Järgmine inimene on... (mäng)

Moderator:aaakknu

User avatar
Lumilintu
Posts:203
Joined:2012-02-13, 15:35
Gender:female
Location:Estonia
Country:EEEstonia (Eesti)
Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Lumilintu » 2012-06-12, 20:35

Hmm. On küll mingil moel... Selles mõttes, et praegu olen veel kooli lõpetamas (täna oli mul viimane eksam, jee!), kuid alates augustist töötan Tartus - leping on ka juba sõlmitud. :D

Mulle ka väga meeldib Greip'i vihma loits, olen seda juba mitu-mitu korda kuulnud, aga igavaks ikka veel ei lähe. :)

Järgmisel inimesel on suvepuhkus tulemas.
Image native mother tongue | Image wannabe mother tongue
Image speaking | Image Image Image studying | Image some day...

User avatar
Lauren
Posts:3581
Joined:2012-04-09, 7:50
Real Name:Lauren
Gender:female
Location:Seattle, WA
Country:USUnited States (United States)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Lauren » 2012-08-26, 6:52

Noh, suvi on peaaegu möödudanud siin.

Järgmine inimene tahab eesti keelt õppida.
Native:            (en-US)
Advanced:       (eu)
Just started:    (cs)
Trans woman  Image

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby ainurakne » 2012-08-27, 6:47

Hildakojon wrote:Noh, suvi on peaaegu möödudanud siin.
Although you can say 'Suvi on siin peaaegu möödunud.' or '... mööda läinud.', it would be much better to say 'Suvi on siin peaaegu möödas.' or '... läbi.'.

Hildakojon wrote:Järgmine inimene tahab eesti keelt õppida.
Noh jah, eks alati ole veel midagi juurde õppida: näiteks mõned murdekeelsed sõnad või lausa mõni murre tervenisti. Igal juhul terveks eluks vaid praegusele tasemele ka jääda ei tahaks, ikka võiks midagi juurde õppida.

Järgmine inimene on oma silmaga näinud polaarpäeva või -ööd.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
Lauren
Posts:3581
Joined:2012-04-09, 7:50
Real Name:Lauren
Gender:female
Location:Seattle, WA
Country:USUnited States (United States)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Lauren » 2012-08-28, 6:30

ainurakne wrote:
Hildakojon wrote:Noh, suvi on peaaegu möödudanud siin.
Although you can say 'Suvi on siin peaaegu möödunud.' or '... mööda läinud.', it would be much better to say 'Suvi on siin peaaegu möödas.' or '... läbi.'.

Aitäh. :) Ma äsja algasin eesti keelt õppida, seepärast ma ei räägi hästi.


Ei, ma ei ole iialgi näinud polaarpäeva või ööd.

Kas järgmisel inimesel meeldib arvutimängusid? Kui jah, siis tänan teatage meile sinu lemmikmängu nime.
Native:            (en-US)
Advanced:       (eu)
Just started:    (cs)
Trans woman  Image

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby ainurakne » 2012-08-28, 20:17

Mõnikord meeldib ikka mõnd arvutimängu mängida, aga üsnagi harva. Ma mäletan, et kui ma veel pisike olin, siis tundus iga mäng, mida proovida sain, ülivinge. Viimasel ajal aga saab väga harva midagi uut proovitud - ja ega nad ei tundu enam nii põnavad ka, kui vanasti.
Ausalt öeldes ma ei mäletagi, mis mu lemmikmäng võis kunagi olla, aga viimaseil aastail proovituist tuleb meelde Portali diloogia - mõlemad osad olid päris põnevad.

Hildakojon wrote:Aitäh. :) Ma äsja algasin eesti keelt õppida, seepärast ma ei räägi hästi.
'algama' is like a process, for example: 'Film algas.' = a/the movie began;
but 'alustama' is like to start doing something, for example: 'Alustasin filmi vaatamist.' = I began(/started?) watching a/the movie, or actually more like: I began(/started?) the movie watching process; more general would be 'hakkama': 'Ma hakkasin filmi vaatama.' = I started to watch a/the movie.

Although all these words can be translated into English as to begin, that's why it's also difficult for me to form these sentences correctly in English :roll:

So anyway: Ma hakkasin äsja eesti keelt õppima, ...
Although you can also say: 'Ma äsja alustasin eesti keele õppimist, ...' (õppimine is partitive, not eesti keel) or 'Ma äsja alustasin eesti keele õppimisega, ...' (comitative: with what?) - there is a slight difference between those two as one is preferred in some contexts and the other in others, but right now I am not able explain what the exact difference is :?

Aga minu meelest kirjutad sa ju eesti keeles juba päris hästi :)
Hildakojon wrote:Ei, ma ei ole iialgi näinud polaarpäeva ega ööd.
või - you haven't seen one or the other; ega - you haven't seen neither of them;

Hildakojon wrote:Kas järgmisel inimesel meeldib arvutimängusid? Kui jah, siis tänan teatage meile sinu lemmikmängu nime.
'Kas järgmisele inimesele meeldivad arvutimängud?' (arvutimängud is actually subject, and meeldima requires the object to be in allative case) or 'Kas järgmisele inimesele meeldib arvutimängusid (/...mänge) mängida?'
'Kui jah, siis palun ütle (meile) oma lemmikmängu nimi.' (teatama is more like to notify, ütlema is good enough here; teatage (or öelge/ütelge) is plural/polite, if you meant that)


Järgmine inimene on vasakukäeline.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
zeme
Posts:587
Joined:2009-09-07, 2:17
Gender:male
Contact:

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby zeme » 2012-10-08, 2:51

Ei, ma ei vasakukäeline.

Järgmine inimene on eestlane.
The fellow who thinks he knows it all is especially annoying to those of us who do.

User avatar
Lumilintu
Posts:203
Joined:2012-02-13, 15:35
Gender:female
Location:Estonia
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Lumilintu » 2012-10-08, 17:19

zeme wrote:Ei, ma ei ole vasakukäeline.

Järgmine inimene on eestlane.

Enda arvates olen küll eestlane.

Järgmisele inimesele meeldib üksi kinos käia.
Image native mother tongue | Image wannabe mother tongue
Image speaking | Image Image Image studying | Image some day...

corcaighist
Posts:217
Joined:2007-05-30, 14:20
Location:Tallinn, Estonia
Country:EEEstonia (Eesti)
Contact:

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby corcaighist » 2012-10-12, 14:52

Lumilintu wrote:Järgmisele inimesele meeldib üksi kinos käia.


Ma ei käiks üldse üksi kinos. Käin alati naisega koos.

Järgmisele inimesele meeldib prantsuse filme vaadata.
Native: [flag]en-IE[/flag] Upper-intermediate: [flag]ga[/flag] [flag]fr[/flag] Studying: [flag]et[/flag]
Dipping in and out: [flag]cy[/flag] [flag]lt[/flag] [flag]fi[/flag] [flag]gd[/flag] [flag]is[/flag]

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby ainurakne » 2012-10-13, 11:15

corcaighist wrote:Järgmisele inimesele meeldib prantsuse filme vaadata.
Ma kardan, et ma olen näinud neid liiga vähe, et mul nende vastu mingi eriline kiindumus oleks tekkinud. Küll aga pean möönma, et prantsuse komöödiad on minu meelest Hollywoodi toodangust üldjuhul naljakamad.

Järgmine inimene juba kujutleb, milline võiks olla maailm peale nafta (ja kõigi sellel põhinevate vedelkütuste) otsa lõppemist - on see tänasest tunduvalt rõõmsam paik või hoopis midagi palju masendavamat?
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
Midian
Posts:10
Joined:2012-06-24, 4:47
Gender:male
Location:Kuressaare
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Midian » 2012-10-13, 23:48

ainurakne wrote:Järgmine inimene juba kujutleb, milline võiks olla maailm peale nafta (ja kõigi sellel põhinevate vedelkütuste) otsa lõppemist - on see tänasest tunduvalt rõõmsam paik või hoopis midagi palju masendavamat?


Ma arvan, et kütus ja energia ei ole probleem. Meil on vesi, tuul ja päike. Oskame neid juba päris hästi ära kasutada ja need meetodid ei ole enam ülikallis lõbu. Noh, suht kallis küll, aga kui ikka nafta otsa saab, siis arvan et põõratakse nendele ka rohkem tähelepanu ja asi muutub odavamaks ja lihtsamaks.

Rõõmsam paik? Ei usu.. kui nafta otsas, siis leitakse midagi muud mis on väärtuslik. Näiteks mõtle materialidele mille valmistamiseks on vaja naftat. Me ei saa olemasolevat lõputult taaskasutada.
Hakkame suure hooga teisi maavarasid raiskama ja oleme jälle samas punktis tagasi.

Järgmisele inimesele meeldib talv.
(et) (en)

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby ainurakne » 2012-10-14, 13:50

Midian wrote:Järgmisele inimesele meeldib talv.
Jah, kui on ilus lumine talv. Sellisest mudasest ja lögasest talvest ma eriti ei pea.

Midian wrote:Ma arvan, et kütus ja energia ei ole probleem. Meil on vesi, tuul ja päike. Oskame neid juba päris hästi ära kasutada ja need meetodid ei ole enam ülikallis lõbu. Noh, suht kallis küll, aga kui ikka nafta otsa saab, siis arvan et põõratakse nendele ka rohkem tähelepanu ja asi muutub odavamaks ja lihtsamaks.
Ega eletri tootmisega vast väga suurt probleemi ei tekigi ning pisikeste linnasiseseks sõiduks mõeldud elektriautodega saadakse ka hakkama (kuigi bituumenist asfaltteid siis enam teha ei saa), aga pikamaa- ja raskeveoseid ikka elektri- või etanoolimootoriga ei vea. Sama probleem on kõigi suuri diiselmootoreid kasutava rasketehnikaga (traktorid, ekskavaatorid, kraanad, sõjatehnika) ning laevadega, aga ka lennukitega.
Mõtle, kui tulevikus oleks võimalik inimesi ja kaupu kiiresti pika vahemaa taha vedada vaid (elektri)rongidega ja seda ka ainult ühe mandri piires. Lennukite asemel veaksid kaupu ja inimesi aeglaselt kulgevad (ning mitte väga ohutud) heeliumiga täidetud õhulaevad ning merel loksuksid aeglased päikese või tuule jõul liikuvad alused.

Midian wrote:Rõõmsam paik? Ei usu.. kui nafta otsas, siis leitakse midagi muud mis on väärtuslik. Näiteks mõtle materialidele mille valmistamiseks on vaja naftat. ...
Aga jah, materjalidele ma veel ei jõudnudki mõelda. Huvitav, mis saab siis, kui inimkond ei saa enam üldse plastmasse toota (või ka paljusid sünteetilisi riideid) - hakatakse kõike puust ja klaasist tegema :hmm:
... või hoopis mingist vaigust.


Järgmisele inimesele meeldib talvel saunas käies leiliruumist tulles lumme hüpata.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Unknown » 2012-10-25, 20:14

Ei.

Järgmine inimene on pensiönar.

User avatar
lumiel
Posts:2283
Joined:2009-07-12, 8:12
Real Name:Miika
Gender:male
Location:Helsinki/Helsingfors
Country:FIFinland (Suomi)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby lumiel » 2012-10-26, 6:57

Ei ole, ei. :mrgreen: Ma olen üliõpilane.

Järgmine inimine pole kunagi lund näinud.
[flag]fi[/flag] [flag]sme[/flag] [flag]et[/flag] [flag]fr[/flag] [flag]fr-qc[/flag]
Kas siis selle maa keel
laulutuules ei või
taevani tõustes üles
igavikku omale otsida?

Unknown
Posts:2212
Joined:2010-12-23, 22:06
Country:CACanada (Canada)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Unknown » 2012-10-27, 13:51

lumiel wrote:Järgmine inimene pole kunagi lund näinud.


Muidugi olen lund näinud...

Järgmisele inimesele on kodus lemmiklooma ja ta tahab minna jääle kalastama.

corcaighist
Posts:217
Joined:2007-05-30, 14:20
Location:Tallinn, Estonia
Country:EEEstonia (Eesti)
Contact:

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby corcaighist » 2012-10-28, 9:23

Cesare M. wrote:
Järgmisel inimesel on kodus lemmikloom ja ta tahab minna jääle kalastama.


Kas see küsimus käis inimese või lemmiklooma kohta?

Jah, meil on punane keskmist kasvu koer, näeb natukene rebase moodi. Me armastame teda väga ja ta armastab meid ka.

Me ei käi mitte kunagi kalastamas, sest oleme veganid (täistaimetoitlased). Aga, arvan, et koer tahaks küll kalastamas käia. Ta ei ole vegan.

Järgmine inimene sööb sagaeli võileiba lõunasöögiks.

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby ainurakne » 2012-10-29, 13:08

corcaighist wrote:Järgmine inimene sööb sageli võileiba lõunasöögiks.
Ei, ma söön võid üpriski harva. Küll aga söön ma paljast leiba - seda muidugi kartulite, supi või mille iganes kõrvale.

NB: välja nägema
corcaighist wrote:..., näeb natukene rebase moodi välja.
või '..., näeb välja nagu rebane.' või '..., on natukene rebase moodi.'


Järgmine inimene sööb korralikult vähemalt kolm korda päevas.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
Lumilintu
Posts:203
Joined:2012-02-13, 15:35
Gender:female
Location:Estonia
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Lumilintu » 2013-01-31, 6:43

Ma ei tea kas nüüd korralikult, aga kolm korda päevas söön tavaliselt küll.

Järgmine inimene arvab, et piim kõlbab iga toidu juurde juua.
Image native mother tongue | Image wannabe mother tongue
Image speaking | Image Image Image studying | Image some day...

User avatar
Algernon
Posts:16
Joined:2012-11-14, 14:09
Real Name:Alan Marsters
Gender:male
Location:Stirling
Country:GBUnited Kingdom (United Kingdom)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Algernon » 2013-02-06, 11:53

Ei, ma joon piima ainult teega, mitte paljast.

Järgmine inimene joob musta kohvi ning õlut.
[flag]sco[/flag] English but can do this :-) [flag]et[/flag] trying [flag]fr[/flag] School long time ago

User avatar
ainurakne
Posts:747
Joined:2012-02-16, 22:09
Gender:male
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby ainurakne » 2013-02-06, 18:29

Algernon wrote:Järgmine inimene joob musta kohvi ning õlut.
Ei, mitte kumbagi. Ka lahjendatud kohvi mitte.

Küll aga joon ma piima, välja arvatud muidugi kohupiima, jogurti või piimasupi kõrvale :wink:


Järgmine inimene teeb teed vaid ise kasvatatud teematerjalist, näiteks piparmündi või nõgese lehtedest.
Eesti keel (et) native, English (en) I can manage, Suomi (fi) trying to learn, Pусский (ru)&Deutsch (de) unfortunately, slowly fading away

User avatar
Lumilintu
Posts:203
Joined:2012-02-13, 15:35
Gender:female
Location:Estonia
Country:EEEstonia (Eesti)

Re: Järgmine inimene on... (mäng)

Postby Lumilintu » 2013-03-06, 7:14

Hmm, joon ka poest ostetud teed, kuid jah, üldiselt eelistan ise kasvatatud taimedest teed - või õigemini, teiste kasvatatud taimedest teed. :whistle: Kuid piparmünt mulle isiklikult üldse ei meeldi, küll aga joon peaaegu igapäevaselt marjateed.

ainurakne wrote:Küll aga joon ma piima, välja arvatud muidugi kohupiima, jogurti või piimasupi kõrvale :wink:

Mina joon piima ka kohupiima või jogurti kõrvale. Miks siis mitte? :P

Järgmisele inimesele meeldib võrukeste uus lipp.
Image native mother tongue | Image wannabe mother tongue
Image speaking | Image Image Image studying | Image some day...


Return to “Estonian (Eesti keel)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests