Albanian

Any language which does not have a specific forum can have a thread made for it here.
Michael
Real Name: Mike
Country: US United States (United States)

Re: Albanian

Postby Michael » 2017-05-30, 15:55

Arbnor wrote:
Michael wrote:Arbnor, a ti s’viziton më këtë forum? Nuk e di qoftë ti e din tashmë, por unë kam studiuar thellë shqipen gjatë dy muajve të fundit, e kam pak nevojë për këshillat e një shqipfolësi amëtar të kontrollojë shënimet e mia të shkruara në shqip në "fletoren" time TAC që të mos kenë gabime gramatike, në rast se nuk je shumë i zënë. :)

Sadly, I understand and speak Albanian but I can't write well. I make more mistakes than you.

Dakord, por nuk munde të kuptonje atë që shkrova?

OK, but were you not able to understand what I wrote?
American English (en-us) Pizzonese (nap) N Mexican Spanish (es-mx) Brazilian Portuguese (pt-br) Italian (it)  (sq) B1 Greek (el) Persian (fa) A2 Turkish (tr) Azerbaijani (az) A1 Old English (en_old) A0
“Iċ eom māra þonne þes middanġeard; lǣssa þonne håndwyrm; leohtre þonne mōna; swiftre þonne sunne.”

Arbnor
Real Name: Arbnor

Postby Arbnor » 2017-06-11, 13:34

Michael wrote:
Arbnor wrote:
Michael wrote:Arbnor, a ti s’viziton më këtë forum? Nuk e di qoftë ti e din tashmë, por unë kam studiuar thellë shqipen gjatë dy muajve të fundit, e kam pak nevojë për këshillat e një shqipfolësi amëtar të kontrollojë shënimet e mia të shkruara në shqip në "fletoren" time TAC që të mos kenë gabime gramatike, në rast se nuk je shumë i zënë. :)

Sadly, I understand and speak Albanian but I can't write well. I make more mistakes than you.

Dakord, por nuk munde të kuptonje atë që shkrova?

OK, but were you not able to understand what I wrote?

Po, e kuptova teresisht. Shkruan shume mire shqip.

Michael
Real Name: Mike
Country: US United States (United States)

Postby Michael » 2017-06-13, 3:26

Arbnor wrote:Po, e kuptova teresisht. Shkruan shume mire shqip.

Ah, tashti kuptoj: Fjalët e mia i kuptove plotësisht, por, meqenëse drejtshkrimin nuk e njeh shumë mirë, nuk pate mundësinë për t’më përgjigjur. Në atë rast, nuk duhet të kesh frikë, se unë jam i familiarizuar me shkrimin joformal që përdoret shpesh në internet nga shqipfolësit, atëherë mund të provosh, të paktën. :)

Gjithashtu, nëse nuk të mërzit, do doja të të pyes diçka, sepse u bëra kureshtar: Si është e mundur të mos e njohësh drejtshkrimin e gjuhës amëtare sate?
American English (en-us) Pizzonese (nap) N Mexican Spanish (es-mx) Brazilian Portuguese (pt-br) Italian (it)  (sq) B1 Greek (el) Persian (fa) A2 Turkish (tr) Azerbaijani (az) A1 Old English (en_old) A0
“Iċ eom māra þonne þes middanġeard; lǣssa þonne håndwyrm; leohtre þonne mōna; swiftre þonne sunne.”

Return to “Other Languages”