Książki hiszpańskie do kupienia w polsce.

User avatar
Liquid
Posts:149
Joined:2006-07-23, 10:30
Real Name:Marcin Koziol
Gender:male
Location: Szczecin
Country:PLPoland (Polska)
Książki hiszpańskie do kupienia w polsce.

Postby Liquid » 2007-05-09, 21:39

Znacie źródła gdzie można kupić ksiązki w języku hiszpańskim? Pisze tego posta tutaj, bo interesuja mnie polskie źródla. Najbardziej interesują mnie w ogóle książki dedykowane do nauki, bo nie nadążę ze sprawdzaniem słówek. Widzę, że jest pełno takich rzeczy w angielskim, czyli skróty normalnych ksiązek z limitowaną ilością słów, np 900, czy 1500, jak te z Penguin Readers. Po hiszpańsku nijak nie mogę znaleść.
Marcin

Polish - native, Spanish - estudiando todos los dias, English - still trying to speak properly

User avatar
Zaduma
Posts:1695
Joined:2004-02-10, 9:07
Real Name:Ewa
Gender:female
Location:Warszawa, PL :)
Country:PLPoland (Polska)

Postby Zaduma » 2007-05-11, 15:12

Owszem, są takie książki, i to wiele rodzajów. Pamiętam, sześć lat temu, na pierwszym roku iberystyki, dostałam jedną na urodziny (właśnie z serii klasycznej literatury hiszpańskiej uproszczonej dla początkujących). Zdaje mi się, ze komuś już ją oddałam, ale pójdę poszukać na półkach wśród moich książek językowych, wtedy podam Ci wydawnictwo i na pewno w środku jest cała lista opublikowanych książeczek po hiszpańsku. Poza tym ja uczyłam się z mini-opowieści (najczęściej detektywistycznych) wypożyczanych z Instytutu Cervantesa, tam jest tego zatrzęsienie (historie detektywistyczne, miłosne, przygodowe albo uproszczona literatura) niestety w Szczecinie nie ma takiego, a ten w Warszawie akurat Tobie na niewiele się przyda... Na pewno coś dostaniesz w Empiku... a w Warszawie jest księgarnia hiszpańska (i kilka księgarni językowych z mini-lekturami w różnych językach), ale jej nie polecam, okropnie drogo. W ogóle, mini-lektury hiszpańskie są drogie. Ale poszukam, może mam coś w wersji wirtualnej, to bym Ci podesłała :)

User avatar
Liquid
Posts:149
Joined:2006-07-23, 10:30
Real Name:Marcin Koziol
Gender:male
Location: Szczecin
Country:PLPoland (Polska)

Postby Liquid » 2007-05-12, 10:13

Zaduma wrote:Owszem, są takie książki, i to wiele rodzajów. Pamiętam, sześć lat temu, na pierwszym roku iberystyki, dostałam jedną na urodziny (właśnie z serii klasycznej literatury hiszpańskiej uproszczonej dla początkujących). Zdaje mi się, ze komuś już ją oddałam, ale pójdę poszukać na półkach wśród moich książek językowych, wtedy podam Ci wydawnictwo i na pewno w środku jest cała lista opublikowanych książeczek po hiszpańsku. Poza tym ja uczyłam się z mini-opowieści (najczęściej detektywistycznych) wypożyczanych z Instytutu Cervantesa, tam jest tego zatrzęsienie (historie detektywistyczne, miłosne, przygodowe albo uproszczona literatura) niestety w Szczecinie nie ma takiego, a ten w Warszawie akurat Tobie na niewiele się przyda... Na pewno coś dostaniesz w Empiku... a w Warszawie jest księgarnia hiszpańska (i kilka księgarni językowych z mini-lekturami w różnych językach), ale jej nie polecam, okropnie drogo. W ogóle, mini-lektury hiszpańskie są drogie. Ale poszukam, może mam coś w wersji wirtualnej, to bym Ci podesłała :)


Ślicznie, ślicznie. Jeśli znajdziesz to chętnie dotrę do wydawnictwa.

O jakich księgarniach mówisz w Warszawie? Będę tam w najbliższą sobotę, a do 12:00 nie będę miał co robić od rana to chętnie się przejdę jeśli gdzieś w okolicach centrum znajde takie pozycje.

Niestety, empik milczy podobnie jak wszystkie inne ksiegarnie w Szczecinie bo te juz gruntownie przebadalem.
Marcin



Polish - native, Spanish - estudiando todos los dias, English - still trying to speak properly

User avatar
Liquid
Posts:149
Joined:2006-07-23, 10:30
Real Name:Marcin Koziol
Gender:male
Location: Szczecin
Country:PLPoland (Polska)

Postby Liquid » 2007-05-20, 4:42

Byłem, widziałem zawartość Empiku w centrum Warszawy. Wiele książek z serii wydawniczej Easy Readings w wielu różnych językach. Nie znalazlłem jakichś sławnych streszczeń ale są to krótkie opowiadania po 10 zł za sztukę z limitem słów 600/1200/1800
Marcin



Polish - native, Spanish - estudiando todos los dias, English - still trying to speak properly

User avatar
Zaduma
Posts:1695
Joined:2004-02-10, 9:07
Real Name:Ewa
Gender:female
Location:Warszawa, PL :)
Country:PLPoland (Polska)

Postby Zaduma » 2007-05-22, 17:36

Liquid, a ja miałam akurat ślub i wesele siostry w sobotę, gdyby nie to to myślałam że Ci chętnie pomoge w poszukiwaniu książek. Swoich niestety nie znalazłam, jak przypuszczałam musiałam je komu,ś oddać, bo były mi już zupełnie nie potrzebne. Zaskoczyło mnie jedynie Twoje stwierdzenie, że nie ma streszczeń żadnych klasycznych dzieł. A Lope de Vega, a Calderón chociażby???? Nie ma nic bardziej klasycznego przecie!

User avatar
Liquid
Posts:149
Joined:2006-07-23, 10:30
Real Name:Marcin Koziol
Gender:male
Location: Szczecin
Country:PLPoland (Polska)

Postby Liquid » 2007-05-23, 14:44

Nie znam sie za bardzo na klasycznych tworcach hiszpanskojezycznych i bardzo chetnie poznam. Bede w Warszawie przez tydzien na początku lipca i wtedy na pewno jeszcze rozejrzę się dokładnie, jeśli wtedy mi dasz znać co i gdzie jeszcze mogę znaleść. Kupiłem sobie 3 książki, jednak też jeszcze sporo mi brakuje do ich zrozumienia, nawet w takich zakresach słownictwa.
Marcin



Polish - native, Spanish - estudiando todos los dias, English - still trying to speak properly


Return to “Polish (Polski)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests