Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Moderator:aaakknu

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)
Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Postby Unknown » 2011-11-26, 4:00

Ma räägin halb eesti, ja nii, ma loodan, et saan praktika minu eesti seda keermes. Ma tahan rääkida ja kirjutada vabalt eesti lõpuks. Niisiis, kui mul on vigu, siis palun parandage mind. Mul on palju küsimusi eesti kultuuri. Aitäh.

My Estonian is bad, and so hopefully, I am able to practice my Estonian on this thread. Eventually, I want to be able to speak and write Estonian fluently. So, if I have mistakes, please correct me. I have a lot of questions about Estonian culture. Thanks.

User avatar
Loiks
Posts:3174
Joined:2005-03-17, 16:17
Real Name:Lauri Laugen
Gender:male
Location:Tallinn
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Postby Loiks » 2011-11-27, 8:50

Cesare M. wrote:Ma räägin halb eesti, ja nii, ma loodan, et saan praktika minu eesti seda keermes. Ma tahan rääkida ja kirjutada vabalt eesti lõpuks. Niisiis, kui mul on vigu, siis palun parandage mind. Mul on palju küsimusi eesti kultuuri. Aitäh.

My Estonian is bad, and so hopefully, I am able to practice my Estonian on this thread. Eventually, I want to be able to speak and write Estonian fluently. So, if I have mistakes, please correct me. I have a lot of questions about Estonian culture. Thanks.


Ma räägin eesti keelt halvasti ja nii ma loodan, et võin harjutada eesti keelt selles postituses. Lõpuks tahan ma olla võimeline rääkima ja kirjutama eesti keelt vabalt. Niisiis, kui ma teen vigu, palun parandage mind. Mul on palju küsimusi eesti kultuuri kohta. Aitäh!

You have to say 'eesti keel' always when speaking about the language.
'halb' - bad, 'halvasti' - badly
'kohta' - about

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Postby Unknown » 2011-11-28, 4:24

Loiks wrote:Ma räägin eesti keelt halvasti ja nii ma loodan, et võin harjutada eesti keelt selles postituses. Lõpuks tahan ma olla võimeline rääkima ja kirjutama eesti keelt vabalt. Niisiis, kui ma teen vigu, palun parandage mind. Mul on palju küsimusi eesti kultuuri kohta. Aitäh!

You have to say 'eesti keel' always when speaking about the language.
'halb' - bad, 'halvasti' - badly
'kohta' - about


Täname parandused! :) Küsisin selle küsimuse enne teiste inimestega, kuid ma tahan teada teie arvamust. Kas te saate aru soome?

Thanks for the corrections! :) I asked this question before to other people, however I just wanted to know your take on it. Are you able to understand Finnish at all?

Hannaho
Posts:2
Joined:2011-10-25, 14:31
Real Name:Veronica
Gender:female
Country:GPGuadeloupe (Guadeloupe)

Re: Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Postby Hannaho » 2011-11-30, 21:32

Hi,
I wonder if someone can help me to correct my text?
I have a task to do and it should be in imperativ.


Kvinnan: Vabandage, palun öelge, kus on Oleviste kiriku?
Jag: Köigepealt mine üle tee, siis otse till Vaime kirik. Siis teed jätkama Pikk.
Go 600 meetrit kuni Town Garden. Siis pööra vasakule ja siis paremale Lai tänavale. Go siis otse 800 meetrit . Sa näed Oleviste kiriku.
Kvinnan: Palun ütelge veel kord?
Jag: Köigepealt üle tee, siis otse, siis tänavale Pikk, siis otse, siis vasakule ja siis paremale Lai tänavale. Siis otse.

Many thanks Hanna

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Postby Unknown » 2011-12-10, 2:38

Tere! Arvan, et ma võin rääkida parem eesti keelt. Eesti keel ei ole raske. Kaks ööd tagasi ma olin natuke haige ja mul olin peapööritus, nõrkus, ja peavalu. Ma arvan, et see on sest ma töötasin liiga palju juures arvutit. Nüüd ma ei kasuta arvutit liiga palju, ja ma võtan pause.

Ka minu eesti keelt on parem nüüd. Nii arvan, et ma võin õige sinu eesti keelt, aga mõni minu parandusi ei pruugi olla õige sest ma ei räägi vabalt eesti keeles veel (Loodan, et võin rääkida vabalt eesti keeles aga igaks juhuks, ma ei väida rääkida vabalt eesti keeles veel.):

Hannaho wrote:Kvinnan: Vabandage, palun öelge, kus on Oleviste kiriku?
Jag: Köigepealt mine üle tee, siis otse (till Vaime?) kirik. Siis teed jätkame Pikk.
Go Mine 600 meetrit kuni Town Gardenit. Siis pööra vasakule ja siis paremale Lai tänavale. Go Mine siis otse 800 meetrit. Sa näed Oleviste kiriku.
Kvinnan: Palun ütelge veel kord?
Jag: Köigepealt üle tee, siis otse, siis tänavale Pikk, siis otse, siis vasakule ja siis paremale Lai tänavale. Siis otse.



Aitäh.

User avatar
Loiks
Posts:3174
Joined:2005-03-17, 16:17
Real Name:Lauri Laugen
Gender:male
Location:Tallinn
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Postby Loiks » 2011-12-18, 7:17

Cesare M. wrote:
Tänan paranduste eest! :) Küsisin selle küsimuse enne teistelt inimestelt, kuid ma tahan teada teie arvamust. Kas te saate aru soome keelest?

Thanks for the corrections! :) I asked this question before to other people, however I just wanted to know your take on it. Are you able to understand Finnish at all?


Ma saan sellest aru ja räägin seda, sest ma vaatasin lapsena Soome televisiooni Nõukogude Liidu okupeeritud Eestis. Pärast seda olen natuke õppinud ka. Üldse ilma õppimata on raske aru saada, sest sõnavara on piisavalt erinev. Vabandust hilinenud vastuse pärast!

I understand it and speak it but it's because I used to watch the Finnish TV when I was a child in Soviet occupied Estonia. After that I have studied it too a little bit. Without any learning it is hard to understand beacause the vocabulary is different enough. Sry for the late answer!

User avatar
Loiks
Posts:3174
Joined:2005-03-17, 16:17
Real Name:Lauri Laugen
Gender:male
Location:Tallinn
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Postby Loiks » 2011-12-18, 7:32

Hannaho wrote:Hi,
I wonder if someone can help me to correct my text?
I have a task to do and it should be in imperativ.


Kvinnan: Vabandage, palun öelge, kus on Oleviste kirik?
Jag: Kõigepealt mine üle tee, siis otse Pühavaimu kiriku suunas. Siis jätka teed Pikale tänavale.
Mine 600 meetrit kuni pargini (?) Town Garden [what is it in Tallinn? I, as a native Tallinner don't know any Town Garden...]. Siis pööra vasakule ja siis paremale Laiale tänavale. Mine siis otse 800 meetrit . Sa näed Oleviste kirikut.
Kvinnan: Palun ütelge veel kord?
Jag: Kõigepealt üle tee, siis otse, siis Pikale tänavale, siis otse, siis vasakule ja siis paremale Laiale tänavale. Siis otse.

Many thanks Hanna


Sry for a late answer! I guess it's from Swedish, can the Town Garden be a park? Trädgaarden?

User avatar
Loiks
Posts:3174
Joined:2005-03-17, 16:17
Real Name:Lauri Laugen
Gender:male
Location:Tallinn
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Postby Loiks » 2011-12-18, 7:40

Cesare M. wrote:Tere! Arvan, et ma võin rääkida paremat eesti keelt. Eesti keel ei ole raske. Kaks ööd tagasi ma olin natuke haige ja mul oli peapööritus, nõrkus, ja peavalu. Ma arvan, et see on sellest, et ma töötasin liiga palju arvutiga. Nüüd ma ei kasuta arvutit liiga palju, ja ma võtan pause.

Ka minu eesti keel on parem nüüd. Nii arvan, et ma võin parandada sinu eesti keelt, aga mõni minu parandustest ei pruugi olla õige, sest ma ei räägi vabalt eesti keelt veel (Loodan, et võin rääkida vabalt eesti keelt, aga igaks juhuks, ma ei väida, et räägin vabalt eesti keelt veel.):

Aitäh.

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Palun parandage minu Eesti! (Please correct my Estonian!)

Postby Unknown » 2011-12-18, 15:28

Aitäh. :)


Return to “Estonian (Eesti keel)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests