. One of the fans in Philippines did it, and it worked!If there is anyone on this forum from Slovenia that listens to Mr. Big or knows someone who listens them PLEASE help me, or if you're from other country and if you know someone from Slovenia that might know that band, PLEASE help me and respond to this topic.

You can also contact me via my e-mail(you'll find it on my profile)

P.S. sorry for my English

Thanks for your help,
Ana


Živjo!

Sem nova na tem forumu in to je moja prva objava. Ime mi je Ana, stara sem 15 let in prihajam iz Slovenije. Potrebovala bi vašo pomoč. Če mogoče sledite novicam iz sveta glasbe ste mogoče že zasledili, da se je ameriška hard-rock zasedba Mr. Big po 20 letih vrnila kot originalna zasedba (Eric Martin-pevec, Paul Gilbert-kitara, Pat Torpey-bobni, Billy Sheehan-bass). Sem njihova ogromna oboževalka in bi jih rada videla igrati tudi v Sloveniji, zato sem tudi kontakterala 3 člane in od enega dobila odgovor. Rekel je da če bo možnost da bojo morda prišli v Slovenijo. Zato sem se odločila da probam poiskati čim več njihovih fanov po celi Sloveniji in če jih najdem dovolj bi jim mogoče lahko skupaj poslali mail na njihovo uradno spletno stran in jih prosili da pridejo. Ena fanica iz Filipinov jim je poslala z več fani in so Mr. Big-i že zaprosili za dovoljenje da pridejo igrat tja. Če je kdo iz Slovenije, ki jih posluša ali ki pozna nekoga drugega, ki jih posluša LEPO PROSIM pomagajte mi in odgovorite.

Z mano lahko kontaktirate tudi preko e-maila, ki ga najdete na mojemu profilu.

Za pomoč se vam zelo lepo zahvaljujem,
Ana

Return to “Slovenian (Slovenski)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests